Data modyfikacji:

Gry strategiczne na Androida. Najlepsze tytuły

Jesteście fanami gier strategicznych i szukacie ciekawych reprezentantów tego gatunku na urządzeniach mobilnych? Ułatwimy wam zadanie, ponieważ w tym zestawieniu przedstawimy dziesięć ciekawych gier strategicznych na Androida. Sprawdźcie nasze propozycje!

gry strategiczne na androida

Strategie na Androida – w te produkcje warto zagrać

Gry dobierane były do listy na podstawie popularności w usłudze Google Play, a także wedle moich preferencji. W zestawieniu znajdziecie produkcje stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych, jak i tytuły przeportowane z komputerów osobistych i konsol. Kolejność jest przypadkowa.
  1. Heroes of Might & Magic III: HD Edition
  2. This War of Mine
  3. Fallout Shelter
  4. Civilization Revolution 2
  5. Carcassone: Official Board Game
  6. Mushroom Wars 2
  7. Bad North
  8. ROME:Total War
  9. Clash Royale
  10. Command & Conquer: Rivals

Heroes of Might & Magic III: HD Edition

Jedna z bardziej kultowych gier strategicznych w 2015 roku została również udostępniona na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Produkcja dostępna jest w wersji zremasterowanej, za jaką odpowiada studio DotEmu pracujące na zlecenie Ubisoftu.

Twórcy poprawili jakość oprawy wizualnej względem oryginalnej wersji, a także przygotowali nowy interfejs współpracujący z ekranami dotykowymi. Dzięki temu nowa wersja Heroes of Might & Magic III nie tylko wygląda o wiele lepiej, ale także gra się w nią bardziej komfortowo.

This War of Mine

Gry mobilne często utożsamiane są z luźnymi produkcjami, mającymi na celu zrelaksowanie gracza w drodze do pracy lub szkoły. This War of Mine od polskiego studia 11 bit zdecydowanie wyłamuje się z tego schematu. W tym przypadku mamy do czynienia z niezwykle przejmującą strategią na Androida, w której przejmujemy kontrolę nad ofiarami brutalnego, fikcyjnego konfliktu. Zadaniem użytkowników jest przetrwanie wojennej zawieruchy, co niestety nie zawsze kończy się happy endem.

Fallout Shelter

Studio Bethesda Softworks w 2015 roku wypuściło mobilną produkcję, będącą poboczną odsłoną popularnej postapokaliptycznej serii Fallout. W przeciwieństwie do reszty gier z cyklu, gracze nie przejmują kontroli nad jednym bohaterem, tylko zarządzają życiem społeczności jednego ze schronów. Podczas zabawy trzeba rozbudowywać swoją bazę, wysyłać ludzi po zaopatrzenie oraz dbać o nastroje pomiędzy ocalałymi z wojny nuklearnej. Całość okraszona została przyjemną dla oka oprawą wizualną.

Civilization Revolution 2

Cykl Civilization to prawdziwa gratka dla miłośników gier strategicznych 4X. Nic więc dziwnego, że studio Firaxis Games próbuje dotrzeć ze swoim tytułem do jak najszerszego grona odbiorców.

Wersja na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android jest znacznie okrojona oraz uproszczona względem pełnoprawnych odsłon cyklu. Nie powinno to jednak przeszkadzać w czerpaniu przyjemności z grania. Civilization Revolution 2 to nadal ciekawy tytuł, który umożliwia granie w ukochaną serię poza domem.

Carcassonne: Official Board Game

Przenoszenie klasycznych gier planszowych do świata wirtualnej rozrywki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie mają wystarczającej liczby towarzyszy do wspólnego grania w standardowe planszówki.

Carcassone: Official Board Game praktycznie w stu procentach odwzorowuje zasady, jakimi rządzi się oryginał – twórcy zadbali nawet o to, żeby warstwa wizualna wyglądała identycznie, jak w przypadku gry planszowej. Jeżeli więc lubicie Carcassonne, to teraz macie możliwość grania w ten tytuł przeciwko komputerowi lub innym graczom w trybach multiplayer.

Mushroom Wars 2

Dzieło studia Creat to doskonała pozycja dla miłośników strategii czasu rzeczywistego. Twórcy ograniczyli jednak mechaniki RTS-ów do minimum, skupiając się przede wszystkim na aspekcie militarnym. W grze przejmujemy kontrolę nad armiami grzybowych wojowników, walczących o kontrolę nad terytorium. Koniecznie sprawdźcie Mushroom Wars 2, jeśli szukacie strategii na Androida z trybami sieciowymi.

Bad North

Bad North to niezbyt skomplikowana strategia czasu rzeczywistego z przepiękną, kreskówkową oprawą wizualną. Studio Plausible Concept zabrało graczy do nordyckiej krainy, gdzie wikingowie dopuszczają się brutalnych najazdów. Gracze sterują natomiast armiami broniącymi swoich terytoriów przed agresorami. Rozgrywka jest dynamiczna i wymaga od użytkownika przemyślanego wydawania rozkazów swoim jednostkom.

ROME: Total War

Dzieło studia Creative Assembly pokazuje, jak duży potencjał gamingowy drzemie w urządzeniach mobilnych. ROME: Total War na Androida to pełnoprawna odsłona cyklu, która umożliwia graczom zarządzanie własnym państwem oraz prowadzenie wielkich bitew zbrojnych z udziałem tysięcy wojowników. Twórcy zadbali też o to, żeby wersja mobilna była łatwa w obsłudze, dlatego do komfortowego grania nie musicie dokupować specjalnych gripów na telefon.

Clash Royale

Dzieło ekipy Supercell to zdecydowanie jedna z popularniejszych gier strategicznych na Androida. Clash Royale czerpie garściami z gatunków RTS oraz MOBA. Gracze mają za zadanie obronę swojego terytorium przed atakami wrogiej armii. W tym celu muszą wysyłać do walki swoje wojska, a także budować wieże obronne. Idealna produkcja na krótkie posiedzenia.

Command & Conquer: Rivals

Kiedy Electronic Arts zapowiedziało Command & Conquer: Rivals, gracze byli mocno rozczarowani, bo spodziewali się potwierdzenia prac nad pełnoprawną odsłoną cyklu na PC. Kiedy jednak mobilna wersja zadebiutowała, okazało się, że jest to naprawdę przyjemny tytuł, przy którym można się bardzo dobrze bawić. Jego zaletą jest również to, że producent udostępnił go całkowicie za darmo.