Data modyfikacji:

Gry podobne do LOL nie tylko dla fanów League of Legends

Studio Riot Games rozpoczęło swój romans z branżą gier wideo od League of Legends, które dało firmie niesamowitą popularność oraz jeszcze większe zarobki. Tytuł, pomimo kilkunastu lat na karku, cały czas cieszy się ogromną popularnością, zarówno przez zwykłych graczy, jak i profesjonalnych e-sportowców. Jeśli natomiast ta produkcja z jakichś powodów wam nie odpowiada, to w tym zestawieniu przyjrzymy się fajnym grom podobnym do LoL-a, jakie powinny przypaść do gustu fanom gatunku MOBA.

gry podobne do Lol

Czym jest League of Legends?

League of Legends to autorska produkcja amerykańskiego studia Riot Games, która rozpowszechniła gatunek gier określanych jako MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena. Produkcje tego typu polegają na tym, że gracze podzieleni są na dwie drużyny, które muszą wzajemnie atakować struktury oponentów przy pomocy unikatowych bohaterów oraz podległych im jednostek.

League of Legends dystrybuowane jest w modelu free to play z opcjonalnymi mikrotransakcjami, mającymi charakter kosmetyczny i nie wpływającymi w żaden sposób na zdobycie przewagi na polu bitwy. Tytuł wiedzie prym podczas międzynarodowych rozgrywek e-sportowych głównie z tego względu, że sukces w grze zależy od obranej taktyki oraz umiejętnego wykorzystywania zdolności bohaterów.

Sprawdź także: Gry strategiczne PC.

Gry podobne do League od Legends

  1. DOTA 2
  2. Heroes of the Storm
  3. Awesomenauts
  4. Arena of Valor
  5. Smite

DOTA 2

Pierwsza odsłona Defense of the Ancients była zaledwie modem do Warcraft II: Reign of Chaos i to właśnie ona uważana jest za matkę gatunku MOBA. Studio Valve po sukcesie modyfikacji postanowiło zająć się tą marką i wyprodukować pełnoprawną, oficjalną kontynuację stojącą na własnych nogach. W 2013 roku pojawiła się DOTA 2, która, dzięki ciekawemu gameplayowi, odebrała LoL-owi wielu graczy. Jest to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla dzieła Riot Games.

Heroes of the Storm

Zespół Blizzard Entertainment pozazdrościł Riot Games i Valve sukcesu, co zaowocowało kolejną ciekawą grą MOBA podobną do LoL-a. Ogromną zaletą Heroes of the Storm jest to, że producent umieścił w swoim tytule najważniejszych bohaterów ze swoich dotychczasowych gier. Dzięki temu gracze mogą przejąć kontrolę zarówno nad postaciami z uniwersum Diablo, Warcrafta, jak i StarCrafta.

Awesomenauts

Dotychczasowe gry MOBA opisane w tym zestawieniu oferowały rozgrywkę z kamerą ustawioną w rzucie izometrycznym. Awesomenauts wyłamuje się z tego schematu, ponieważ twórcy postawili na konwencję dwuwymiarowej platformówki.

Reszta zasad charakterystycznych dla tego gatunku pozostała bez zmian, dlatego nadal można uznać dzieło Ronimo Games za podobne do League of Legends. Dużym atutem produkcji jest oprawa wizualna, która stylistyką przypomina kreskówki z lat 80. ubiegłego wieku.

Arena of Valor

Model rozgrywki gier MOBA doskonale nadaje się do krótkich sesji na urządzeniach przenośnych. Popularne studio Tencent doskonale o tym wiedziało, dlatego postanowiło nie konkurować z gigantami na pecetach i konsolach stacjonarnych, tylko wydało swój tytuł na mobilkach i hybrydowym Switchu.

Pod względem gameplayu gra wręcz wygląda jak League of Legends, dlatego fani tego tytułu z pewnością nie będą mieli problemów z przestawieniem się na tryb mobilny.

Smite

Podoba wam się gatunek MOBA, ale nieszczególnie lubicie gry z kamerą ustawioną w rzucie izometrycznym? W takim razie powinniście spróbować zagrać w ciekawego Smite’a od Hi-Rez Studios. W tym przypadku nadal będziecie mieć do czynienia z podstawowymi zasadami gier typu League of Legends, lecz akcję będziecie śledzić zza pleców wybranego przez siebie bohatera.

Autor: Łukasz Morawski