Data publikacji:

Gry podobne do Among Us. Polecane tytuły

Choć Among Us zadebiutowało w 2018 roku, to jednak dopiero dwa lata później gracze oszaleli na punkcie dzieła InnerSloth. Produkcja niezależnego amerykańskiego producenta biła rekordy popularności, dlatego twórcy postanowili przygotować wersje na kolejne platformy, żeby przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. Jeśli jednak nie jesteście fanami Among Us, a podoba wam się koncept gry i szukacie tytułów w podobnym klimacie, to przygotowaliśmy dla was zestawienie tytułów, które powinny was zainteresować.

gry podobne do among us

Gry podobne do Among Us

Produkcje do zestawienia dobierane były na podstawie opinii graczy oraz wedle podobieństw do Among Us na płaszczyźnie gameplayowej. Wszystkie gry znajdziecie także na Ceneo.pl. Jeżeli lubicie dzieło InnerSloth, to przy tych tytułach również powinniście dobrze się bawić. A jeśli czekacie na kontynuację Among Us, to muszę was zmartwić – studio zapowiedziało, że na razie kasuje ten projekt, bo chce się skupić na maksymalnym wsparciu pierwszej części.
  1. Project Winter
  2. Secret Neighbor
  3. Town of Salem
  4. Mafia – gra planszowa

Project Winter

Among Us bez wątpienia jest ciekawą produkcją, lecz nie grzeszy olśniewającą oprawą wizualną. Warstwa graficzna jest tam dosyć umowna, przez co może przeszkadzać wielu graczom, którzy przyzwyczajeni są do wyższego poziomu, oferowanego przez konkurencyjne tytuły. Jeśli więc szukacie projektu, który prezentuje się znacznie lepiej, to powinna was zainteresować gra studia Other Ocean Interactive.

W Project Winter ośmiu graczy zostaje rzuconych do mroźnej tundry, w której muszą walczyć o przetrwanie. Uczestnicy zabawy nie tylko zmagają się z nieprzychylnymi warunkami pogodowymi, ale także lokalną zwierzyną. Żeby tego było mało, w grupce znajdują się również zdrajcy, a ich celem jest niedopuszczenie do tego, aby reszta użytkowników dotarła do bezpiecznego punktu.

Secret Neighbor

Kolejna produkcja na liście, w której gracze przez cały czas muszą poddawać w wątpliwość to, co widzą. W Secret Neighbor użytkownicy wcielają się w grupkę dzieciaków, która postanawia włamać się do posiadłości tytułowego sąsiada, żeby uratować porwanego przez niego przyjaciela.

Niestety tajemniczy mężczyzna cały czas jest w domu i poluje na paczkę znajomych. Żeby tego było mało, kontrolę nad nim przejmuje jeden z graczy, który musi tak oszukiwać innych uczestników zabawy, żeby zdobyć ich zaufanie, a następnie pojedynczo eliminować.

Town of Salem

W Town of Salem twórcy również zrezygnowali z przygotowania skomplikowanego gameplayu oraz fotorealistycznej oprawy wizualnej, na rzecz dopracowania gameplayu skupionego na komunikacji pomiędzy graczami. W zabawie bierze udział piętnastu użytkowników, którzy wcielają się w mieszkańców tytułowego miasteczka Salem.

Każdy z graczy ma przydzieloną rolę, o jakiej wie tylko on. Rozgrywka polega na prowadzeniu burzliwych rozmów przez graczy, w taki sposób, żeby po kryjomu wykonywać swoje cele.

Mafia – gra planszowa

Co prawda, nie jest to gra wideo, ale nie mogło tej produkcji zabraknąć w zestawieniu gier podobnych do Among Us. Głównie dlatego, że to właśnie Mafia stała się podstawą do rozgrywki produkcji studia InnerSloth. W wydawanej przez wydawnictwo Granna grze uczestnicy muszą zebrać się w przynajmniej ośmioosobowej grupie (maksymalnie może grać aż 22 graczy!) i wylosować swoje role.

Część z nich wciela się w policjantów, zaś pozostali przejmą kontrolę nad mafiosami. Żeby dodatkowo urozmaicić rozgrywkę, wśród gangsterów znajduje się tajny agent, próbujący rozpracować gang od środka. To, która grupa zwycięży, zależy wyłącznie od sprytu graczy i ich umiejętności manipulowania.
Autor: Łukasz Morawski