Data publikacji:

Gry na zabicie czasu. Polecane tytuły

Często macie tak, że skończyliście jakiś tytuł i nie chce wam się rozpoczynać kolejnej, wielogodzinnej przygody? A może codziennie jeździcie komunikacją miejską bądź nudzi was siedzenie w kolejce u lekarza? Z pomocą przychodzą mniej zobowiązujące produkcje, które doskonale wypełniają wolny czas.
gry na zabicie czasu

Fajne gry na zabicie czasu

Produkcje, jakie trafiły do zestawienia, dobierane były na podstawie dostępności w serwisie Ceneo.pl oraz wedle moich preferencji.
  1. Rocket League
  2. Tetris 99
  3. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2
  4. Animal Crossing: New Horizons
  5. DiRT 5
  6. Super Mario Maker 2
  7. Harvest Moon: Mad Dash

Rocket League

Dzieło studia Psyonix zadebiutowało w 2015 roku i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie przejdzie na emeryturę. Produkcja cały czas jest wspierana przez twórców, chociażby poprzez przenoszenie jej na nowe platformy. Od listopada 2020 roku w Rocket League można grać nawet na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. I zdecydowanie warto to robić – to doskonały tytuł na zabicie czasu oraz zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Kilka meczyków i człowiek od razu czuje się lepiej.

Tetris 99

Każda gra z serii Tetris jest niesamowicie uzależniająca, dlatego uważajcie, żeby z kilkunastu minut nie zrobiło się kilkanaście godzin. Aczkolwiek nie byłoby to wcale takie złe, ponieważ wielokrotnie udowodniono pozytywne oddziaływanie tego tytułu na mózg człowieka. W Tetris 99 rundy są stosunkowo krótkie, dlatego idealnie sprawdzą się, gdy potrzebujecie jakoś wypełnić wolny czas. Oczekiwanie na cieplutką pizzę nie będzie już tak bolesne.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Jeżeli ktoś obudziłby mnie w środku nocy i zapytał o fajne gry na zabicie czasu, to bez zastanowienia jako jeden z tytułów wymieniłbym remake dwóch pierwszych odsłon serii (czytaj recenzję Tony Hawk’s Pro Skater 1+2). Głównie dlatego, że to fantastyczne gry sportowe, a do tego każda runda trwa w nich zaledwie dwie minuty. Można też grać w trybie swobodnym, co także dostarcza masę frajdy – zwłaszcza, jeśli jaracie się jazdą na deskorolce.

Animal Crossing: New Horizons

Główną ideą tej gry Nintendo jest właśnie to, żeby siadać do niej od czasu do czasu na krótkie sesje, a nie zarywać całych nocek. Wynika to z faktu, że w Animal Crossing: New Horizons wszystko rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Dlatego jeśli wykonacie w grze jakąś czynność, to na efekty będziecie musieli poczekać niekiedy nawet kilka godzin. Granie w ten tytuł świetnie sprawdza się podczas czekania na autobus miejski lub w poczekalniach.

DiRT 5

Przy okazji piątej odsłony DiRT-a, studio Codemasters porzuciło symulacyjny charakter rozgrywki na rzecz bardziej arcade’owego doznania. Dzięki temu do produkcji można podejść bez większej napinki i rozstawiania kierownicy gamingowej. Dlatego też polecam ten tytuł osobom, które szukają solidnej gry wyścigowej na zabicie czasu. Trasy są krótkie i dynamiczne – dzięki temu nawet w pół godziny będziecie w stanie zrobić spore postępy w trybie kariery.

Super Mario Maker 2

W tym miejscu mógłbym polecić większość gier z wąsatym hydraulikiem w roli głównej, lecz to właśnie Super Mario Maker 2 idealnie wpisuje się w charakter tego zestawienia. Produkcja, co prawda, posiada tryb fabularny przygotowany przez Nintendo, lecz głównie opiera się na zawartości stworzonej przez społeczność. A tej jest na tyle dużo, że można się przy niej zatracić. Warto więc co pewien czas powracać do tej produkcji, żeby chociaż poświęcić godzinkę wolnego czasu na sprawdzenie twórczości graczy.

Harvest Moon: Mad Dash

W 2019 roku do sprzedaży trafił spin-off serii Harvest Moon, który dosyć mocno odszedł od założeń oryginału. W tym przypadku nie mamy do czynienia z RPG-iem, lecz prostą zręcznościówką, w której kampania została podzielona na wiele malutkich poziomów. Taki system levelów z pewnością znają miłośnicy gier mobilnych, które przez lata były nastawione na krótką, niezobowiązującą zabawę.
Autor: Łukasz Morawski