Data modyfikacji:

Premiery gier - sierpień 2019

Szukasz sierpniowych premier gier wideo? Zajrzyj do naszego zestawienia, gdzie prezentujemy nowości na PS4, XONE, PC i Nintendo Switch.
Wszystkie premiery gier z 2019 roku znajdziecie w osobnym zestawieniu. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na sierpień.

Premiery gier w sierpniu 2019 roku

  • Control
  • Blair Witch
  • Age of Wonders: Planetfall
  • Ancestors: The Humankind Odyssey
  • The Dark Pictures: Man of Medan
  • Remnant: From the Ashes
  • Oninaki

Control

Studio Remedy, znane przede wszystkim ze świetnego Alana Wake’a, po zerwaniu współpracy z Microsoftem rozpoczęło prace nad multiplatformowym tytułem. Control będzie trzecioosobową strzelanką osadzoną w klimatach science fiction. Główną bohaterką gry została niejaka Jesse Fadem, która musi poradzić sobie z tajemniczymi siłami zagrażającymi Nowemu Jorkowi. W tym celu wykorzysta m.in. futurystyczny pistolet posiadający funkcje telekinetyczne.

Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 27 sierpnia 2019 roku.

Blair Witch

Polskie studio Bloober Team po sukcesach autorskich projektów (Layers of Fear 2, Observer) zajęło się produkcją bazującą na licencji Blair Witch. Ich kolejna gra będzie więc ponownie reprezentowała gatunek horrorów. Historia skupi się na byłym policjancie Ellisie, który dołącza do poszukiwań zaginionego chłopca.

Premiera gry na PC i XONE została zaplanowana na 30 sierpnia 2019 roku.

Age of Wonders: Planetfall

Planetfall jest poboczną odsłoną serii Age of Wonders, która rezygnuje z klimatu fantasy na rzecz uniwersum science-fiction. Pomimo tego, że mamy do czynienia ze spin-offem, to główne założenia rozgrywki nie odbiegają zbyt mocno od tego, co mogliśmy zobaczyć w Age of Wonders III. Ciekawostką jest to, że seria po raz pierwszy dostępna będzie na konsolach.

Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 6 sierpnia 2019 roku.

Remnant: From the Ashes

Zespół Gunfire Games mający na koncie trzecią odsłonę Darksiders 3, tym razem postawił na kooperacyjną grę akcji z widokiem z oczu bohatera. W Remnant: From the Ashes zostaniemy wrzuceni do postapokaliptycznego świata opanowanego przez mordercze kreatury, określane mianem The Root. Gracze przejmą kontrolę nad ocalałymi ludźmi, którzy cały czas walczą o przetrwanie. Gra została stworzona z myślą o kooperacji dla maksymalnie trzyosobowych drużyn.

Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 20 sierpnia 2019 roku.

Oninaki

Tokyo RPG Factory możecie kojarzyć ze świetnej gry I am Setsuna. Japoński producent ponownie próbuje swoich sił z RPG-iem z widokiem z rzutu izometrycznego. W Oninaki zastąpiono turową walkę starciami w czasie rzeczywistym. Głównym bohaterem gry jest niejaki Kagachi będący jednym z Obserwatorów. Osoby te potrafią przemieszczać się pomiędzy krainami żywych i umarłych.

Premiera gry na PC, PS4 i Switch została zaplanowana na 22 sierpnia 2019 roku.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Za The Humankind Odyssey odpowiadają byli pracownicy Ubisoftu oraz THQ, którzy pracowali wcześniej przy takich produkcjach jak Assassin’s Creed czy Prince of Persia: Piaski Czasu. Ancestors pozwoli wcielić się graczom w małpich praprzodków homo sapiens. Celem gry jest ukazanie procesu ewolucji gatunku. Decyzje gracza będą miały ogromny wpływ na przebieg rozwoju sterowanych istot.

Premiera gry na PC została zaplanowana na 27 sierpnia 2019 roku.

The Dark Pictures: Man of Medan

Studio Supermassive Games po raz kolejny oddaje w ręce graczy filmową przygotówkę, w której każda podjęta decyzja ma ogromny wpływ na przebieg fabuły. Podobnie jak w ich Unitl Dawn, tutaj również tylko od użytkownika będzie zależało, która postać zginie, a która pozostanie przy życiu. Historia The Dark Pictures: Man of Medan będzie kręcić się wokół odkrycia statku zatopionego w trakcie II Wojny Światowej.

Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 30 sierpnia 2019 roku.
Autor: Łukasz Morawski