Data modyfikacji:

Gra F1 2019. Idealna pozycja dla miłośników Formuły 1

Jak prezentuje się gra F1 2019? Czy warto ją kupić? Zapraszamy do minirecenzji najnowszej gry wyścigowej studia Codemasters.
Od zawsze byłem wielkim fanem samochodówek Mistrzów Kodu. Nigdy jednak nie przypuszczałbym, że ich F1 zostanie jedną z moich ulubionych serii traktujących o wyścigach. Od kilku lat ogrywam regularnie każdą odsłonę i za każdym razem bawię się równie dobrze.
Co prawda, od jakiegoś czasu cykl przestał wprowadzać poważniejsze zmiany w rozgrywce, ale nie uznaję tego za wadę. Już od edycji z 2016 roku marka została tak bardzo przemodelowana, że właściwie twórcy nie mają w niej co poprawiać.

Co myślę o F1 2019?

Rozgrywka w F1 2019 stoi na niesłychanie wysokim poziomie. Gameplay został dostosowany w taki sposób, że frajdę z grania mogą czerpać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści wykorzystujący drogie kierownice gamingowe. Wszystko zależy od tego, jak ustawimy suwaki w opcjach i na jakim poziomie trudności będziemy grali.

Dzięki temu produkt nie dyskwalifikuje na starcie nowych użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z Formułą 1. A nuż, może w przyszłości wkręcą się w klimat i z każdą kolejną godziną zaczną radzić sobie coraz lepiej. Sam zaczynałem od typowo arcade’owej jazdy, aż w końcu stwierdziłem, że wszelkie wspomagacze są mi niepotrzebne.
Codemasters nie musiało zbytnio dłubać w systemie prowadzenia pojazdów, ponieważ ten już od dawna prezentuje wysoki poziom. Twórcy skupili się więc na rozbudowaniu gry o nowe opcje oraz dopieszczeniu oprawy wizualnej.

Trasy prezentują się teraz jeszcze lepiej, co wynika z większej szczegółowości jezdni oraz reszty otoczenia. Poprawiono też oświetlenie, które lepiej wygląda chociażby w trakcie mgły. Grafika jest na tyle dobra, że powtórki można oglądać niczym prawdziwą transmisję z wyścigu.

Czy warto kupić F1 2019?

Jeżeli jesteście miłośnikami Formuły 1 i śledzicie z zainteresowaniem losy Roberta Kubicy (obecny w grze!), to obowiązkowo powinniście zaopatrzyć się w swój egzemplarz F1 2019. Produkcja oferuje wszystko, czego oczekiwaliby po niej fani – jest wymagająco (choć może być łatwo), ładnie i dynamicznie. Gra Codemasters to prawdziwy hołd dla tego sportu.

Grę do recenzji dostarczyła firma CDP, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski