Data modyfikacji:

Gry o epidemii i wirusach

Epidemie w grach przedstawiane są na różne sposoby. Czasami doprowadzają do apokalipsy zombie, a niekiedy wyciągają z ludzi siedzące w nich zło. W tym zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym grom o epidemii i wirusach.

gry wirus epidemia

Gry o epidemii i wirusach – w co warto zagrać?

Gry do zestawienia dobierałem na podstawie przyjętej tematyki, ocen w serwisie Metacritic oraz moich własnych preferencji. Są to też tytuły nowsze, które bez problemu uruchomicie na współczesnych platformach.

Zobacz również nadchodzące premiery gier 2020.

  1. A Plague Tale: Innocence
  2. Bloodborne
  3. Days Gone
  4. Plague Inc: Evolved
  5. The Division 2
  6. The Last of Us
  7. Dying Light
  8. Seria Resident Evil

A Plague Tale: Innocence

Akcja gry A Plague Tale: Innocence osadzona została we Francji w 1349 roku, kiedy to ludność europejska borykała się z epidemią czarnej śmierci. W grze o epidemii obserwujemy losy dwójki rodzeństwa, których rodzice zostali zamordowani przez Inkwizycje.

Produkcja w bardzo sugestywny sposób przedstawia konsekwencje wirusa zabijającego ludzi. Na dodatek podczas rozgrywki trzeba mierzyć się z hordami wygłodniałych szczurów odpowiadających za wybuch epidemii

.

Bloodborne

Historia w Bloodborne przedstawiana jest w sposób szczątkowy i bardzo enigmatyczny. Tak naprawdę tylko dociekliwi gracze będą w stanie wyłapać wszystkie niuanse fabularne, jakie poukrywane są m.in. w opisach przedmiotów.

Jedno jest natomiast pewne – w mieście Yharnam rozprzestrzeniła się groźna choroba spopielonej krwi. Nie tylko doprowadzała ludzi do szaleństwa, ale także zmutowała ich w agresywne bestie.

Days Gone

Trzon fabularny produkcji studia Bend jest typowy dla gier postapokaliptycznych – groźny wirus doprowadził do pandemii, która przemieniła miliony ludzi w żywe trupy. Społeczeństwo podzieliło się na mniejsze grupki i próbuje przetrwać z dnia na dzień. Główny bohater, Deacon St. John, postanawia jednak odnaleźć lekarstwo mające przywrócić świat do jego dawnej formy.

Plague Inc: Evolved

Studio Ndemic Creations podeszło do tematu gier o wirusach trochę inaczej od konkurencji. Plague Inc: Evolved to strategiczna gra ekonomiczna, w której gracze sami projektują śmiercionośną chorobę, a następnie rozprzestrzeniają ją po całym świecie. Produkcja daje pewien wgląd na to, jak szybko może nabierać na sile wybuch epidemii.

The Division 2

Dzieło Ubisoftu to gra o epidemii, w której zrezygnowano z elementów horrorowych i fantastycznych. Twórcy postawili przede wszystkim na przedstawienie zachowań ludzi w czasach grasowania wirusa czarnej ospy.

Ocaleni ukryli się w bezpiecznych osadach, lecz znalazły się także jednostki, które postanowiły przejąć kontrolę nad miastem. Zadaniem graczy jest powstrzymanie niebezpiecznych grup zagrażających cywilom przebywającym w zniszczonym Waszyngtonie.

The Last of Us

Historia The Last of Us rozgrywa się dwadzieścia lat po wybuchu epidemii odpowiedzialnej za śmierć wielu milionów osób na całym globie. W grze śledzimy losy Joela – jego córka została przypadkowo zastrzelona przez żołnierza przeprowadzającego ewakuację. Mężczyzna dociera do dziewczynki o imieniu Ellie, która zdaje się być odporna na działanie wirusa, co może uratować życie na Ziemi.

Dying Light

Mieszkańcy Harran zostali zarażeni tajemniczym wirusem przemieniającym ich w zombie. Osoby, które przetrwały epidemię, są odcięte od reszty świata i potrzebują pomocy. Główny bohater zostaje zesłany do odciętego miasta w celu wsparcia lokalnej ludności i zdobycia plików, które pomogłyby w opracowaniu lekarstwa zdolnego do powstrzymania choroby.

Seria Resident Evil

Zestawienie gier o epidemii nie mogłoby obyć się bez wzmianki o serii Resident Evil. W tym cyklu za rozprzestrzenienie się wirusa odpowiada organizacja Umbrella, której wymknął się on spod kontroli podczas nielegalnych eksperymentów. W Resident Evil wirus przemienia ludzi w bezmyślne zombie, a także wpływa negatywnie na zwierzęta i owady.