Data modyfikacji:

Gry na PS4 dla dziewczyn. Jakie gry na konsole są najlepsze dla kobiet?

Choć dla wielu kobiet wydaje się to niemożliwe - jednym z moich ulubionych zajęć jest położenie się w wygodnym łóżku, chwycenie pada do ręki i odpalenie ulubionej gry na PlayStation 4. Wbrew pozorom, coraz więcej przedstawicielek płci pięknej decyduje się na taką formę odprężenia i spędzenia wolnego czasu. Od czego zacząć? Oto moja propozycja 5 gier dla dziewczyn na konsolę PS4.

 Od redakcji Eksperta Ceneo: Na początku ustalmy jedno. Każda gra na konsolę jest dla dziewczyn. Znamy panie, które grają w Mortal Kombat i Fifę. Płeć nie ma żadnego znaczenia. Często jednak pytacie, jaka gra jest dobra dla dziewczyn, które do tej pory nie grały zbyt wiele na konsoli. Jakie tytuły sprawią, że zostaną z padem na dłużej? O odpowiedź poprosiliśmy naszą koleżankę, która przedstawiła nam swoją subiektywną listę ulubionych gier.

Jakie masz oczekiwania wobec gier na konsolę PS4?

Wiele dziewczyn, decydując się na swoją pierwszą grę na jakąkolwiek konsolę, sięga po najbardziej popularne tytuły wśród mężczyzn. To często Call of Duty czy Battlefield, które choć same w sobie są dobre, mogą zniechęcić początkujące „gamerki”. Obecnie zakres zróżnicowania gier na konsolę pozwala na wybór konkretnych pozycji spełniających nasze najróżniejsze oczekiwania. A mogą być one bardzo wymyślne!

W tekście skupiliśmy się na topowych grach. Jeśli szukacie czegoś prostszego to polecamy nasz artykuł Darmowe gry na PS4.

Survival-horrory, przenoszące w przerażający, często postapokaliptyczny świat, w którym walczymy o przetrwanie, gry przygodowe z prostą lub bardziej rozbudowaną fabułą opierającą się na eksploracji, gry w których nasze główne zadanie to rozwiązanie zagadek, co ma wpływ na zmienne zakończenie naszej przygody, no i w końcu symulatory, pozwalające sprawdzić się jako farmerki, żony, właścicielki rozwijających się firm. Jak widzisz, do wyboru, do koloru! Na pewno znajdziesz coś, co cię zainteresuje.

Propozycja 5 gier dla dziewczyn na konsolę PS4

  • Unravel
  • Life is strange
  • Stardew valley
  • seria Tomb Raider
  • seria Resident Evil

Unravel - bajkowy świat Yarny’ego. Idealna gra dla dziewczyn

Cokolwiek chciałoby się powiedzieć na temat tej gry na konsolę PS4, na myśl przychodzi jedno - piękny, kolorowy świat, w połączeniu z niesamowitą ścieżką muzyczną. Wiele dziewczyn sięga po tę grę chociażby ze względu na piękne widoki Skandynawii oraz słodkiego bohatera z włóczki, którym przyjdzie nam przemierzać niesamowite krajobrazy ubrane w doprecyzowaną grafikę.

Fabuła również podkreśla emocjonalność wędrówki Yarny’ego, w  rozwiązywaniu zagadek i zdobywaniu wspomnień związanych z zagubioną rodziną. Mechanika rozgrywki jest stosunkowo prosta, zatem jest to świetna gra dla dziewczyn, które dopiero zaczynają przygodę z konsolą PlayStation 4.

Life is strange. Grające dziewczyny poczują się, jak przy dobrej książce

 Grając w Life is strange, czujesz się jak podczas czytania dobrej książki albo oglądania niesamowicie wciągającego serialu - od których nie można się oderwać.

Gra idealnie sprawdzi się dla dziewczyn, które rozpoczynają swoje przygody z konsolą PS4, ponieważ mechanika sterowania postacią jest banalna. Naszym głównym zadaniem jest podejmowanie odpowiednich decyzji z życia zwykłej nastolatki, której pasją jest fotografia, a jest ona obdarzona niezwykłymi umiejętnościami.

Co zrobiłabyś, jeśli posiadałabyś zdolność powrotu do przeszłości? Czy zdecydowałabyś się pokierować nim nieco inaczej? I jakie skutki przyniosłyby ewentualne zmiany - czy byłabyś szczęśliwsza?

Gra Life is strange próbuje odpowiedzieć na tego typu pytania, które nieraz nurtują nas w głowach. Gra nie posiada jednego uniwersalnego zakończenia, lecz kilka, które są zależne od decyzji, które podejmiesz. Jest to gra, która rozbawia, skłania do refleksji a czasem nawet powoduje łzy wzruszenia. Zdecydowanie warto spróbować.

Gra na PS4 dla kobiet, które lubią swojeskie klimaty

Gra z prostą oprawą graficzną, w której wcielamy się w rolę farmera lub farmerki. Za co uwielbia się Stardew valley?

Za to, że mimo swej prostoty jest tak zaawansowana jeśli chodzi o interakcje z mieszkańcami wsi, w której przyjdzie ci żyć, za różnorodność zwierząt i roślin, którymi będziesz się zajmować oraz po prostu fabułę.

Moim zdaniem jest to idealna gra na konsolę PS4 dla dziewczyn. W świecie Stardew valley możesz siać różnorodne warzywa, sprzedawać je, a gromadzone pieniądze przeznaczać na rozbudowę własnej chaty oraz gospodarstwa.

Możesz także kupować między innymi kury, krowy, świnie - pielęgnować je i karmić a w zamian czerpać korzyść z mleka, znalezionych trufli czy jajek. Możesz także mieć swój własny sad, gromadzić rzadkie kamienie z kopalni i co najważniejsze mieć męża/żonę i dzieci i uczestniczyć z nimi w wielu festiwalach i świętach np wręczając sobie prezenty na gwiazdkę.

Na wsi spotkasz np. lekarza, restauratora, naukowców, drwala a także poznasz ich problemy nawet takie jak alkoholizm. Niezwykły realizm i zaskakujące sytuacje powodują, że tej gry nie da się nie lubić.

Tomb Raider - wciel się w rolę archeolog i przeżyj niesamowite przygody

 Gry z serii Tomb Raider przeznaczone są dla zdecydowanie bardziej zaawansowanych graczy, niemniej jednak ze względu na niesamowitą oprawę graficzną, muzykę oraz ogólnie mówiąc zaawansowanie samej postaci czyli Lary Croft - warto po nie sięgnąć. W tej serii, sięgniesz po broń w celu likwidowania  przeciwników.

Zasoby niezbędne do ulepszenia ekwipunku oraz konstrukcji nabojów - zdobędziesz w lasach oraz budynkach, które należy bardzo dokładnie eksplorować.

Dodatkowym atutem jest eksploracja grobowców oraz rozwiązywanie zagadek, które pozwalają znaleźć historyczne artefakty. Znajdziesz tutaj wszystko - elementy survivalowe z domieszką epizodycznych „strzelanek”, zmiany akcji, trudniejsze i łatwiejsze łamigłówki, piękne widoki i niesamowite opowieści dotyczące artefaktów.

Fantastyczna gra na kosnsolę PS 4 - Resident Evil

Moja ulubiona seria - Resident Evil. Podobnie jak w przypadku Tomb Raider, jest to pozycja dla bardziej zaawansowanych gamerek- twardzielek, którym nie jest straszna bardziej skomplikowana mechanika gry, związana z walką z przeobrażonymi przez wirusa postaciami.

Niesamowicie wciągająca fabuła, eksploracja setek nowych pomieszczeń, rozwiązywanie zagadek - wszystko utrzymane w klimacie horroru. Bez dwóch zdań - gra dostarcza wielu wrażeń. 

Dzięki sukcesowi, jaki osiągnęła seria gier Resident Evil, starsze części powstałe między innymi na konsolę PSX doczekały się remake’ów. Dzięki temu możemy je odkrywać powtórnie w zupełnie nowej, zaawansowanej odsłonie - jak w przypadku świeżo wypuszczonej gry Resident Evil 2 Remake. Przekonaj się sama - naprawdę warto!

Autorka: Oliwia Mazurek