Data modyfikacji:

Ranking anime. Najpopularniejsze anime wszech czasów!

Anime to potoczna nazwa dla japońskich filmów i seriali animowanych. Charakteryzują się unikalnym stylem rysowania oraz specyficzną tematyką. Zastanawiasz się, po który film lub serial warto sięgnąć? Sprawdź nasz ranking anime. Przedstawiamy TOP 10 najpopularniejszych anime.

ranking anime

Ranking anime

Przedstawialiśmy już polecane filmy i seriale animowane dla dorosłych. W dzisiejszych wpisie przygotowaliśmy dla was ranking ciekawych i polecanych anime. Zobacz nasze TOP 10 anime.

  1. Naruto
  2. Dragon Ball
  3. Ghost in the Shell
  4. Neon Genesis Evangelion
  5. Fullmetal Alchemist
  6. Death Note
  7. Pokemon
  8. One-Punch Man
  9. Great Teacher Onizuka
  10. Czarodziejka z Księżyca

Top anime – fenomen japońskiej animacji

Japońskie filmy i seriale animowane, zwane potocznie anime, na dobre zagościły w polskich domach. Wbrew powszechnemu przekonaniu filmy anime nie są skierowane tylko do młodszej części widowni, a w dużej rozpiętości gatunków na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Japońską animację charakteryzuje unikatowy styl rysunków, dzięki czemu dość łatwo odróżnić ją od filmów animowanych produkcji zachodniej. Z tego powodu nazwą anime czasem określa się wszystkie animacje stworzone w tym stylu. Duże oczy, geometryczne kształty ciała o wyraźnych konturach czy odpowiednio cieniowane włosy to tylko niektóre z charakterystycznych cech postaci anime. Nieważne, czy powstały przy użyciu tradycyjnych metod animacji, czy też wygenerowane zostały w programach 3D.

Najpopularniejsze anime – rodzaje anime

Zanim przejdziesz do naszego rankingu anime, zapoznaj się z krótkimi opisami najbardziej popularnych gatunków. Dzięki rozmaitości stylów każdy może znaleźć dobre anime dla siebie. Oczywiście nazwy kategorii są tylko sugestiami (jeśli jesteś dorosły). Możesz cieszyć się najlepszymi filmami anime nawet, gdy nie są skierowane bezpośrednio do ciebie.

Shōnen

W tej kategorii znajdziesz wiele popularnych anime znanych na całym śwecie, takich jak Dragon Ball, Naruto czy Ghost in the Shell. W shōnen motywem przewodnim jest dorastanie i pokonywanie wyzwań związanych z tym etapem.

Seinen

To z kolei gatunek przeznaczony dla trochę starszej widowni. Pomimo niektórych wspólnych elementów z shōnen, takich jak obfite sceny walki, porusza bardziej poważne tematy i problemy osobiste oraz społeczne.

Shōjo

Anime skierowane głównie do dziewczynek. Jego głównym tematem są zazwyczaj relacje między bohaterami, również te miłosne.

Mahō-shōjo i mahō-shōnen

Anime o nastoletnich chłopcach lub dziewczynkach posiadających nadprzyrodzone zdolności.

Mechy

Anime, w którym bohaterowie sterują wielkimi robotami człekokształtnymi, walcząc z przeciwnikami.

To tylko kilka z najpopularniejszych rodzajów anime. Istnieją również produkcje dla dorosłych z podtekstami erotycznymi czy też anime poruszające poważne i kontrowersyjne tematy. Wybór jest ogromny.

Ranking anime – najpopularniejsze anime TOP 10

Jaką japońską animację warto obejrzeć? Sprawdź nasz ranking polecanych anime – TOP 10! Kolejność nie ma większego znaczenia – wszystkie filmy i seriale umieszczone w rankingu można spokojnie nazwać kultowymi.

10. Czarodziejka z Księżyca

Ranking polecanych anime otwiera Czarodziejka z Księżyca – kultowy serial skierowany do dziewczynek. Jego główną bohaterką jest Usagi Tsukino. Dziewczyna odkrywa, że jest wojowniczką, której zadaniem jest uratowanie Ziemi oraz całej galaktyki. Co musi zrobić Czarodziejka z Księżyca? Co skrywa tajemnicza przeszłość? Obejrzyj to kultowe anime i przekonaj się sam!

9. Great Teacher Onizuka

Kolejną pozycją w naszym rankingu najpopularniejszych anime jest Great Teacher Onizuka. Opowiada historię Eikichi Onizuki, członka gangu motocyklowego, który często zajmuje się podglądaniem dziewczyn. Z powodu odrzucenia postanawia podjąć pracę w szkole i stać się wspaniałym nauczycielem... Co dzieje się dalej? Przekonasz się, oglądając to ciekawe anime.

8. One-Punch Man

One-Punch Man to polecane anime, które opowiada historię wyjątkowo silnego chłopaka imieniem Saitama. Główny bohater pokonuje zaledwie jednym uderzeniem potwory nawiedzające Japonię. Znudzony swoimi umiejętnościami, szuka trudniejszego przeciwnika…

7. Pokemon

W naszym rankingu anime nie mogło zabraknąć kultowych Pokemonów. O tym serialu słyszał chyba każdy przedstawiciel pokolenia millenialsów. Składa się z wielu sezonów, którego głównymi bohaterami są Ash oraz Pokemon Pikachu. Obejrzyj to anime, aby przypomnieć sobie wspaniałe chwile dzieciństwa.

6. Notatnik śmierci

Notatnik śmierci (z ang. Death Note) to kultowe anime przeznaczone dla starszych widzów. Opowiada historię genialnego licealisty, który znajduje tajemniczy notes. Gdy wpisze się do niego imię i nazwisko znanej sobie osoby, umiera ona w ciągu kilkudziesięciu sekund… Aby dowiedzieć się, jak potoczy się historia, koniecznie obejrzyj to świetne anime.

5. Fullmetal Alchemist

Kolejnym anime w naszym rankingu jest Fullmetal Alchemist. Opowiada historię dwóch braci, którzy poszukują kamienia filozoficznego, aby odzyskać swoje ciała. W świecie przedstawionym w serialu jedną z najbardziej zaawansowanych nauk jest alchemia. Jaki ma to związek z bohaterami? Przekonaj się, oglądając to polecane anime.

4. Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion to doskonały serial dla dorosłych, który musiał znaleźć się w naszym zestawieniu top anime. Historia rozpoczyna się od katastrofy, która powoduje zniszczenie połowy ludzkości. Główny bohater Ikari Shinji zostaje pilotem humanoidalnego robota, który broni Ziemi przed najeźdźcami z kosmosu. Seria porusza ponadto zagadnienia osobowości oraz problemów ludzkiej psychiki.

3. Ghost in the Shell

Na trzecim miejscu w naszym rankingu anime znalazło się Ghost in the Shell. Głównym bohaterem jest Kusanagi Motoko, która kiedyś była człowiekiem, obecnie jednak jest cyborgiem. Wraz ze swoim partnerem zajmują się tajemniczą sprawą Władcy Marionetek. Sprawdź sam, co wydarzy się dalej.

2. Dragon Ball

Kolejną pozycją w rankingu polecanych anime jest Dragon Ball, kultowa produkcja autorstwa Akiry Toriyamy. Opowiada historię Sona Goku, chłopca z ogonem władającym potężną siłą, który wyrusza w podróż w poszukiwaniu Smoczych Kul. Czy mu się uda? Sprawdź sam, oglądając to ciekawe anime.

1. Naruto

Pierwsze miejsce w naszym rankingu anime zajmuje Naruto. Serial należy do gatunku shōnen. Opowiada historię nastoletniego ninja, który szuka sposobu, aby uzyskać najwyższy stopień wojownika – hokage. Akcja anime rozpoczyna się od ataku lisiego demona…

Autorka: Olga Wacholc