Data publikacji:

Najbardziej oczekiwane filmy rozrywkowe 2022 roku

Uwielbiacie chodzić do kina i zastanawiacie się, jakie ciekawe produkcje zadebiutują w tym roku? Trafiliście w dobre miejsce, ponieważ w tym zestawieniu przedstawimy najlepiej zapowiadające się blockbustery 2022 roku, które będzie można obejrzeć na dużym ekranie.

Sprawdź również: Gry i filmy o Spider-Manie

filmy 2022

Jakie filmy w 2022 roku warto obejrzeć w kinie?

  1. „Krzyk”
  2. „Uncharted”
  3. „Batman”
  4. „Doktor Strange w multiwersum obłędu”
  5. „Jurassic World: Dominion”
  6. „Buzz Astral”
  7. „Thor: Miłość i grom”
  8. „Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)”
  9. „The Flash”
  10. „Avatar 2”

„Krzyk”

Marka „Krzyk” powraca po dziesięciu latach przerwy, tym razem już nie pod dowództwem Wesa Cravena (reżyser zmarł w 2015 roku). Za film odpowiada duet Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, którzy nie tylko postanowili stworzyć hołd dla twórcy oryginału, ale także trafną dekonstrukcję klasycznych horrorowych slasherów, zestawiając je z nowoczesnym podejściem do kina grozy. Nie zabrakło przy tym humoru oraz bardzo brutalnych scen morderstw. Premiera: 14 stycznia 2022 r.

„Uncharted”

Miłośnicy gier wideo z pewnością w 2022 roku czekają najbardziej na premierę kinowej wersji „Uncharted”. Główna rola przypadła Tomowi Hollandowi, czyli niezwykle popularnemu młodemu aktorowi znanemu przede wszystkim ze swojej roli w filmach o Spider-Manie. Produkcja Rubena Fleischera opowie o jednej z pierwszych dużych przygód Nathana Drake’a, który razem z Victorem Sullivanem (Mark Wahlbreg) wyrusza w poszukiwaniu legendarnej krainy El Dorado. Premiera: 11 lutego 2022 r.

„Batman”

Wytwórnia Warner Bros., w przeciwieństwie do Marvela i Disneya, zdecydowała się na zluzowanie zasad rządzących kinowym uniwersum DC. W ich przypadku filmy nie muszą być bezpośrednimi kontynuacjami, tylko mogą rozgrywać się w innych uniwersach, przedstawiając różne wersje popularnych postaci. W przypadku dzieła Matta Reevesa mamy dostać Batmana w nieco mroczniejszej formie. W rolę tytułowego superbohatera wcielił się Robert Pattinson, zaś strój Kobiety-Kota przywdziała Zoë Kravitz. Premiera: 4 marca 2022 r.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu”

W filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu” mogliśmy zobaczyć, jakimi potężnymi czarami jest w stanie posługiwać się Stephen Strange i… jak nieodpowiedzialnie podchodzi do swojej funkcji. W „Multiwersum obłędu” główny bohater będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojej niefrasobliwości, a także stawić czoła dawnemu przyjacielowi, Baronowi Mordo. Na stołku reżyserskim zasiadła legenda kina superbohaterskiego, czyli Sam Raimi – twórca trylogii o Spider-Manie z Tobeyem Maguirem. Premiera: 6 maja 2022 r.

„Jurassic World: Dominion”

W kinowym świecie opanowanym przez superbohaterów nadal jest trochę miejsce na dinozaury, co udowodniła popularność dwóch poprzednich filmów z serii „Jurassic World”. Może nie były to najbardziej wybitne blockbustery na świecie, ale z pewnością można było przy nich miło spędzić czas. „Dominion” zapowiada się ciekawie, ponieważ próbuje opowiedzieć coś nowego, z czym do tej pory nie mieliśmy do czynienia w serii. W filmie zobaczymy, jak wygląda świat, w którym ludzie muszą wspólnie egzystować z dinozaurami. Premiera: 9 czerwca 2022 r.

„Buzz Astral”

Pixar to jedna z tych wytwórni, która z pewnością nie może narzekać na brak interesujących pomysłów. Miłośnicy serii „Toy Story” z pewnością kojarzą postać Buzza Astrala, lecz w tym filmie nie zobaczymy plastikowej figurki, tylko poznamy historię młodego astronauty, który dzięki swoim zasługom doczekał się własnej zabawki. Film zapowiada się niesamowicie – już po zwiastunie widać, że twórcy bardzo dużo uwagi przywiązali do jak najciekawszego zaprezentowania przestrzeni kosmicznej. Premiera: 17 czerwca 2022 r.

„Thor: Miłość i grom”

Taika Waititi już raz udowodnił, że doskonale „czuje” materiał źródłowy i wie, jak bawić się kosmicznymi opowieściami o Thorze. Reżyser „Ragnaroku” po raz kolejny zasiadł na stołku reżyserskim, żeby kontynuować wątki Boga Piorunów, ale nie tylko – w tej odsłonie moce Thora zyska również Jane Foster (Natalie Portman), która będzie godna noszenia Mjolnira. Premiera: 8 lipca 2022 r.

„Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)”

Sony z pewnością rozgrzało serca fanów filmów superboahterskich, kiedy zapowiedziało kontynuację kinowych przygód Milesa Moralesa. Historia z Across the Spider-Verse została podzielona na dwie części, które mają stanowić spójną całość. Twórcy zapowiadają jeszcze większą jazdę bez trzymanki oraz skakanie po tytułowych uniwersach z najróżniejszymi wersjami Spider-Mana. Premiera: 7 października 2022 r.

„The Flash”

Warner Bros. i DC również chcą mieć swoją historię o przenikaniu się uniwersów. Fabuła „The Flash” na ten moment nie została ujawniona, ale już teraz wiemy, że tytułowy superbohater w jakiś sposób przyczyni się do tego, że do jego świata trafią postacie z różnych wymiarów, jak np. Batman w wykonaniu Michaela Keatona. Z oficjalnych informacji wynika także, że w filmie nie zabraknie Bena Afflecka, który powróci do roli Mrocznego Rycerza. Premiera: 2 listopada 2022 r.

„Avatar 2”

Druga odsłona „Avatara” to najbardziej tajemnicza premiera 2022 roku. Choć film otrzymał już konkretną datę premiery, to jednak widzowie nadal nie mogą uwierzyć, że takowa faktycznie się odbędzie. Na kontynuację historii Jake’a Sully’ego czekamy już trzynaście lat, a produkcja nie otrzymała jeszcze pełnoprawnego zwiastuna. Pozostaje jedynie trzymać kciuki, że James Cameron trzyma rękę na pulsie i po raz kolejny zaprezentuje dzieło, które w jakimś stopniu wpłynie na rozwój kinematografii. Premiera: 16 grudnia 2022 r.

Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.