Data modyfikacji:

Fast & Furious: Crossroads. Premiera, wymagania

Marka „Szybcy i Wściekli”, ze względu na swoją tematykę, jest bardzo dobrym materiałem na stworzenie gry wideo. Niestety fani cyklu na przestrzeni lat otrzymali zaledwie kilka produkcji inspirowanych tą serią. Tymczasem do sprzedaży trafił kolejny tytuł na PC i konsole będący spin-offem cyklu „Fast & Furious”.

fast furious crossroads

Premiera Fast & Furious: Crossroads – najważniejsze informacje o grze

Najnowsza produkcja osadzona w uniwersum Fast & Furious trafiła do sprzedaży 7 sierpnia 2020 roku. Dzieło firmy Slightly Mad Studios dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na ten moment nie wiadomo nic o wersji na Nintendo Switch i pewnie nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie.

Miłośnicy najlepszych gier wyścigowych z pewnością doskonale kojarzą studio odpowiedzialne za grę Fast & Furious: Crossroads. Slighty Mad Studios ma bowiem na swoim koncie Need for Speed Shift oraz ceniony przez fanów realizmu cykl Project CARS. Druga część może pochwalić się średnią ocen 82/100 w serwisie Metacritic.

Sprawdź również recenzję filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw.

Czym jest Fast & Furious: Crossroads?

Najnowsze dzieło brytyjskiego producenta nie jest typową ścigałką, tylko grą akcji, w której nie kierujemy bezpośrednio postaciami, lecz najróżniejszymi pojazdami. Produkcja oferuje kampanię fabularną, podczas której gracze mogą wziąć udział w szeregu różnorodnych zadań od nielegalnych wyścigów, przez ucieczkę przed policją, a na niszczeniu wrogich samochodów kończąc.

Fast & Furious: Crossroads opowiada całkowicie nową historię, dlatego miłośnicy kinowego cyklu mogą traktować grę jako ciekawe rozbudowanie tego uniwersum. Fabuła skupia się na dwójce nowych bohaterek. W rolę Vienny wcieliła się aktorka głosowa Sonequa Martin-Green, a rolę Cam odegrała Asia Kate Dillon.

Twórcy nie zapomnieli jednak o starej gwardii, dzięki czemu gościnnie na ekranie zobaczymy także Doma, Letty i Romana. Postacie zostały oczywiście odegrane przez aktorów znanych z filmów, co oznacza, że w grze zobaczycie sylwetki i usłyszycie głosy Vina Diesela, Michelle Rodriguez oraz Tyrese’a Gibsona.

Podobnie jak w przypadku oryginału w grze Fast & Furious: Crossroads historia zabiera graczy do lokalizacji porozrzucanych po całym świecie. Podczas kampanii zwiedzić można m.in. Maroko, Ateny, Barcelonę oraz Nowy Orlean. W grze umieszczone zostały też licencjonowane samochody jak Dodge Charger R/T, Chevrolet Corvette C2 Sting Ray czy Aston Martin DB11.

Tryb wieloosobowy w Fast & Furious: Crossroads

Choć daniem głównym gry jest kampania dla pojedynczego gracza, to twórcy mimo to przygotowali także niezbyt skomplikowany tryb rozgrywek wieloosobowych. Podczas sieciowych starć gracze dzielą się na trzy drużyny, w których skład wchodzi po trzech użytkowników. Zespoły zostają podzielone na Złoczyńców, Bohaterów oraz Policjantów. 

Każda z grup ma inne zadanie do wykonania, co oczywiście sprowadza się do wyeliminowania pozostałych ekip. Cel Złoczyńców polega zazwyczaj na ucieczce z danego miejsca, z kolei Bohaterowie muszą zrobić wszystko, żeby im to uniemożliwić. Misja Policjantów sprowadza się do aresztowania członków pozostałych drużyn.

Fast & Furious: Crossroads na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3450 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Fast & Furious: Crossroads na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i7-8700K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 8 GB GeForce RTX 2080 / 16 GB Radeon VII lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)