Data modyfikacji:

Najlepsze gry wyścigowe. Ranking komputerowych ściganek

Nie wiem jak wy, ale ja jestem wielkim fanem ściganek. Uwielbiam je dlatego, że są świetną odskocznią od strzelanek i innych produkcji nastawionych na akcję. Rolą gier wyścigowych nie jest jednak wyłącznie zrelaksowanie użytkownika, ponieważ bardzo często oferują wysoki poziom trudności, który jest ukłonem w stronę miłośników motoryzacji. W poniższym zestawieniu przyjrzę się ścigankom, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. Zobaczcie najlepsze gry wyścigowe z ostatniego roku.

najlepsze gry wyścigowe

Najlepsze gry wyścigowe na PC i konsole

W ostatnim roku pojawiło się kilka fajnych gier wyścigowych. Wybrałem dla was 7 tytułów szczególnie wartych uwagi. Kolejność miejsc jest przypadkowa. Zobaczcie najlepsze gry wyścigowe.

  1. DiRT Rally 2.0
  2. Team Sonic Racing
  3. Need for Speed: Heat
  4. F1 2019
  5. Crash Team Racing Nitro-Fueled
  6. GRID
  7. WRC 8

DiRT Rally 2.0

Jeżeli czwarta odsłona głównej serii DiRT była dla was zbyt każualowa, to przy DiRT Rally 2.0 musieliście bawić się doskonale. Studio Codemasters Software ponownie przygotowało niezwykle wymagający symulator rajdów samochodowych.

W tej grze wyścigowej nawet najmniejszy kamyczek czy nierówność na drodze mają ogromny wpływ na prowadzenie pojazdu. Moja pierwsza propozycja z zestawienia najlepszych gier wyścigowych przeznaczona jest dla prawdziwych wymiataczy, którzy nie boją się wyzwań. A do tego wygląda naprawdę dobrze.

Team Sonic Racing

Sonic & All-Star Racing Tranformed wydane w 2012 roku było przyjemnym kart racerem. Jednak to, co studio Sumo Digital zrobiło przy okazji Team Sonic Racing, przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych gier wyścigowych wydanych w ostatnich latach. Produkcja oferuje świetną oprawę wizualną, doskonale zaprojektowane trasy oraz wciągający gameplay, bazujący na współpracy pomiędzy członkami drużyn.

Need for Speed: Heat

Studio Ghost Games podczas prac nad Need for Speed: Heat postawiło na sprawdzone rozwiązania. Jeżeli więc liczyliście na rewolucję, mogliście się zawieść. Jeżeli nie przeszkadzało wam to, że po raz kolejny otrzymaliście podobny produkt, gra zapewniała świetną rozrywkę na wiele godzin. Świetnym motywem w Heat jest podział gameplayu na dzień i noc, podczas których mamy dostęp do innych wyścigów i celów.

F1 2019

Seria F1 od studia Codemasters Software już kilka lat temu zbliżyła się niemalże do ideału. Studio z każdą kolejną odsłoną wprowadza kilka nowości oraz jeszcze bardziej dopieszcza sprawdzone rozwiązania.

Tegoroczne wydanie umożliwiło natomiast rozwijanie swojego bolidu, co przekładało się na wyniki podczas wyścigów. F1 2019 to tytuł obowiązkowy dla miłośników Formuły 1. Polaków może ucieszyć pojawienie się Roberta Kubicy jako jednej z grywalnych postaci. To naprawdę fajna gra wyścigowa na PC, PS4 i Xbox.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Activision sukcesywnie odświeża stare produkcje z pierwszego PlayStation. Oprócz N. Sane Trilogy i Spyro Reignited Trilogy dostaliśmy również świetne Crash Team Racing Nitro-Fueled.

Studio Beenox odpowiedzialne za remake kultowego kart racera przyłożyło się do swojego zadania na sto procent. W efekcie otrzymaliśmy bardzo dobrą grę wyścigową, która z szacunkiem odnosi się do oryginału, ale przy tym wprowadza szereg nowości.

GRID

Nie da się ukryć, że ten rok pod względem najlepszych gier wyścigowych należał do brytyjskiego Codemasters Software. Nowy GRID to swoisty restart serii, który miał przypomnieć graczom tę delikatnie zapomnianą markę.

Tytuł umożliwia wzięcie udziału w wielu wyścigach za kierownicami różnych klas aut. Do dyspozycji mamy m.in. samochody GT, Muscle Cary, Touriny czy Stocki. GRID zrezygnował z fabularyzowanej kampanii fabularnej na rzecz klasycznego dostępu do kolejnych wyścigów podzielonych kategoriami.

WRC 8

W pewnym momencie studio Kylotonn złapało zadyszkę podczas tworzenia kolejnych części cyklu WRC. Na szczęście producent popracował bardziej nad swoimi grami, dzięki czemu ósma odsłona serii jest naprawdę bardzo przyjemną grą rajdową.

Nie jest to co prawda poziom DiRT-a, ale miłośnicy tego typu produkcji powinni być usatysfakcjonowani. Rozgrywka stała się jeszcze bardziej wymagająca, co jest zasługą zmiennych warunków atmosferycznych.