Data modyfikacji:

Cicha myszka bezprzewodowa – jaką wybrać?

Cicha myszka bezprzewodowa to doskonały wybór do pracy, jak i nauki. Jeśli nie chcesz przeszkadzać swoim towarzyszom, a zależy ci na realizacji wszystkich zadań, to taki model będzie znakomitym wyborem. Sprawdź, jaką myszkę bezprzewodową warto wybrać!
cicha mysz bezprzewodowa

Czym różni się cicha myszka bezprzewodowa od standardowej?

Pracujesz w domu do późnych godzin wieczornych? A może jesteś w miejscu publicznym i nie chcesz przeszkadzać osobom znajdującym się w pobliżu? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to oznacza, że potrzebujesz cichej myszki bezprzewodowej. Tego typu konstrukcje charakteryzują się technologią, która redukuje hałas kliknięcia do minimum. Wielu producentów dodatkowo ogranicza hałas wytwarzany przez rolkę, co powoduje, że myszka przy przesuwaniu również nie wytwarza dodatkowego dźwięku.

Na co zwracać uwagę przy zakupie bezprzewodowej myszki?

Myszki przewodowe nie są zbyt komfortowe, ponieważ za każdym razem, gdy podłączamy ją do komputera, musimy liczyć się z przewodem, który może się zaplątać lub po prostu przeszkadzać. Do pracy w biurze, jak i do nauki myszka bezprzewodowa jest najlepszym wyborem. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sposób komunikacji bezprzewodowej.

Tańsze modele wymagają dedykowanego adaptera, który po podłączeniu natychmiast łączy się z myszką. Nie potrzebujemy sterowników ani samodzielnej instalacji. Jeśli chcesz mieć nadal do dyspozycji port USB, to lepiej wybrać myszkę z modułem Bluetooth. Większość nowych komputerów wspiera ten standard, dlatego połączenie po raz kolejny nie będzie stanowiło problemu. Kolejnym dylematem, z jakim musi zmierzyć się kupujący, jest wybór rodzaju myszy bezprzewodowej. Do wyboru mamy myszki optyczne lub laserowe.

Myszki optyczne działają w oparciu o diody LED, które mają specjalny sensor rejestrujący światło odbijające się od podłoża. Takie modele charakteryzują się wysoką żywotnością, jednak do minusów należy zaliczyć nieco słabszą czułość i czas reakcji. Jednak w pracy biurowej, jak i w codziennym użytkowaniu nie powinno to sprawiać większego problemu.

W przypadku myszy laserowych mamy do dyspozycji wiązkę laserową, która jest zdecydowanie bardziej precyzyjna. Dla graczy i osób, które potrzebują idealnie odwzorowanych ruchów, to najlepszy wybór. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu myszki są trochę droższe od wersji optycznych. W cichych myszkach sama rozdzielczość nie odgrywa tak dużej roli. To parametr, na który większą uwagę zwrócą gracze. Najtańsze myszki mają rozdzielczość 800 - 1000 dpi, co do codziennego, standardowego użytkowania będzie w zupełności wystarczające.

Ciche myszki bezprzewodowe nie są rzadkością i w sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli dopasowanych do potrzeb wielu użytkowników. Do naszego zestawienia wybraliśmy myszki zarówno te tańsze, jak i nieco droższe. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Polecane ciche myszy bezprzewodowe


Logitech M590

Doskonała mysz bezprzewodowa umożliwia płynne przełączanie się pomiędzy dwoma komputerami. Rozdzielczość 1000 dpi zapewnia odpowiednią precyzję i komfortowe użytkowanie. Producentowi udało się zredukować hałas o 90%, dlatego myszka jest naprawdę cicha. Wysoka jakość wykonania i przystępna cena to dodatkowe atuty tego modelu.

Logitech M220 Silent

Na rynku myszek bezprzewodowych Logitech wiedzie prym! Model M220 to budżetowe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wydawać majątku! Bezprzewodowy odbiornik USB ma zasięg 10 metrów, dlatego nie musisz siedzieć bezpośrednio przy komputerze, aby wykonywać poszczególne zadania. Hałas generowany przez kliknięcia również został ograniczony, dlatego można korzystać z urządzeń w sposób praktycznie bezszelestny!

Trust Mydo Silent Click

To najtańsza mysz bezprzewodowa w naszym zestawieniu. Choć nie jest to najcichsza myszka na rynku, to komfort pracy z pewnością ulegnie poprawie po sięgnięciu po nią. Maksymalna rozdzielczość wynosi 1800 dpi, ale przy pomocy dedykowanego przycisku możemy ustawić czułość 800, 1400 lub 1800 dpi. Stosunek jakości do ceny jest w tym modelu zachowany znakomicie!

Trust Sketch Silent Click

Ta cicha myszka bezprzewodowa niewątpliwie wyróżnia się swoim niecodziennym wyglądem, który powinien przypaść do gustu młodszym użytkownikom! Myszka została zaprojektowana w taki sposób, aby mogły z niej korzystać osoby leworęczne, jak i praworęczne. Trzy przyciski z cichym kliknięciem działają rewelacyjnie. Prezentowany model jest zasilany przez baterię AA, natomiast w zestawie znajduje się odbiornik USB do bezprzewodowego połączenia.

HP 280 Silent

HP stworzyło idealną myszkę do pracy biurowej. Jej ergonomia powoduje, że dłoń jest ułożona w bardzo naturalny sposób, co praktycznie wyklucza ból nadgarstka po dłuższym korzystaniu. Trzy przyciski zostały wyciszone, dlatego pod względem generowania hałasu jest bardzo dobrze. HP 280 Silent działa w oparciu o moduł USB, który charakteryzuje się zasięgiem do 10 metrów.

Xiaomi MI Dual Mode

Znana i lubiana mysz doczekała się wersji Silent, która zawiera udoskonaloną konstrukcję z cichymi klawiszami. Interfejs Bluetooth pozwala na szybkie połączenie z dwoma komputerami. Mocną stroną jest podwójny tryb działania. Wystarczy skorzystać z dedykowanego przycisku, aby rozpocząć pracę na jednym lub drugim komputerze. Xiaomi zadbało również o funkcjonalność, dlatego w sumie mamy do dyspozycji sześć przycisków funkcyjnych. To ładna myszka, która jest dodatkowo niezwykle cicha!
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.