Tańsze modele wymagają dedykowanego adaptera, który po podłączeniu natychmiast łączy się z myszką. Nie potrzebujemy sterowników ani samodzielnej instalacji. Jeśli chcesz mieć nadal do dyspozycji port USB, to lepiej wybrać myszkę z modułem Bluetooth. Większość nowych komputerów wspiera ten standard, dlatego połączenie po raz kolejny nie będzie stanowiło problemu. Kolejnym dylematem, z jakim musi zmierzyć się kupujący, jest wybór rodzaju myszy bezprzewodowej. Do wyboru mamy myszki optyczne lub laserowe.
Myszki optyczne działają w oparciu o diody LED, które mają specjalny sensor rejestrujący światło odbijające się od podłoża. Takie modele charakteryzują się wysoką żywotnością, jednak do minusów należy zaliczyć nieco słabszą czułość i czas reakcji. Jednak w pracy biurowej, jak i w codziennym użytkowaniu nie powinno to sprawiać większego problemu.
W przypadku myszy laserowych mamy do dyspozycji wiązkę laserową, która jest zdecydowanie bardziej precyzyjna. Dla graczy i osób, które potrzebują idealnie odwzorowanych ruchów, to najlepszy wybór. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu myszki są trochę droższe od wersji optycznych. W cichych myszkach sama rozdzielczość nie odgrywa tak dużej roli. To parametr, na który większą uwagę zwrócą gracze. Najtańsze myszki mają rozdzielczość 800 - 1000 dpi, co do codziennego, standardowego użytkowania będzie w zupełności wystarczające.
Ciche myszki bezprzewodowe nie są rzadkością i w sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli dopasowanych do potrzeb wielu użytkowników. Do naszego zestawienia wybraliśmy myszki zarówno te tańsze, jak i nieco droższe. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!