Data publikacji:

Dodatki do Assassin's Creed: Valhalla. Jaka przyszłość czeka grę Ubisoftu?

Studio Ubisoft zdążyło przyzwyczaić nas do tego, że gry z serii Assassin’s Creed są rozwijane po premierze za pomocą fabularnych dodatków. Nie inaczej jest w wydanej w 2020 roku odsłony AC: Valhalla, która została bardzo ciepła przyjęta przez graczy i recenzentów. Jeśli chcecie kontynuować swoją przygodę z Eivorem, to koniecznie sprawdźcie, jak producent będzie wspierał swój tytuł w 2021 roku.

Polecamy: Gry 2021

assassin's creed valhalla dlc

Dodatki do Assassin’s Creed Valhalla – jak Ubisoft planuje rozwijać swoją grę?

Firma Ubisoft ma już dokładne plany na rozwój najnowszej odsłony cyklu Assassin’s Creed. Producent podzielił się informacją odnośnie nadchodzących dodatków do gry oraz ich zawartością.

Wychodzi na to, że Valhalla doczeka się dwóch płatnych fabularnych rozszerzeń, jednej misji specjalnej, darmowej zawartości podzielonej na cztery rzuty oraz trybu Discovery Tour znanego z poprzednich części.

Gniew druidów – pierwsze DLC do AC Valhalla

Akcja pierwszego dodatku zostanie przeniesiona z Anglii do porośniętej lasami Irlandii. Zadaniem głównego bohatera (bądź bohaterki) będzie zdobycie przychylności wśród lokalnych, celtyckich przywódców. Ponadto historia ma kręcić się wokół starożytnego druidzkiego kultu, za którym kryje się pewna tajemnica. Oczywiście Eivor będzie musiał ją odkryć.

Wraz z premierą rozszerzenia możemy spodziewać się całkowicie nowych lokacji, które nie były wcześniej dostępne w Assassin’s Creed Valhalla. Gracze nie tylko będą mogli stanąć w szranki z nowymi rodzajami przeciwników, ale pobawią się w poszukiwanie kolejnych znajdziek oraz będą mogli przejmować wrogie posterunki i zaliczać bonusowe misje poboczne. Atmosfera Gniewu druidów ma zostać utrzymana w nieco mroczniejszych tonach, co ma na celu podkreślenie mrocznych rytuałów przeprowadzanych przez kult.

Oblężenie Paryża – drugie DLC do AC Valhalla

W przypadku drugiego rozszerzenia twórcy planują odejść od mrocznych, horrorowych klimatów na rzecz przybliżenia graczom jednej z bardziej znanych historycznych bitew z okresu podbojów Wikingów. Mowa oczywiście o tytułowym oblężeniu Paryża, które miało miejsce w latach 885-886 n.e.

Dzięki temu Eivor na swojej drodze spotka autentycznych władców i inne istotne osoby żyjące w tamtym okresie. Na ten moment nie wiemy dokładnie, jakie zmiany w gameplayu wprowadzi ten dodatek, choć z pewnością możemy spodziewać się nowego regionu do eksploracji oraz idących z tym dodatkowych aktywności. Ponownie będziemy musieli zawiązywać sojusze, żeby zebrać jak największą liczbę sprzymierzeńców potrzebnych do walki z Frankami.

AC Valhalla – Legenda o Beowulfie

Ten niewielki dodatek dostępny jest wyłącznie dla osób, które kupiły odpowiednie wydanie gry bądź wykupiły oddzielnie przepustkę sezonową. Legenda o Beowulfie to pojedyncza misja, która nawiązuje do poematu historycznego z literatury staroanglosaskiej.

Tytułowy Beowulf był szwedzkim wojownikiem odpowiadającym za zabicie bestii znanej jako Grendel, która nękała mieszkańców duńskiego zamku rządzonego przez króla Hrodgara.

Darmowa zawartość dla wszystkich posiadaczy AC Valhalla

Ubisoft w jednym z materiałów ujawnił, że osoby, które nie posiadają wykupionej przepustki sezonowej również mogą spodziewać się nowej popremierowej zawartości dla Assassin’s Creed: Valhalla. Producent obiecał regularne łatanie znalezionych przez graczy błędów, a także dodatkowe misje, przedmioty kosmetyczne, nowe umiejętności dla Eivora oraz nowe tryby zabawy.

Już w okresie od 17 grudnia 2020 do 7 stycznia 2021 roku gracze mogli wziąć udział w Święcie Yule, które zagościło do Kruczej Przystani. Następnie w lutym tego samego roku zadebiutował kolejny darmowy dodatek o nazwie Rzeczny Najazd. Dał on możliwość prowadzenia najazdów na nowe wioski o różnym poziomie skomplikowania.

Ataki można powtarzać, a głównym celem zabawy jest zdobycie surowców. Oprócz tego w przyszłości udostępnione zostaną dwa kolejne bezpłatne rozszerzenia, choć ich zawartość na ten moment pozostaje tajemnicą.

AC Valhalla Discovery Tour – tryb edukacyjny

Choć seria Assassin’s Creed posiada wątki fantastyczne, to jednak od zawsze w dosyć dużym stopniu bazowała na znanych wątkach historycznych, które twórcy przerabiali na swoją modłę. Nie inaczej było w przypadku odsłony Valhalla opowiadającej o najazdach Wikingów na Anglię. Jeśli graliście w dwie poprzednie odsłony cyklu AC, czyli Origins oraz Odyssey, to powinniście dokładnie wiedzieć, czym jest Discovery Tour.

Ubisoft postanowił, na wzór poprzednich części, przygotować tryb edukacyjny, w którym zrezygnowano z jakiejkolwiek walki. Rozgrywka skupia się na odwiedzaniu znanych z kart historii miejsc, które można spotkać również w grze. Wędrówce towarzyszy odpowiedni komentarz, wyjaśniający na czym polegał dany konflikt, kim jest przedstawiona na ekranie osoba oraz w jakim miejscu przebywa akurat gracz.

Assassin’s Creed Valhalla DLC – kiedy odbędzie się premiera dodatków?

W chwili pisania tego tekstu, nie znamy jeszcze dokładnych dat premier dodatków fabularnych do Valhalli. Wiadomo natomiast, że Gniew druidów zadebiutuje w wiosną 2021 roku (najprawdopodobniej w maju), natomiast na Oblężenie Paryża będziemy musieli poczekać do okresu wakacyjnego tego samego roku.

Jak uzyskać dostęp do dodatków do Assassin’s Creed Valhalla?

Jeżeli kupiliście podstawową wersję gry Assassin’s Creed Odyssey, to dodatki będziecie mogli kupić oddzielnie, bądź w niższej cenie decydując się na wykupienie dostępu do Season Passa. Przepustka sezonowa wchodzi również w skład edycji Gold oraz Ultimate.

Autor: Łukasz Morawski