Data modyfikacji:

Wszystko, co wiemy o Assassin’s Creed Ragnarok

Poprzednia odsłona Assassin’s Creed zatytułowana Odyssey zdecydowanie przypadła graczom do gustu, o czym świadczyć mogą wysokie noty wystawione przez redaktorów oraz oceny użytkowników w serwisie Metacritic. Od premiery minęło już trochę czasu, a Ubisoft nadal trzyma w tajemnicy informacje dotyczące kolejnej części. Czy faktycznie następny epizod asasyńskich wojaży będzie rozgrywał się w czasach wikingów? Sprawdźcie, co wiemy o Assassin’s Creed Ragnarok.

UWAGA! Ubisoft oficjalnie zapowiedział grę. Potwierdzone informacje znajdziecie w artykule Assassin's Creed Valhalla.

Assassin’s Creed Ragnarok

Assassin’s Creed Ragnarok – premiera i platformy

Omawianie Assassin’s Creed Ragnarok w tym momencie ogranicza się przede wszystkim do plotek oraz przecieków. Część z nich może znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości, ale i tak należy traktować je z przymrużeniem oka.

Analityk firmy Niko Partners (Daniel Ahmad), powołując się na swoje liczne kontakty, stwierdził, że większość dotychczasowych informacji o grze jest nieprawdziwa, a produkcja nie będzie miała nawet członu „Ragnarok” w tytule. Oczywiście jego słowa również mogą być tylko zmyłką.

Przeczytaj również: Premiery gier 2020. Kalendarz premier PC, PS4, XONE, SWITCH

Jason Schreier z popularnego serwisu Kotaku zatweetował natomiast na początku lutego, że Ubisoft planuje wydać do końca roku fiskalnego (czyli do 31 marca 2021) aż pięć gier z segmentu AAA. Miałyby to być takie tytuły jak Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters, Rainbow Six: Quarantine oraz dwie niezapowiedziane produkcje należące do znanych marek.

Ubisoft był zdecydowanie niezadowolony ze sprzedaży i przyjęcia przez graczy Ghost Recon: Breakpoint, dlatego dyrektor generalny Yves Guillemot stwierdził, że każdy z ich nowych tytułów potrzebuje więcej czasu na dopracowanie niż dotychczas.

Bazując na tej wypowiedzi i informacji podanej przez Schreiera, można zakładać, że nowy Assassin’s Creed może pojawić się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Aczkolwiek wtedy line-up będzie zastawiony przez Watch Dogs: Legion, czyli inny duży tytuł Ubisoftu.

Jeśli więc Assassin’s Creed Ragnarok miałby zadebiutować jeszcze w tym roku, to dopiero po premierze konsol PlayStation 5 i Xbox Series X, na które z pewnością będzie już dostępny. Ubisoft na przykładzie Odyssey pokazał, że potrafi wspierać swoje gry przez wiele miesięcy, dlatego wątpliwe jest, że będzied inwestować wyłącznie w wersje na stare konsole.

Assassin’s Creed Ragnarok – fabuła i świat gry

Wszystkie przedstawione w tym tekście wieści dotyczące gameplayu i fabuły pochodzą z forum ResetEra. Pamiętajcie o tym, że w chwili pisania tekstu żadna z informacji nie otrzymała oficjalnego potwierdzenia.

Gracze prawdopodobnie będą mieli do wyboru płeć głównego bohatera – bez względu na dokonany wybór, ma on (ona) nosić imię Jora. Jeśli chodzi o wygląd, to kobieta będzie miała długie, rude włosy, a dla mężczyzny przygotowano blond fryzurę i brodę.

Postać sterowana przez gracza ma doświadczać wizji, które przenoszą protagonistę do Asgardu, gdzie pełni rolę boga. W ludzkim świecie ma być on (ona) określany mianem „odrodzonego Odyna”.

Prolog rozgrywałby się w 845 roku, a następnie zostalibyśmy przeniesieni do roku 867. Na początku protagonista jest nastolatkiem, którego pierwszym zadaniem dla asasynów jest dostarczenie przesyłki dla Ragnara. Następnie będziemy służyć przywódcy wikingów, aż do jego śmierci. Wtedy też historia skupi się na pomszczeniu Ragnara wraz z jego synami.

Assassin’s Creed Ragnarok – rozgrywka i kwestie techniczne

Według plotek twórcy planują umieścić w grze czteroosobowy tryb kooperacji, działający na wzór tego z Ghost Recon: Wildlands. Gracze mogliby wiec dołączać w dowolnym momencie, bez konieczności przerywania przez hosta aktualnej rozgrywki.

System rozwoju w Assassin’s Creed Ragnarok miałby przypominać ten z The Elder Scrolls V: Skyrim. Bohater (lub bohaterka) lepiej radziłby sobie w walce rodzajem broni, z którego najczęściej korzysta.

Ponoć sprzęt w trakcie pojedynków będzie ulegał zniszczeniu, a ekwipunek bohatera ma mieć ograniczenia. Jeśli więc planujemy wyruszyć w daleką podróż, to najpierw będziemy musieli zadbać o naprawienie starej broni lub zdobycie nowej.

Produkcja umożliwi wtapianie się w tłum, ale pod warunkiem, że strój głównego bohatera nie będzie zbytnio odstawał od reszty ludzi. Ponadto będzie można chować się w błocie, trawie czy śniegu.