Data modyfikacji:

Najlepsze strzelanki na PS4. TOP 10 gier FPS na konsolę Sony

Strzelanki z widokiem z oczu głównego bohatera nadal cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. Niesłusznie przyjęto, że jest to gatunek dedykowany komputerom osobistym. Nie potrzeba myszki i klawiatury, żeby doskonale bawić się w FPS-ach. Jeżeli umiecie grać na padzie, to poniżej znajdziecie najlepsze strzelanki na PS4, które powinniście nadrobić.

strzelanki na ps4

TOP 10 strzelanek na PS4

Najlepsze strzelanki na PS4 do zestawienia trafiły na podstawie ich ocen w serwisie Metacritic. Dobierałem je również wedle własnych preferencji. Duża część produkcji przeznaczona jest dla pojedynczego gracza, lecz jeśli wolicie tytuły wieloosobowe, to te nadal są wspierane przez swoich twórców i można w nich znaleźć wielu aktywnych graczy. Zobaczcie najlepsze gry FPS.

  1. Overwatch
  2. Titanfall 2
  3. Battlefield 1
  4. Apex Legends
  5. Wolfenstein II: The New Colossus
  6. Doom
  7. Destiny 2
  8. Prey
  9. Call of Duty: Modern Warfare
  10. Blood & Truth

Overwatch

Co powiecie na to, że twórcy takich przebojów jak seria Diablo czy Warcraft postanawiają stworzyć dynamicznego FPS-a? Studio Blizzard Entertainment udowodniło, że doświadczony zespół nie musi przez całą swoją karierę bazować wyłącznie na tych samych (lub podobnych) gatunkach gier.

Nie dosyć, ze Overwatch to jedna z najlepszych strzelanek na PS4, to na dodatek twórcy rozpoczęli tym tytułem erę hero shooterów. Nudne klasy postaci zastąpiono unikatowymi bohaterami.

Titanfall 2

Studio Respawn Entertainment miało ogromnego pecha z drugą odsłoną Titanfalla. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych FPS-ów na PS4. Niestety przeszedł całkowicie bez echa. Sporo w tym winy Electronic Arts, które w praktycznie tym samym terminie wypuściło głośnego Battlefielda 1.

W przypadku Titanfalla 2 nie tylko otrzymacie świetny tryb multiplayer (ten odżył, gdy gra trafiła do PlayStation Plus), ale również doskonałą kampanię fabularną na kilka godzin.

Battlefield 1

Tematyka I wojny światowej jest niezwykle rzadko poruszana przez twórców gier, dlatego czapki z głów dla DICE za podjęcie tego konfliktu. Twórcy co prawda wprowadzili trochę urozmaiceń względem faktów historycznych, ale kompletnie nie przeszkadzało to w odbiorze produkcji.

Battlefield 1 to zdecydowanie najlepsza odsłona serii, która wycisnęła wszystkie soki z rozgrywki. Twórcy zadbali o dynamiczną, wymagającą rozgrywkę oraz świetne mapy będące motorem napędowym najlepszych strzelanek wojennych nastawionych na multi.

Apex Legends

Po wątpliwym sukcesie kasowym Titanfalla II studio Respawn Entertainment nie złożyło broni, tylko jeszcze bardziej zakasało rękawy. Apex Legends to produkcja osadzona w tym samym uniwersum, lecz rezygnująca z wielkich mechów. Zamiast tego otrzymaliśmy sieciowego shootera bazującego na popularnej formule battle royale.

Pomimo dużego zmęczenia tą tematyką wśród graczy twórcom udało się wykrzesać wśród społeczności dużo entuzjazmu. Postawienie na walki dwudziestu trzyosobowych drużyn było strzałem w dziesiątkę.

Wolfenstein II: The New Colossus

The New Colossus to zdecydowanie najlepsza (dotychczas) odsłona serii Wolfenstein. Ekipa z Machine Games całkowicie poluzowała pasy bezpieczeństwa i poszła na całość w tworzeniu fabuły oraz rozgrywki. Sposób przedstawienia historii wyciągnięty był rodem z filmów Quentina Tarantino.

W przypadku gameplaya natomiast fani najlepszych strzelanek pierwszoosobowych nie powinni być zawiedzeni. Jest krwawo, brutalnie i dynamicznie – B.J. Blazkowicz zdecydowanie nie patyczkuje się ze swoimi oponentami.

Doom

A skoro mowa o brutalnym gameplayu, to na mojej liście najlepszych strzelanek na PS4 zdecydowanie nie mogło zabraknąć czwartej odsłony Dooma, która w założeniach pełniła bardziej rolę reebota serii.

Studio id Software po latach nieurodzaju powróciło w glorii i chwale, oddając w ręce graczy bezkompromisową strzelankę na PS4 zrobioną w starym stylu. W produkcji najważniejszy jest refleks – tutaj nie ma miejsca na nudę.

Destiny 2

Zespół Bungie Software po kilku latach prac nad marką Halo postanowił spróbować z kolejnym cyklem. Najpierw otrzymaliśmy pierwsze Destiny, które zostało ciepło przyjęte, ale gracze mieli tytułowi sporo do zarzucenia. Wtedy na scenę wkroczyła kontynuacja będąca zdecydowanie lepszą produkcją.

Twórcy od czasu premiery doskonale rozwijają swój produkt, dostarczając użytkownikom nowych zawartości oraz aktywności. Ostatnio Destiny 2 przeszło na model free to play, dzięki czemu część zawartości możecie sprawdzić za darmo.

Prey

To, czy Prey z 2017 roku jest strzelanką na PS4, zależy przede wszystkim od sposobu, w jaki zamierzacie przejść tę grę. Tytuł został zaprojektowany w taki sposób, żeby móc unikać w niej korzystania z broni. Ja jednak wolałem pokazać kosmitom, że lepiej nie zadzierać z ludźmi.

Prey oferuje doskonałą rozgrywkę, podczas której gracze uwięzieni są na stacji kosmicznej Talos 1. Po zakończeniu produkcji warto zainteresować się rozszerzeniem Mooncrash – jest świetnym dopełnieniem podstawowej wersji gry.

Call of Duty: Modern Warfare

Od paru lat czekałem na to, aż seria Call of Duty wstanie z kolan i w końcu taki dzień nadszedł. Najnowsza odsłona Modern Warfare to doskonała strzelanka pierwszoosobowa na PS4 składająca się z rewelacyjnej kampanii fabularnej, dopracowanego trybu multiplayer oraz ciekawych rozgrywek dostosowanych do zabawy w kooperacji. Jeżeli lubicie strzelanki wojenne, koniecznie powinniście zagrać w dzieło Infinity Ward.

Blood & Truth

Sony w ósmej generacji konsol raczej zrezygnowało z tworzenia ekskluzywnych FPS-ów na PS4. Sytuacja uległa zmianie, kiedy do sprzedaży trafiły gogle wirtualnej rzeczywistości. Na PlayStation VR powstało kilka bardzo dobrych strzelanek, a najlepszą z nich zdecydowanie jest Blood & Truth. Twórcy w pełni wykorzystali potencjał technologii, pokazując, jak duża moc drzemie w grach VR.