Ranking najlepszych kart graficznych

Wybór karty graficznej nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym dla osoby, która nie interesuje się wszystkimi specyfikacjami technicznymi. A mimo wszystko, podzespół ten jest nam bardzo potrzebny do codziennej pracy. W rankingu kart graficznych, prezentujemy te, które są popularne oraz wysoko oceniane przez użytkowników. Warto wspomnieć, że aktualizujemy go na bieżąco.

Najtańsze karty graficzne

Jak ustaliliśmy we wstępie – wybór nie należy do najprostszych, ponieważ są dwa rodzaje użytkowników: gracze, profesjonaliści, którzy wymagają wiele od takiego elementu laptopa, oraz ludzie, którzy będą z niego korzystali głównie do prac biurowych. Nie każdy użytkownik potrzebuje najmocniejszej, najbardziej wydajnej i obsługującej różnych technologii karty graficznej.

Obecnie spotykamy bardzo wiele rodzajów kart, które będą użyteczne nie tylko graczom, ale i tym, którzy będą jej potrzebowali do prac biurowych czy oglądania filmów HD. Przedstawiamy ranking najlepszych kart graficznych.

Jak wybrać kartę graficzną?

Aby dobrze wybrać kartę graficzną powinniśmy patrzeć na jej oznaczenia – to znaczy, że jeśli wybieramy karty z tej samej kategorii, to im wyższy numerek, tym jest ona lepsza i bardziej wydajna. Nie istnieje żadna reguła, która pozwoli nam wybrać najlepszą kartę graficzną na podstawie samego symbolu.

Przed zakupem warto także zapoznać się w rankingu kart graficznych z szyną danych pamięci. Co to oznacza? To, że im mniejsza szyna (64 bit, 128 bit), tym bardziej karta nie nadaje się do gier i jest najtańszą kartą graficzną. Jeżeli chcemy, by karta graficzna była nam przydatna właśnie do gier w wysokiej rozdzielczości HD, to powinniśmy zwrócić uwagę na modele powyżej 256 bitów, ponieważ wpłynie to znacząco na płynność działania gier.

Zużycie energii kart graficznych

Przed zakupem powinniśmy także zwrócić uwagę w rankingu kart graficznych na kulturę działania – czyli pobór energii i głośność. Karty, które potrzebują dużo energii, szybciej podgrzewają całą obudowę a także zwiększają rachunki za prąd. Warto więc kierować się nie tylko parametrem jak największej wydajności w jak najmniejszej cenie, ponieważ taką konstrukcję później jest bardzo ciężko schłodzić.

W najtańszych kartach graficznych o średniej wydajności występuje mniejsze zapotrzebowanie na moc, karty mniej się nagrzewają, dzięki czemu ich system chłodzenia działa bezgłośnie i osoby wykonujące prace biurowe w ogóle nie odczuwają pracy karty graficznej. Wybór odpowiedniej karty graficznej nie będzie stanowił problemu, jeśli określimy, jakim typem użytkownika jesteśmy. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom i rankingowi kart graficznych wybór będzie oczywisty.


Sprawdź polecane procesory