Ranking najlepszych kart graficznych

Wybór karty graficznej nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym dla osoby, która nie interesuje się wszystkimi specyfikacjami technicznymi. A mimo wszystko, podzespół ten jest nam bardzo potrzebny do codziennej pracy. W rankingu kart graficznych, prezentujemy te, które są popularne oraz wysoko oceniane przez użytkowników. Warto wspomnieć, że aktualizujemy go na bieżąco.

Czytaj również: Ranking kart graficznych

Najtańsze karty graficzne

Jak ustaliliśmy we wstępie – wybór nie należy do najprostszych, ponieważ są dwa rodzaje użytkowników: gracze, profesjonaliści, którzy wymagają wiele od takiego elementu laptopa, oraz ludzie, którzy będą z niego korzystali głównie do prac biurowych. Nie każdy użytkownik potrzebuje najmocniejszej, najbardziej wydajnej i obsługującej różnych technologii karty graficznej.

Obecnie spotykamy bardzo wiele rodzajów kart, które będą użyteczne nie tylko graczom, ale i tym, którzy będą jej potrzebowali do prac biurowych czy oglądania filmów HD. Przedstawiamy ranking najlepszych kart graficznych.

Jak wybrać kartę graficzną?

Aby dobrze wybrać kartę graficzną powinniśmy patrzeć na jej oznaczenia – to znaczy, że jeśli wybieramy karty z tej samej kategorii, to im wyższy numerek, tym jest ona lepsza i bardziej wydajna. Nie istnieje żadna reguła, która pozwoli nam wybrać najlepszą kartę graficzną na podstawie samego symbolu.

Przed zakupem warto także zapoznać się w rankingu kart graficznych z szyną danych pamięci. Co to oznacza? To, że im mniejsza szyna (64 bit, 128 bit), tym bardziej karta nie nadaje się do gier i jest najtańszą kartą graficzną. Jeżeli chcemy, by karta graficzna była nam przydatna właśnie do gier w wysokiej rozdzielczości HD, to powinniśmy zwrócić uwagę na modele powyżej 256 bitów, ponieważ wpłynie to znacząco na płynność działania gier.

Zużycie energii kart graficznych

Przed zakupem powinniśmy także zwrócić uwagę w rankingu kart graficznych na kulturę działania – czyli pobór energii i głośność. Karty, które potrzebują dużo energii, szybciej podgrzewają całą obudowę a także zwiększają rachunki za prąd. Warto więc kierować się nie tylko parametrem jak największej wydajności w jak najmniejszej cenie, ponieważ taką konstrukcję później jest bardzo ciężko schłodzić.

W najtańszych kartach graficznych o średniej wydajności występuje mniejsze zapotrzebowanie na moc, karty mniej się nagrzewają, dzięki czemu ich system chłodzenia działa bezgłośnie i osoby wykonujące prace biurowe w ogóle nie odczuwają pracy karty graficznej. Wybór odpowiedniej karty graficznej nie będzie stanowił problemu, jeśli określimy, jakim typem użytkownika jesteśmy. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom i rankingowi kart graficznych wybór będzie oczywisty.


Sprawdź polecane procesory

Polecane artykuły

klawiatury membranowe

Klawiatury membranowe: zalety i wady. Dlaczego warto kupić klawiaturę membranową?

2021-04-13
Jeżeli planujecie przesiąść się z laptopa na komputer stacjonarny, to musicie przemyśleć dokładnie, jaki rodzaj klawiatury będzie dla was odpowiedni. W sprzedaży dostępne są modele z mechanicznymi przełącznikami lub membraną. Przyjrzymy się tym drugim. W tekście wyjaśnimy, jak działa klawiatura membranowa, a także jakie są jej największe wady oraz zalety. Zaczynajmy.
papier fotograficzny do drukarki

Jaki papier fotograficzny do drukowania zdjęć w domu wybrać?

2021-04-08
Wybór papieru fotograficznego do drukowania zdjęć w domu jest niezwykle istotny, ponieważ pozwala na uzyskanie odpowiedniej jakości i dobrze odwzorowanych kolorów. W naszym poradniku dowiesz się, na co należy zwracać uwagę przy zakupie papieru fotograficznego do drukarki.
zasilanie awaryjne

Awaryjne zasilanie domowego sprzętu. Przegląd UPS-ów do 1000 zł

2021-04-07
Gdy specjaliści od energetyki przewidują nadchodzący blackout – rozległą awarię zasilania – warto zabezpieczyć się przed problemami. Jednym ze sposobów jest UPS. To awaryjny zasilacz zdolny podtrzymać działanie naszych domowych sprzętów, a zwłaszcza komputera, po odcięciu prądu. Które UPS-y do 1000 zł są warte uwagi?
ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych

Ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych

2021-04-07
Pomimo cyfryzacji, wiele osób nadal jest zmuszona do drukowania dokumentów. Żeby usprawnić ten proces, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości sprzęt o jak najlepszych parametrach – bez względu na to, czy planujecie drukować dokumenty w domowym zaciszu, czy w biurze. W tym tekście zdradzimy, na co powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej drukarki laserowej wielofunkcyjnej, a także jakie modele są warte waszych pieniędzy.