Data publikacji:

Jaka kierownica do 200 zł będzie najlepszym wyborem?

Gry komputerowe cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością, a grupa ich miłośników wciąż powiększa się o nowe osoby zafascynowane światem coraz lepszych gier. W czołówce najpopularniejszych i najchętniej wybieranych gier komputerowych znaleźć można gry zawierające symulacje wyścigów.
kierownica do 200 zł

Czy kierownica to niezbędne akcesorium?

Chociaż w tego typu gry można grać z wykorzystaniem klawiatury, to prawdą jest, że każdy zaawansowany miłośnik komputerowych wyścigów woli prowadzić rozgrywkę z wykorzystaniem kierownicy do gier.
Lista zalet takiego rozwiązania jest długa, jednak największą z nich jest komfort podczas grania oraz, co równie ważne, budowanie większej radości z grania oraz potęgowanie emocji, jakie towarzyszą podczas wyścigów.
Zatem jaka kierownica do 200 zł będzie dobrym wyborem? Kiedy warto zdecydować się na taki zakup? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej kierownicy? Odpowiedzi na te pytania oraz ranking najchętniej wybieranych kierownic można znaleźć w poniższym artykule, dlatego przed zakupem nowej kierownicy warto zapoznać się z jego treścią.

Kierownica do 200 zł – kiedy warto zdecydować się na taki zakup?

Granie w gry komputerowe, w których głównym celem i aktywnością jest branie udziału w wyścigach, staje się znacznie bardziej komfortowe z użyciem kierownicy. Ten fakt jest oczywisty dla każdego miłośnika tego typu gier. Kierownica do 200 zł to atrakcyjne urządzenia o dużej funkcjonalności, mimo swojej niskiej ceny.
W cenie, która nie przekracza 200 zł, znaleźć można ciekawe zestawy kierownic z wieloma funkcjami, udogodnieniami oraz o ciekawym wyglądzie, który doda charakteru każdemu pokojowi gracza.
Na tej półce cenowej można znaleźć atrakcyjne propozycje kierownic, które będą odpowiednie zarówno dla graczy korzystających z komputerów PC, jak i PlayStation lub konsoli Xbox.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kierownicę?

Kierownica do 200 zł to doskonały wybór dla osób, które są miłośnikami gier z motywem wyścigów, ale nie chcą wydawać na sprzęt do tej rozrywki dużej sumy. Kierownica do 200 zł występuje w wielu wersjach, dlatego wybór atrakcyjnego modelu z rozbudowaną funkcjonalnością nie jest trudny.
Zatem jak wybrać kierownicę do 200 zł, aby móc cieszyć się komfortową grą pełną emocji? Podczas wyboru kierownicy warto zwrócić uwagę na takie elementy:
 • Montaż – obecnie w sklepach można znaleźć kierownice montowane do podłoża za pomocą przyssawek lub uchwytów ze śrubami, które montuje się na krawędzi blatu i dokręca za pomocą śrub. Wersja kierownicy z uchwytem i śrubami sprawdzi się nieco lepiej niż kierownice z przyssawkami, ponieważ w niektórych przypadkach zapewnia większą stabilność sprzętu.
 • Sterowanie – kierownica do 200 zł prócz podstawowych sposobów sterowania, jakim jest kręcenie oraz regulacja biegów i pedałów, często ma także wiele przycisków na kierownicy, które ułatwiają utrzymanie kontroli podczas intensywnej gry.
 • Zmiana biegów – kierownica do 200 zł najczęściej występuje w dwóch formach: z dodatkowym drążkiem do zmiany biegów lub ze specjalnymi przyciskami znajdującymi się za kierownicą. W tym przypadku wybór odpowiedniego modelu jest zależny od osobistych preferencji gracza.
 • Kąt obrotu kierownicy – to jeden z kluczowych elementów, który ma wpływ na komfort grania. W większości modeli kąt obrotowy to zwykle od 300 do 360 stopni, jednak znaleźć można także takie kierownice, które mają kąt obrotowy nawet do 900 stopni.
 • Wykończenie – wybierając kierownicę, warto zwrócić uwagę także na jej wykończenie, jakość oraz materiały, z których został stworzony zestaw. W tej cenie można znaleźć kierownice wykonane z dobrych i wytrzymałych materiałów, które są wygodne podczas użytkowania. Warto zwrócić uwagę także na to, czy wybrany model kierownicy ma metalowe nakładki na pedały. Takie nakładki znacznie zwiększają odporność tych elementów, a tym samym wydłużają trwałość. Jest to także dobry element, który pozwala dodać nieco realizmu do gry.
 • Jakie dodatkowe funkcje może mieć kierownica do 200 zł?

  Wybór kierownicy nie jest łatwy, szczególnie wtedy, gdy każdy model oferuje inne funkcje dodatkowe. Jakie dodatkowe opcje w kierownicy są warte uwagi? Poniższa lista z pewnością ułatwi ten wybór:
 • System wibracji – ta funkcja jest doceniania szczególnie przez osoby, które lubią odczuwać emocje podczas grania. System wibracji zwiększa realizm podczas rozgrywki, ponieważ w kluczowych momentach kierownica emituje wyraźnie odczuwalne drgania.
 • Realne rozmiary kierownicy – pełnowymiarowa kierownica, która przypomina kierownicę z prawdziwego samochodu, nie tylko poprawia efekty podczas gry, ale także znacznie łatwiej ją kontrolować.
 • Force Feedback – to nic innego jak siłowe sprzężenie zwrotne. Siłowe sprzężenie zwrotne to system, który zmienia zachowanie kierownicy podczas jazdy, dostosowując reakcje sprzętu do panujących warunków lub wykonanej akcji. Taka funkcja znacząco wpływa na rozgrywkę, sprawiając, że staje się ona bardzo realna.
 • Opór pedałów – to także ważna funkcja dodatkowa, dzięki której gracz może poczuć się jak w prawdziwym samochodzie. Kontrola oporu pedałów pozwala na dostosowanie ich działania do wybranego pojazdu.
 • Najlepsze kierownice do 200 zł - ranking

  Sklepowe półki uginają się od różnych zestawów kierownic, które oferują niezapomniane emocje podczas gry oraz komfortowe użytkowanie. Ilość dostępnych modeli kierownic nie ułatwia wyboru jednej z nich, zatem, aby ułatwić to zadanie, warto sprawdzić, która kierownica do 200 zł jest najpopularniejsza:
  Zdjęcie: Envato Elements
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!