Data modyfikacji:

Premiery gier PS4 i PS5

W 2022 roku do sprzedaży może trafić wiele interesujących produkcji multiplatformowych oraz ekskluzywnych dla danych platform. W tym zestawieniu przyjrzymy się kilku najlepiej zapowiadającym się grom, jakie dostępne będą na konsolach PlayStation 4 i 5 w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

premiery gier na ps4

Dying Light 2

Kontynuacja wielkiego hitu polskiego studia Techland. W drugiej części Dying Light trafimy do ogromnego miasta Villedor oraz otaczających go osad. Produkcja w dalszym ciągu ma być nastawiona na akcję i parkourowe przemieszczanie się po budynkach. Twórcy zapewniają jednak, że tym razem położono też większy nacisk na fabułę, dając graczom możliwość podejmowania istotnych decyzji. Premiera: 4 lutego 2022 r.

Przeczytaj również: Gry podobne do Wiedźmina. Od kreacji świata aż po trudną rolę ojca

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei

Popularna seria Uncharted po raz pierwszy oficjalnie zadebiutuje na konsoli PlayStation 5. W zestawie znajdziemy dwie odświeżone odsłony (Kres Złodzieja i Zaginione Dziedzictwo), które doczekały się nieco poprawionej oprawy wizualnej, większej płynności obrazu oraz wsparcia dla natywnego 4K. Premiera: 28 stycznia 2022 r.

Horizon Forbidden West

W kontynuacji przygód Aloy trafimy na zachód postapokaliptycznej Ameryki, gdzie główna bohaterka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu. Rozgrywka w dużej mierze ma bazować na znanych schematach, lecz twórcy zadbali o to, żeby w grze pojawiły się nowe mechaniki, jak np. możliwość nurkowania. Premiera: 18 lutego 2022 r.

Elden Ring

Studio FromSoftware po zakończeniu prac nad serią Dark Souls próbuje swoich sił z zupełnie nowymi markami. Elden Ring ma być najbardziej rozbudowanym i dopracowanym dziełem tego producenta. W dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z bardzo wymagającym RPG akcji, lecz konstrukcja rozgrywki zostanie delikatnie zmieniona ze względu na otwartość świata oraz możliwość dosiadania wierzchowca. Premiera: 25 lutego 2022 r.

Gran Turismo 7

Miłośnicy klasycznych odsłon serii Gran Turismo musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ostatnia pełnoprawna odsłona cyklu zadebiutowała jeszcze na konsoli PlayStation 3. Tymczasem „siódemka” zapowiada się niesamowicie, zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak dużej liczby dostępnych pojazdów oraz rozbudowanego gameplayu, stawiającego na realizm. Premiera: 4 marca 2022 r.

Forspoken

W tym przypadku mamy do czynienia z ciekawie zapowiadającą się produkcją studia, które odpowiadało za prace nad piętnastą odsłoną Final Fantasy. Tym razem zespół Luminous Productions zdecydował się na stworzenie własnego, unikatowego uniwersum, w którym główna bohaterka będzie żyła na granicy realnego świata i krainy fantasy. Premiera: 11 października 2022 r.

God of War Ragnarok

Po tym jak God of War z 2018 roku okazało się być ogromnym sukcesem, Sony postanowiło kuć żelazo póki gorące. Druga odsłona zapowiada się jeszcze lepiej, ponieważ głównym motorem napędowym fabuły będzie tytułowy Ragnarok, czyli koniec świata według mitologii nordyckiej. W kontynuacji w dalszym ciągu będziemy śledzili losy Kratosa i Atreusa. Premiera: 2022 r.

Ghostwire: Tokyo

Kolejną produkcją, o jakiej warto wspomnieć w tekście poświęconym najciekawszym premierom gier na PS5, jest Ghostwire: Tokyo. Za prace nad tym tytułem odpowiada firma Tango Gameworks, która ma na swoim koncie bardzo ciekawy cykl The Evil Within. W swoim najnowszym dziele producent zabiera nas do Japonii, gdzie prawie sto procent ludzkości zniknęło, a na ulicach Tokio zaczęły wałęsać się groźne duchy i demony. Premiera: 25 marca 2022 r.

Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.