Data modyfikacji:

Premiery gier PS4 2020

W tym tekście przyjrzeliśmy się najciekawszym premierom gier na PS4 w 2020 roku. Zobaczcie, po które gry PS4 warto sięgnąć.

premiery gier na ps4
2020 rok może być dla branży gier wyjątkowy, ponieważ w okresie świątecznym mają zadebiutować konsole dziewiątej generacji. Zanim jednak do tego dojdzie, do sprzedaży trafi jeszcze sporo ciekawie zapowiadających się tytułów, których listę znajdziecie poniżej.

Zobaczcie też premiery gier 2020 na wszystkie platformy.

Gry na PS4 2020

  1. Resident Evil 3 Remake
  2. Final Fantasy VII Remake
  3. Predator: Hunting Grounds
  4. Wasteland 3
  5. The Last of Us: Part II
  6. Marvel’s Avengers
  7. Ghost of Tsushima
  8. Elden Ring
  9. Disco Elsyium
  10. Cyberpunk 2077

Resident Evil 3 Remake

Capcom już przy okazji remake’u drugiej odsłony serii Resident Evil udowodnił, że nie zależy mu wyłącznie na żerowaniu na sentymencie graczy. „Trójka” zapowiada się jeszcze lepiej – tytuł nie tylko będzie oferował rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, ale otrzyma także rozbudowany tryb sieciowy Resistance.

Przeczytaj również: Gry podobne do Wiedźmina. Od kreacji świata aż po trudną rolę ojca

Final Fantasy VII Remake

Na ten tytuł czekamy już tyle czasu, że hype urósł do niebotycznych rozmiarów. Wierzę jednak, że studio Square-Enix nie zniszczy swojego najważniejszego tytułu. Remake Final Fantasy VII zapowiada się bardzo ciekawe, zwłaszcza, że bardzo mocno odbiega od oryginału. Dzięki temu nawet osoby, które przeszły pierwowzór będą mogły cieszyć się na nowo historią Clouda Strife’a.

Predator: Hunting Grounds

Choć do Predator: Hunting Grounds mam wiele wątpliwości (za grę odpowiadają twórcy Friday the 13th: The Game), to jednak z otwartymi ramionami przyjmę każdą grę poświęconą kosmicznemu łowcy. Tym razem będziemy mieć do czynienia z asymetrycznym sieciowym shooterem, w którym jeden z graczy wciela się w tytułowego Predatora, zaś pozostali uczestnicy przyjmują rolę jego ofiar (albo oprawców).

Wasteland 3

Miłośnicy turowych RPG-ów z pewnością zacierają ręce na trzecią odsłonę Wasteland. Za grę odpowiada doświadczone studio inXile entertainment mające na koncie chociażby takie dzieła, jak Torment: Tides of Numnera, The Bard’s Tale czy drugą odsłonę Wasteland. Myślę, że o efekt końcowy można być spokojnym.

The Last of Us: Part II

Druga część The Last of Us to zdecydowanie najbardziej wyczekiwany przeze mnie tytuł ekskluzywny na PlayStation 4. Uwielbiam poprzednią odsłonę, tak samo jak inne gry studia Naughty Dog, dlatego z niecierpliwością wyczekują kontynuacji historii Ellie. „Dwójka” zapowiada się niesamowicie, zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak i fabuły.

Marvel’s Avengers

Wygląd bohaterów w Marvel’s Avengers wywołuje kontrowersje, ale i tak cały czas trzymam kciuki za ten projekt. Mam nadzieję, że Crystal Dynamics nie zmarnuje potencjału marki, z jaką ma do czynienia. Komiksowi superbohaterowie zasługują na porządne gry wideo, czego najlepszym dowodem jest Spider-Man od Insomniac Games.

Ghost of Tsushima

W Ghost of Tsushima zakochałem się od razu po obejrzeniu pierwszego zwiastuna zaprezentowanego podczas Paris Games Week 2017. Widać, że ekipa Sucker Punch stawia na dorosłą opowieść, w której nie zabraknie brutalności. Grafika prezentuje się tak dobrze, że nie jestem pewien, czy nawet PS4 Pro poradzi sobie z jej wyświetleniem.

Elden Ring

Do studia From Software mam tak duże zaufanie, że kompletnie nie obawiam się o Elden Ring. Choć o grze na ten moment nie wiemy praktycznie nic, to i tak nie przeszkadza mi to w jaraniu się tym tytułem. Ponownie ma to być soulslike, tyle, że z bardziej otwartym światem.

Disco Elsyium

Niespodziewany estoński hit z komputerów osobistych w 2020 roku ma zostać udostępniony na konsoli PlayStation 4. Będzie to dobra okazja, aby posiadacze platformy Sony mogli poznać pokręconą historię zapijaczonego gliniarza.

Cyberpunk 2077

Każda kolejna gra CD Projekt RED traktowana jest przeze mnie jako must have. Zdecydowanie nie jestem osamotniony w tej opinii, o czym świadczyć może chociażby doskonała sprzedaż przedpremierowa gry. Cyberpunk 2077 musi być super i tyle.