Data modyfikacji:

Gry na 2 osoby na jednym komputerze. Polecane tytuły

Lokalny tryb kooperacji bywa rzadkością we współczesnych grach. Na szczęście część twórców nadal wychodzi naprzeciw osobom, które lubią grać na podzielonym ekranie. Zobacz najlepsze gry na dwie osoby na jednym komputerze.

gry na 2 osoby na jednym komputerze

Najlepsze gry na 2 osoby na jednym komputerze

Gry do 2 osoby na jednym PC do zestawienia dobierałem na podstawie ocen w serwisie Metacritic oraz wedle moich preferencji. Każdy z wymienionych tytułów umożliwia wspólne granie na jednym ekranie przynajmniej dwóm graczom. Zobacz gry kooperacyjne na jeden komputer.

  1. A Way Out
  2. Gears 5
  3. Gry z serii LEGO
  4. Divinity: Original Sin II
  5. Dragon Ball FighterZ
  6. Cuphead
  7. Tools Up!
  8. Resident Evil 6
  9. Trine 4: The Nightmare Prince
  10. WRC 8

A Way Out

Twórcy innych gier kooperacyjnych powinni brać przykład ze studia Hazelight. A Way Out to zdecydowanie najlepsza gra na dwie osoby, w której rozgrywka została dostosowana do dwóch użytkowników.

W tym przypadku nie tylko jest to dodatkowy sposób na granie, ale nie mając gracza do duetu nie będziecie w stanie ukończyć gry. A zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ po drodze poznacie świetną historię traktującą o dwóch facetach, których połączył wspólny cel – ucieczka z więzienia.

Gears 5

Cykl Gears of War już od pierwszej części kładł duży nacisk na lokalny tryb współpracy i nie inaczej jest w przypadku najnowszego dzieła The Coalition, które jest przykładem fajnej gry na 2 osoby. Ukończenie strzelanki z towarzyszem (lub dwoma) daje mnóstwo satysfakcji i znacząco wzbogaca doświadczenie płynące z gry.

Co ciekawe, dwóch uczestników zabawy może wcielić się w ludzkich bohaterów, natomiast trzeci przejmuje kontrolę nad dronem Jackiem. W tym przypadku rozgrywka polega na innych zasadach.

Gry z serii LEGO

Studio Traveller’s Tales od wielu lat dba o to, żeby nie brakowało lokalnych fajnych gier kooperacyjnych na dwie osoby. Wszystkie ich produkcje sygnowane logiem duńskich klocków LEGO umożliwiają grę na wspólnym ekranie.

Do wyboru macie tytuły bazujące na komiksach Marvela, filmach o Harrym Potterze, sadze Gwiezdnych Wojen i wiele, wiele więcej. Miłośnicy popkultury zdecydowanie mają w czym wybierać. Co istotne gry z serii LEGO zawierają treści przyjazne dzieciom.

Divinity: Original Sin II

Gry na dwie osoby na jednego kompa zazwyczaj kojarzą się z produkcjami nastawionymi na akcję, strzelanie i dynamiczną rozgrywkę. Divinity: Original Sin II skutecznie wyłamuje się z tego schematu, ponieważ dzieło Larian Studios reprezentuje gatunek klasycznych najlepszych gier RPG z turowym systemem walki.

O dziwo, taki rodzaj rozgrywki doskonale pasuje do zabawy w kooperacji – wręcz można stwierdzić, że właśnie w taki sposób powinno się ukończyć ten niesamowicie dopracowany tytuł.

Dragon Ball FighterZ

Co to byłaby za bijatyka, gdyby nie można było grać w nią w lokalnym trybie multiplayer? Gra Dragon Ball daje graczom możliwość przejęcia kontroli nad najważniejszymi bohaterami z uniwersum Smoczych Kul i wzięcia udziału w widowiskowych pojedynkach.

Twórcy postawili na wariant rozgrywki znany jako tag battle, co oznacza, że podczas walk każdy z graczy może przełączać się pomiędzy trzema postaciami, tworząc tym samym unikatowe kombinacje ciosów. To naprawdę fajna gra na 2 osoby, w którą pograsz ze znajomymi czy rodzeństwem.

Cuphead

Dzieło studia MDHR zdecydowanie nie jest przeznaczone dla graczy, którzy nie radzą sobie z porażkami. Podczas zabawy (nie dla wszystkich) wielokrotnie będziecie zmuszani do powtarzania poszczególnych etapów, gdyż poziom trudności gry stoi na diabelnie wysokim poziomie.

Granie w dwie osoby może więc sprawić, że łatwiej będzie wam przebrnąć przez trudniejsze etapy. Musicie jednak liczyć się z tym, że dwóch filiżankogłowych na ekranie to jeszcze większy chaos, którego opanowanie wymaga dobrej spostrzegawczości i nadludzkiego refleksu.

Tools Up!

Czasami warto oderwać się od wysokobudżetowych produkcji i dać szansę mniejszym tytułom niezależnym. Na uwagę zdecydowanie zasługuje polska gra na 2 osoby na jednym komputerze Tools Up! od niewielkiego studia The Knights of Unity

Rozgrywka polega na tym, że gracze wcielają się w ekipę wykończeniową, która musi w wyznaczonym czasie wyremontować mieszkania. Z każdym kolejnym etapem pojawiają się nowe zasady oraz sposoby na dekorowanie wnętrz. Gracze tylko dzięki dobrej współpracy będą w stanie osiągać pożądane rezultaty. Jeśli szukacie niezobowiązującej produkcji na jeden, dwa wieczory, to Tools Up! będzie doskonałym wyborem.

Resident Evil 6

Szósta odsłona Resident Evil może nie jest uważana za wybitną, ale zdecydowanie najlepiej z cyklu poradziła sobie z udźwignięciem trybu kooperacyjnego. Do dyspozycji graczy oddano kilka kampanii fabularnych łączących się w jedną spójną całość.

Różnorodność misji umożliwia wcielenie się w kilku bohaterów, którzy muszą stawić czoła morderczym zombiakom. Jeśli szukacie klimatycznej gry na dwie osoby w formie strzelanki, to Resident Evil 6 powinien spełnić wasze oczekiwania.

Trine 4: The Nightmare Prince

Kolejna produkcja, która bardzo dużo zyskuje, gdy gra się w nią w lokalnej kooperacji. Rozgrywka w Trine 4: The Nightmare Prince w bardzo umiejętny sposób miesza etapy zręcznościowe z momentami nastawionymi na zagadki logiczne. Każdy z graczy wciela się w inną postać o odmiennych umiejętnościach. Do wyboru jest mag Amadeus, złodziejka Zoyia oraz rycerz Pontius.

WRC 8

Gry samochodowe na dwie osoby dawniej były standarem, a obecnie mało który tytuł oferuje lokalny tryb multiplayer. Studio Kylotonn na szczęście od kilku odsłon serii WRC umożliwia zabawę na podzielonym ekranie. Co prawda gracze nie mogą wchodzić ze sobą w interakcję (takie są zasady rajdów), ale walka o jak najlepszy czas jest wystarczającym motywatorem do zawziętej rywalizacji, a sam tytuł należy do najlepszych gier wyścigowych.