Data modyfikacji:

Najlepsze symulatory na PC i konsole. TOP 10

Z jednej strony gry pomagają oderwać się na chwilę od rzeczywistości, ale z drugiej często poszukujemy produkcji, które jak najwierniej odwzorowują prawdziwy świat.

W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym grom symulacyjnym dostępnym na komputery osobiste oraz konsole.

gry symulatory

Fajne gry symulacyjne dla miłośników gatunku

Produkcje do zestawienia dobierałem na podstawie popularności danych tytułów w serwisie Ceneo.pl, a także wedle własnych preferencji. Starałem się wybierać różnorodne gry, żeby każdy z czytelników mógł znaleźć coś dla siebie.
  1. The Sims 4
  2. Euro Truck Simulator 2
  3. Farming Simulator 19
  4. theHunter: Call of the Wild
  5. House Flipper
  6. F1 2019
  7. 911 Operator: Operator numeru alarmowego
  8. Cooking Simulator: Symulator gotowania
  9. Job Simulator
  10. Assetto Corsa

The Sims 4 – PC, PS4, XONE

Prawdopodobnie nie znajdziecie w sprzedaży drugiej marki, która w tak dużym stopniu umiejętnie przeniosła prawdziwe życie do wirtualnego świata. W The Sims 4 można robić wszystko, co tylko dusza zapragnie.

Co prawda twórcy przewidzieli jakieś scenariusze, lecz tak naprawdę w ogóle nie trzeba się ich trzymać.

Dzieło Maxis daje graczom niesamowite pole do popisu, zarówno w kwestii tworzenia budynków, dekorowania wnętrz, jak i zarządzania życiem prywatnym oraz zawodowym swoich ludzi.

Euro Truck Simulator 2 - PC

Symulatory tirów nie są nowością na rynku gier, ale tak naprawdę dopiero w 2012 roku do sprzedaży trafiła produkcja będąca w stanie w pełni usatysfakcjonować miłośników ciężarówek.

Euro Truck Simulator 2 to niesamowicie przyjazny tytuł, w którym zakładamy firmę transportową, a następnie wcielamy się w kierowcę odpowiedzialnego za dostarczanie towarów na terenie całego Starego Kontynentu.

Rozgrywka stara się jak najbardziej odwzorować prace kierowcy ciągnika siodłowego, dlatego zalecane jest, żeby w tytuł grać przy pomocy kierownicy (choć nie ma obowiązku).

Farming Simulator 19 – PC, PS4, XONE

Symulatory farmy to kolejny rodzaj gier symulacyjnych potrafiących przyciągnąć przed ekrany monitorów osoby, które na co dzień nie mają zbyt wiele wspólnego z grami komputerowymi.

Wbrew pozorom Farming Simulator 19 nie jest jednak prostym tytułem skierowanym wyłącznie w stronę niedzielnych graczy.

Jeżeli będziecie chcieli prowadzić gospodarstwo na wysokim poziomie, to musicie włożyć w to sporo energii i zaangażowania. W przeciwnym razie szybko popadniecie w długi, co doprowadzi was do bankructwa.

theHunter: Call of the Wild – PC, PS4, XONE

Fajne symulatory powinny kojarzyć się przede wszystkim z relaksem, dlatego jeśli jesteście przeciwni działalności myśliwych, to możecie ominąć ten tytuł. Dzieło studia Expansive Worlds traktuje bowiem o polowaniu na zwierzęta i jest obecnie uznawane za najlepszy symulator łowiectwa dostępny na rynku.

Na plus zasługuje nie tylko dopracowany gameplay, ale przede wszystkim przepiękna oprawa wizualna. W grze nie tylko dokładnie odwzorowano wygląd zwierząt, ale również zadbano o jak najwierniejsze odtworzenie środowiska.

House Flipper – PC, PS4, XONE

Symulatory na PC są standardem, dlatego z radością mogę poinformować, że w House Flipper zagracie również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja polskiego studia Empyrean to kawał solidnej symulacji, w jakiej wcielamy się w inwestora-budowlańca.

Nie tylko musimy zadbać o odpowiednie materiały oraz wyposażenie, ale także sami burzymy ściany, kładziemy podłogi i wykańczamy wnętrza. Jeśli czujecie, że macie budowlankę we krwi, koniecznie sprawdźcie swoje siły w House Flipper.

F1 2019 – PC, PS4, XONE

Większość wyścigówek dostępnych na rynku zaprojektowana jest w taki sposób, żeby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. F1 2019 od Codemasters Software po części też takie jest, ale dzięki możliwości modyfikowania rozgrywki, można zamienić grę w prawdziwy symulator samochodowy.

Jeśli śledzicie z zapartym tchem wyścigi klasy Formuła 1 i interesuje was kariera Roberta Kubicy (jest dostępny w grze), to obowiązkowo musicie sprawdzić F1 2019.

911 Operator (Operator numeru alarmowego) – PC, PS4, XONE, Switch

911 Operator od polskiego zespołu Jutsu Games to niezwykle ważny społecznie tytuł traktujący o pracy osób obsługujących numery alarmowe. Ogromną siłą produkcji jest nie tylko ciekawie zaprojektowany gameplay, ale przede wszystkich wartość edukacyjna.

Podczas zabawy można dowiedzieć się więcej o pracy operatorów, a także poznać dokładne procedury w przypadku dzwonienia na numery alarmo

Cooking Simulator: Symulator gotowania - PC

Jeśli szukaliście ciekawej gry symulacyjnej na PC o gotowaniu, to właśnie znaleźliście najlepszego reprezentanta. Cooking Simulator od polskiego studia Big Cheese Studio pozwala poznać od podszewki pracę szefa kuchni a także menadżera restauracji.

W grze istotne jest zarówno dbanie o interesy firmy, jak również samodzielne przygotowywanie zamówionych przez klientów potraw.

Job Simulator – PC, PS4

Symulatory na PS4 i PC (w przeciwieństwie do Xboksa One) mogą wkroczyć na wyższy poziom interakcji dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości.

Job Simulator zdecydowanie nie jest najlepszą grą w tym zestawieniu, ale to ciekawy tytuł, który w fajny sposób prezentuje możliwości gogli VR. W tytule można wcielić się w szefa kuchni lub pracownika warsztatu samochodowego.

Assetto Corsa – PC, PS4, XONE

Produkcja studia Kunos Simulazioni to niesamowicie trudny symulator samochodowy, który przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów.

Twórcy starali się jak najrealistyczniej oddać zachowanie poszczególnych pojazdów bazując na ich autentycznych parametrach - każdy z samochodów był laserowo skanowany i certyfikowany przez producentów.

Zanim zaczniecie grać w Assetto Corsa, koniecznie wyposażcie się w kierownicę z pedałami.

Autor: Łukasz Morawski