Data modyfikacji:

Wszystko, co wiemy o Overwatch 2 przed premierą

Według danych z 2019 roku pierwsza odsłona Overwatch dotarła do ponad pięćdziesięciu milionów odbiorców. Nic więc dziwnego, że studio Blizzard planuje kontynuacje swojego hitu. Czym będzie Overwatch 2 oraz kiedy możecie się spodziewać premiery? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dalszej części tekstu.

overwatch 2

Overwatch 2 – premiera i platformy

Podczas ceremonii otwarcia imprezy BlizzCon 2019 zaprezentowano pierwszy zwiastun kontynuacji Overwatch. Niestety twórcy nie ujawnili przy okazji, kiedy można spodziewać się premiery Overwatch 2. Niewykluczone, że dołączy jeszcze do gier 2020, lecz bardziej prawdopodobny wydaje się być kolejny rok.

Rodzi to także pytanie, na jakie platformy dostępny będzie Overwatch 2. Z całą pewnością można zakładać, że w tytuł zagramy na komputerach osobistych, lecz nie wiadomo, co z konsolami. Jedynka dostępna jest na PlayStation 4 i Xbox One, a jakiś czas temu trafiła także na platformę Nintendo Switch.

Możliwe, że tytuł dostępny będzie zarówno na konsolach obecnej generacji, jak i PlayStation 5 oraz Xbox Series X, czyli platformach, które zadebiutują dopiero pod koniec 2020 roku. Overwatch 2 będzie tytułem, który na pierwszym miejscu postawi optymalizację (tak jak pierwsza część), a nie oprawę wizualną, co może oznaczać, że grę bez problemu będzie można uruchomić na urządzeniach poprzedniej generacji.

Overwatch 2 – fabuła i świat gry

W drugiej części Blizzard Entertainment chce jeszcze bardziej rozwinąć uniwersum swojej serii. W pierwszej odsłonie mieliśmy całkiem nieźle zarysowanych bohaterów, posiadających własne originy oraz wątki fabularne. Nie były jednak one mocno wyeksponowane, ponieważ gra skupiała się na rozgrywkach wieloosobowych.

W Overwatch 2 fabuła będzie bardziej rozwinięta i opowie o dalszych perypetiach wojowników należących do tytułowej organizacji Overwatch. Twórcy zapewniają, że pojawi się więcej przerywników filmowych, a gracze jeszcze bardziej będą mogli poznać swoich ulubionych bohaterów.

Wystarczy obejrzeć udostępniony podczas BlizzConu film wprowadzający do Overwatch 2, żeby zobaczyć, z jaką atmosferą możemy mieć do czynienia. Widać wyraźnie, że twórcy stawiają na epicką historię o bohaterach walczących z wielkim zagrożeniem. Jeśli cała gra zostanie utrzymana w podobnym tonie, możemy liczyć na podniosłą opowieść, pełną efektownych scen akcji.

Overwatch 2 – rozgrywka i kwestie techniczne

Rozgrywka w Overwatch 2 praktycznie w ogóle nie będzie odstawała od tego, z czym mieliśmy do czynienia przy okazji pierwszej części. Wynika to z faktu, że oba tytuły mają łączyć ze sobą serwery, co oznacza, że posiadacze jedynki i dwójki będą mogli wspólnie grać na tych samych mapach w trybach sieciowych. Blizzard nie wyklucza nawet, że w przyszłości obie gry możemy uruchamiać przez wspólnego klienta.

Overwatch 2 nie będzie typowym sequelem, tylko większą aktualizacją wprowadzającą szereg nowości. Świadczyć o tym może chociażby poprzedni akapit tego tekstu. Tytuł nie wywróci do góry nogami gameplayu, ale doda np. rozwój bohaterów, umożliwiający odblokowywanie nowych zdolności. Warto dodać, że posiadacze pierwszego Overwatch otrzymają za darmo wszystkie mapy PvP z „dwójki”, a cały progress z pierwszej części zostanie przeniesiony do drugiej części.

Oprócz tego, wraz z większym naciskiem na fabułę, do gry dodane zostaną misję PvE, w których gracze będą walczyć z przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Z dotychczasowych informacji wiadomo również, że do rozgrywek sieciowych dodany zostanie nowy tryb PVP nazwany Przepychanka. Ma on polegać na tym, że drużyny rywalizują o kontrolę nad wielkim robotem umieszczonym na środku mapy. Niewykluczone, że Overwatch 2 zasili zestawienie najlepszych gier akcji.

Na chwilę obecną nieznane są wymagania sprzętowe Overwatch 2 na PC. Istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, że parametry techniczne nie będą odbiegały zbytnio od tych z pierwszej części. Jeśli więc bez problemu gracie w jedynkę, to nie powinniście mieć również w przyszłości kłopotów z uruchomieniem drugiej odsłony.