Data modyfikacji:

Nintendo Switch. Gry, w które musisz zagrać

Biblioteka gier na konsolę Nintendo Switch cały czas rośnie. Dzięki otwarciu się japońskiego giganta na studia third-party możemy zagrać nie tylko w tytuły ekskluzywne, ale również produkcje multiplatformowe. Przygotowałem dla was zestawienie kilkunastu gier na Switcha, w które koniecznie musicie zagrać.

Gry ekskluzywne na Nintendo Switch – w co warto zagrać?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Najważniejszy tytuł na platformę Nintendo Switch. Najnowsze przygody Linka zachwyciły graczy z całego świata i jednocześnie pokazały wszystkim, jak należy tworzyć współczesne gry z otwartym światem. Pozycja obowiązkowa!

Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Let’s Go, Eevee!

Let’s Go Pikachu! to poboczna seria skupiająca się na kolekcjonowaniu coraz to potężniejszych Pokemonów. W sprzedaży dostępne są dwie wersje, które różnią się partnerem głównego bohatera – Pikachu lub Eevee.

Super Mario Odyssey

Wąsacz towarzyszy branży gier już od ponad trzydziestu lat, ale jeszcze żadna produkcja z nim nie była tak dopracowana jak Super Mario Odyssey. Nintendo wycisnęło ze swojego dzieła prawdziwą esencję trójwymiarowych platformówek.

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate to prawdopodobnie najbardziej rozbudowana bijatyka, jaka kiedykolwiek trafiła do sprzedaży. W grze dostępnych jest ponad siedemdziesięciu zawodników z najróżniejszych produkcji.

Xenoblade Chronicles 2

Jeśli szukacie gry na Nintendo Switch, przy której można spędzić setki godzin, to Xenoblade Chronicles 2 będzie dobrym wyborem. Kolejnym atutem tytułu jest świetna oprawa graficzna, wyciskająca wszystkie soki z konsoli.

Mario Kart 8 Deluxe

Najnowsza odsłona najpopularniejszej serii kart racerów. Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt tras oraz możliwość gry wieloosobowej poprzez Internet oraz lokalnie na jednej konsoli.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Pierwszy tytuł, który powstał dzięki współpracy Nintendo z Ubisoftem. Mario + Rabbids: Kingdom Battle to taktyczna gra RPG z turowym systemem walki.

New Super Mario Bros. U Deluxe

New Super Mario Bros. U Deluxe to odświeżona wersja dwuwymiarowej platformówki, która zadebiutowała pierwotnie na konsoli Nintendo Wii U. Gra praktycznie nie różni się od oryginału, choć trzeba zauważyć, że delikatnie poprawiono grafikę.

Gry multiplatformowe na Nintendo Switch – w co warto zagrać?

Final Fantasy X/X2 HD Remaster

Zremasterowana dziesiąta odsłona Final Fantasy trafiła w 2019 roku również na Nintendo Switch. Przenośna konsola doskonale nadaje się do długich japońskich RPG-ów. Poznawanie historii Tidusa na świeżym powietrzu jest tym, czego potrzebowali gracze.

Truberbrook

Truberbrook to dzieło niezależnego niemieckiego studia btf. Tytuł opowiada o losach fizyka kwantowego Hansa Tanhausera, który trafia do tajemniczego, tytułowego miasteczka. Gra oferuje zabawną fabułę i sporo odniesień do serialu „Twin Peaks”. Dzięki CDP dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Diablo III: Eternal Collection

Kwestią czasu było, aż marka Diablo zawita również na konsoli Nintendo Switch. Eternal Collection to pełne wydanie „trójki” zawierające wszystkie dodatki wydane na innych platformach. Wydawca CDP zadbał również o to, żeby w grze pojawił się pełny polski dubbing.

Team Sonic Racing

Kolejny kart racer na tej liście, tyle, że skupiony na postaciach wykreowanych przez Segę. Różnicą w stosunku do innych gier tego typu jest to, że w Team Sonic Racing liczy się przede wszystkim współpraca z innymi członkami drużyny. Dzięki firmie Cenega, gra posiada polskie napisy.

Dark Souls: Remastered

Za sprawą Nintendo Switch marka Dark Souls może towarzyszyć wam nawet poza domem. Pamiętajcie tylko, że tym razem jak będziecie chcieli rzucić kontrolerem o ziemię, to możecie przy okazji roztrzaskać całą konsolę!

Rocket League

Dla niektórych to najlepsza gra w historii. W 2017 roku zawitała także na najnowszą platformę Nintendo. Rocket League to rewelacyjna produkcja łącząca w ciekawy sposób samochodówkę z grą piłkarską.

RollerCoaster Tycoon Adventures

Strategia ekonomiczna na handhelda? Brzmi jak świetny pomysł! Tak w istocie jest, ponieważ RollerCoaster Tycoon Adventures, to kawał świetnej pozycji, w której odpowiadamy za budowę wesołego miasteczka.
Autor: Łukasz Morawski