Data modyfikacji:

Necromunda: Hired Gun - strzelanka w uniwersum Warhammer 40,000

Uniwersum Warhammer 40,000 jest tak rozległe, że twórcy gier wideo mogą z nim zrobić niemalże wszystko, począwszy od strategii czasu rzeczywistego, poprzez turówki, a na trzecioosobowych strzelankach kończąc. Necromunda: Hired Gun wskoczyło do tego trzeciego worka i postanowiło stanąć w szranki z popularnym Doom Eternal. Czy gra ekipy Streum on Studio miała jakiekolwiek szanse w tym starciu? Przekonajcie się.

Polecamy: Najciekawsze premiery gier w 2021 roku

necromunda hired gun

Czy warto zagrać w Necromunda: Hired Gun? Recenzja gry

Porównanie do Doom Eternal nie wzięło się z przypadku, ponieważ pod względem rozgrywki Necromunda: Hired Gun jest niemalże klonem hitu studia id Software. Niestety od razu muszę jednak zaznaczyć, że ekipie Streum on Studio zdecydowanie zabrakło doświadczenia (lub funduszy), żeby dorównać geniuszowi mistrzom gatunku. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia ze złą produkcją – to na pewno nie!

Podchodząc do Hired Gun, trzeba mieć na uwadze fakt, że nie jest to gra z segmentu Triple-A.  Na szczęście cena gry jest w stu procentach dostosowana do jakości produktu. Necrmounda to przyjemna strzelanka, którą docenią głównie miłośnicy dynamicznej akcji, a nie taktycznego podejścia do rozgrywki. Tutaj liczy się przede wszystkim szybkie reagowanie na ataki wroga i wypluwanie z broni setek pocisków na minutę.

Muszę przyznać, że podobały mi się projekty poziomów, które bardzo dobrze oddają charakter mrocznej strony uniwersum Warhammer 40,000. Całość jest stosunkowo brutalna i brudna, a przy tym bardzo widowiskowa. Zdecydowanie nie jest to produkcja najwyższych lotów, ale fani kosmicznych shooterów nie powinni być zawiedzeni. Musicie jednak liczyć się z tym, że Necromunda: Hired Gun nie jest w tej samej lidze, co seria Doom.

Necromunda: Hired Gun - poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść Necromunda: Hired Gun?

Jeżeli szukacie konkretnych porad odnośnie gameplayu, to polecam wam zapoznać się z poniższym materiałem filmowym. Znajdziecie w nich masę cennych wskazówek, które pomogą wam w ukończeniu gry:

Ile godzin zajmuje ukończenie Necromunda: Hired Gun?

Twórcy gry przygotowali liniową kampanię fabularną, w której gracze nie mają zbyt dużej swobody działania. Tym samym czas gry także nie jest szczególnie rozciągnięty – dotarcie do finału opowieści powinno wam zająć około dziesięć godzin, co jest dosyć standardowym wynikiem, jak na tego typu strzelanki.

Na czym zagrać w Necromunda: Hired Gun?

Zespół Streum on Studio postanowił wydać swoją produkcję niemalże na wszystkich wiodących platformach, z pominięciem Nintendo Switch. Oznacza to, że w Necromundę zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł dostosowany został również do platform nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Premiera Necromunda: Hired Gun – kiedy?

Jeżeli zainteresował was ten tytuł, to nie musicie już dłużej czekać na jego premierę. Ta bowiem odbyła się 1 czerwca 2021 roku na wszystkich planowanych platformach. Gra dostępna jest zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej.

Czy Necromunda: Hired Gun posiada polską wersję językową?

Tak, rodzimy wydawca zadbał o to, żeby Hired Gun otrzymało polską wersję językową. Co prawda gra nie oferuje dubbingu, ale same polskie napisy są w zupełności wystarczające.

Grę do testów dostarczyła firma Cenega, za co serdecznie dziękuję!

Necromunda: Hired Gun na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Necromunda: Hired Gun na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1660 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)