Data modyfikacji:

Najbardziej oczekiwane gry 2022

Gracze raczej zgodnie twierdzą, że 2021 rok był delikatnie rozczarowujący. Oczywiście do sprzedaży trafiło sporo ciekawych tytułów, lecz zdecydowanie zabrakło wielkich przebojów, o których moglibyśmy mówić przez następne lata. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku będzie nam dane zagrać w tego typu produkcje. Przyjrzymy się najbardziej oczekiwanym premierom gier.

Polecamy: Co wiemy o Diablo IV?

najbardziej oczekiwane gry 2022

Elden Ring

Twórcy kultowej serii Dark Souls postanowili spróbować swoich sił z całkowicie nową marką. Produkcja w dalszym ciągu będzie oferowała „soulsowy” charakter rozgrywki, lecz tym razem otrzymamy ogromny otwarty świat oraz możliwość przemieszczania się po mapie z pomocą wierzchowca. Miłośnicy wymagających produkcji mogą już zacierać ręce, ponieważ wszystko wskazuje na to, że nowe dzieło studia FromSoftware ma ogromne szanse stać się jedną z lepiej ocenianych gier 2022 roku.

Dying Light 2

Kolejnym ciekawie zapowiadającym się tytułem jest bez wątpienia druga odsłona Dying Light od polskiego studia Techland. Jednym z większych atutów tej produkcji ma być wręcz nieograniczona nieliniowość – twórcy twierdzą, że do poznania wszystkich wątków potrzeba nawet pięciuset godzin! Gracze ponownie będą mogli korzystać z parkourowych sztuczek podczas przemierzania mapy, a starcia z przeciwnikami (żywymi oraz zombiakami) położą jeszcze większy nacisk na wykonaną własnoręcznie broń białą.

Horizon Forbidden West

Pierwsza odsłona Horizon Zero Dawn była bardzo przyjemnym sandboksem, z fantastyczną wizją świata, w którym ludzkość uległa potędze drapieżnych robotów przypominających wszelkiej maści zwierzęta, w tym dinozaury. Druga część zapowiada się jeszcze lepiej, zarówno pod względem rozgrywki, jak i oprawy wizualnej. Horizon Forbidden West ma szanse zaprezentować możliwości technologiczne PlayStation 5, aczkolwiek należy pamiętać, że tytuł udostępniony zostanie również na wysłużonym już PS4.

Starfield

Studio Bethesda Softworks już od dłuższego czasu nie uraczyło graczy żadnym nowym tytułem, dlatego fani nie mogą doczekać się Starfielda. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ produkcja zapowiada się nad wyraz interesująco - będziemy mieć bowiem do czynienia z kosmicznym RPG, w którym dołączymy do eksploracji Drogi Mlecznej. Twórcy określają swoją grę mianem NASA-punku, co oznacza, że nie będzie to wymyślne sci-fi, tylko w produkcji mamy mieć do czynienia z jedynie trochę bardziej rozbudowaną technologią.

A Plague Tale: Requiem

Studio Asobo już przy okazji pierwszej odsłony A Plague Tale udowodniło, że doskonale czuje się w tworzeniu mrocznych przygodowych gier akcji. Wtedy producent działał jednak przy dosyć mocno ograniczonych zasobach finansowych, przez co nie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł. Druga część o podtytule Requiem otrzyma dodatkowe wsparcie Microsoftu, dzięki czemu producent może pokusić się o jeszcze lepszą oprawę graficzną oraz znacznie bardziej rozbudowany gameplay.

Ghostwire: Tokyo

Studio odpowiedzialne za bardzo dobrą serię The Evil Within, w 2022 roku wypuści swoją nową markę. Nad produkcją dodatkowo czuwał Shinji Mikami, czyli legenda branży gier – to właśnie on wykreował takie serie, jak Resident Evil czy Devil May Cry. Ghostwire: Tokyo również ma reprezentować gatunek grozy, lecz nie będzie to survival horror, tylko dynamiczny akcyjniak, w którym główny bohater musi stawić czoła duchom z japońskiego folkloru.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Studio Rocksteady (twórcy serii Batman: Arkham) zdążyli wyrobić sobie tak dobrą opinię, że wrzucenie ich najnowszego dzieła do tekstu o najbardziej oczekiwanych grach 2022 jest wręcz obowiązkiem. Suicide Squad: Kill the Justice League to produkcja nastawiona na kooperację dla czterech graczy, którzy mogą wcielić się w takie postacie jak Harley Quinn, Captain Boomerang, King Shark oraz Deadshoot. Zapowiada się szalona rozgrywka, pełna czarnego humoru oraz dosadnej brutalności.

God of War Ragnarok

Jeżeli Sony chce jeszcze bardziej zachęcić graczy do kupowania konsoli PlayStation 5, to musi w tym roku wypuścić do sprzedaży kontynuację God of Wara z 2018 roku. W Ragnarok poznamy dalsze losy Kratosa oraz jego syna Atreusa, którzy zaznali jedynie kilka lat względnego spokoju. Niestety sielanka dobiega końca, kiedy Wielka Zima dociera do Midgardu, czyli królestwa ludzi. Jest to zwiastun nadchodzącego końca dziewięciu mitologicznych światów, dlatego główny bohater postanawia wyruszyć w kolejną niebezpieczną wyprawę, żeby zapewnić bezpieczeństwo swojemu potomkowi.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Miłośnicy serii S.T.A.L.K.E.R. musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na premierę drugiej pełnoprawnej odsłony cyklu przyszło im czekać prawie piętnaście lat. Pod koniec 2022 roku do sprzedaży ma jednak trafić „dwójka”, w której ponownie trafimy do postapokaliptycznej Zony, gdzie wcielimy się w tytułowego stalkera o imieniu Skif. Jego zadaniem będzie sprawdzenie, dlaczego w centrum Strefy pojawiło się tajemnicze źródło energii o potężnej mocy.

Hogwarts Legacy

Ekipa Avalanche Software w 2022 roku wypuści do sprzedaży pierwszą tak dużą i ambitną grę z uniwersum Świata Magii, jaka kiedykolwiek została wyprodukowana. Hogwarts Legacy ma być nieliniowym i rozbudowanym RPG, w którym wcielimy się w wykreowanego przez siebie ucznia szkoły magii. Akcja zostanie osadzona na wiele lat przed wydarzeniami znanymi z filmów oraz książek o Harrym Potterze, co dało twórcom wręcz nieograniczoną swobodę twórczą.

Autor: Łukasz Morawski