Data publikacji:

Diablo IV. Kiedy premiera? Wszystko co wiemy: gameplay, wymagania, postacie

Podczas konwentu  BlizzCon 2019 została zapowiedziana czwarta odsłona serii Diablo. Chociaż oficjalnie nie znamy jeszcze daty premiery Diablo 4, to według nieoficjalnych informacji, gra zadebiutuje pod koniec 2020 roku lub z początkiem 2021 roku. Ma trafić na nowe konsole: PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Z tego tekstu dowiecie się wszystkich najważniejszych informacji dotyczących gry Blizzarda pt. „Diablo IV”.

Diablo IV

Gameplay Diablo IV – najważniejsze informacje o rozgrywce

Cykl Diablo ponownie powraca do mrocznych, brutalnych klimatów znanych z pierwszej oraz drugiej części. Studio wyciągnęło wnioski po krytyce oprawy wizualnej „trójki” i nie zamierza po raz kolejny popełnić tego samego błędu.
Akcja gry zostanie osadzona w Sanktuarium. Jest to piekielna kraina, w której demony przejęły kontrolę. Ma to być świat przesycony mrokiem i brudem, co będzie regularnie podkreślane przez obskurne lokacje, jakie przyjdzie nam zwiedzać podczas grania.

Po raz pierwszy w historii serii, Sanktuarium zaoferuje otwarty świat podzielony na zróżnicowane regiony. Odwiedzimy m.in. pustynny Kedżystan, zamieszkiwany przez wilkołaki Scosglen oraz Suche Stepy.
Blizzard ułatwi przemierzanie krain dzięki zaimplementowaniu wierzchowców. Każdy z bohaterów będzie posiadał własnego konia, którego może przyzwać w dowolnym momencie.

Produkcja otrzyma także losowo generowane podziemia. Nie tylko mają czekać w nich trudniejsze wyzwania i przeciwnicy, ale także potężne wyposażenie oraz fantastyczne skarby potrzebne m.in. do craftowania broni.

Diablo IV zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza. Fabułę będzie można też zaliczyć w kooperacji z innymi graczami. W wolnych chwilach użytkownicy mogą wziąć udział w potyczkach PvP. Warto też dodać, że do gry single player będzie konieczne połączenie z Internetem.

Data premiery Diablo IV – kiedy wyjdzie gra?

Osoby wyczekujące premiery czwartej części Diablo muszą uzbroić się w cierpliwość. Twórcy poinformowali, że gra znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Podczas jednego z paneli na BlizzConie, reżyser projektu (Luis Barriga) zapowiedział, że zapowiedziany tytuł nieprędko trafi na półki sklepowe.
Mimo wszystko istnieje nadzieja na to, że Diablo IV zadebiutuje przynajmniej w połowie 2020 roku, zanim do sprzedaży trafi PlayStation 5 oraz nowa platforma Microsoftu. Na ten moment gra zapowiedziana została wyłącznie na komputery osobiste oraz PlayStation 4 i Xbox One. Sugeruje to, że produkcja powinna zadebiutować jeszcze w okresie dominacji ósmej generacji konsol.

Niektóre przecieki mówią jednak, że Diablo 4 pojawi się dopiero w ostatnich miesiącach 2020 roku lub z początkiem 2021 roku. Producent na razie nie potwierdził żadnych informacji na temat daty premiery Diablo 4.

Postacie w Diablo IV – jakie klasy?

Nie wiadomo obecnie, ile ostatecznie klas postaci pojawi się w nowym Diablo. Podczas imprezy BlizzCon 2019 ujawniono jedynie trzech bohaterów, którzy mają być ukłonem w stronę dziedzictwa całej serii (tak twierdzą twórcy). Według informacji udzielonych przez Blizzard, w Diablo IV pojawią się następujące klasy postaci:
 • Barbarzyńca – niesamowicie silny wojownik, który nie boi się bezpośredniej walki z przeciwnikami. Barbarzyńcę ma definiować nowy, potężny system Arsenału. Polega on na tym, że bohater może nosić jednocześnie cztery rodzaje broni. Wyposażenie można błyskawicznie zmieniać, przypisując do każdego z oręża poszczególny atak.
 • Czarodziejka – postać czerpiąca swoją moc z żywiołów. Czarodziejka potrafi razić oponentów piorunami, ciskać w nich ognistymi meteorytami lub przebijać lodowymi kolcami. Bohaterka preferuje walkę dystansową.
 • Druid – ciekawy bohater, który potrafi przybierać różne formy, w zależności od rodzajów ataków. Podczas walki może przeobrazić się z człowieka w wilkołaka, żeby za chwilę stać się potężnym niedźwiedziołakiem.
Każdą z postaci będzie można konfigurować poprzez wybieranie odpowiednich talentów oraz zdolności. W grze ma pojawić się także rozbudowany system łupów. Bohaterów będzie można wyposażać w legendarne przedmioty i elementy zestawów, a ponadto dostępne będą runy oraz kombinacje słów runicznych.

Diablo IV – wymagania sprzętowe

Oficjalne wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze ujawnione. Serwis System Requirement Lab specjalizujący się w tej dziedzinie podjął próbę przygotowania prawdopodobnych konfiguracji sprzętowych potrzebnych do uruchomienia Diablo IV.

Diablo IV na PC – minimalne wymagania sprzętowe

 • procesor: Intel Core i3
 • pamięć RAM: 4 GB
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260 / ATI Radeon HD 4870 / Intel HD Graphics 4400
 • system operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
 • Diablo IV na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe
 • procesor: Intel Core i5
 • pamięć RAM: 8 GB
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 or ATI Radeon HD 6870 lub lepsza
 • system operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Czytaj również:
Autor: Łukasz Morawski