Data modyfikacji:

Madden NFL 22. Futbol amerykański w twoim domu

Futbol amerykański to w Polsce ogromna nisza. Co prawda mamy lokalne rozgrywki LFA (Liga Futbolu Amerykańskiego), lecz nie cieszą się one tak dużą popularnością, jak siatkówka lub szczypiorniak – nie mówiąc już nawet o piłce nożnej. O istnieniu tego sportu przypomina nam coroczna impreza Super Bowl, a także świetny film „Any Given Sunday” Olivera Stone’a. Jeśli jednak jesteście ciekawi, o co chodzi w NFL albo należycie do zagorzałych fanów tej dyscypliny, to koniecznie sprawdźcie, czy warto zainwestować pieniądze w najnowszą grę studia EA Sports.

Polecamy: Najciekawsze premiery gier w 2021 roku

madden nfl 22

Czy warto zagrać w Madden NFL 22?

Nie będę udawał, że jestem specjalistą od tej dyscypliny sportowej, ponieważ do tej pory nie rozumiem w pełni wszystkich jej zasad. A przynajmniej nie do tego stopnia, żeby podczas meczów obierać taką taktykę, którą byłbym w stanie wygrywać spotkania z prawdziwymi wyjadaczami. Nie przeszkodziło mi to jednak w dobrej zabawie – przy Madden NFL 22 nie tylko wiele nauczyłem się o futbolu amerykańskim, ale na dodatek mogłem obcować z bardzo dobrze zrealizowaną produkcją, oferującą oprawę wizualną na wysokim poziomie.

Po latach grania w serię FIFA od Electronic Arts, w końcu mogłem zobaczyć, jak to studio radzi sobie z innymi drużynowymi grami sportowymi. Cykl NHL (hokej na lodzie) oferuje całkiem wysoką jakość rozgrywki, czego natomiast nie można już powiedzieć o NBA Live – koszykówka od EA Sports już od kilku lat zawodziła, dlatego producent wycofał się (a przynajmniej tymczasowo) z produkowania kolejnych części, oddając tym samym koronę firmie 2K Sports. A jak wygląda sytuacja z NFL? Według mnie naprawdę dobrze – zawartość zaoferowana przez Madden 22 jest na tyle rozbudowana, że zarówno laicy, jak i profesjonaliści będą mogli czerpać z gry mnóstwo przyjemności.

Aczkolwiek w przypadku tej serii, uważam, że jest ona skierowana bardziej w stronę osób, dla których nie będzie to pierwsza przygoda z grami wideo. Początkowo byłem autentycznie przytłoczony tym, jak wygląda spotkanie. W jego trakcie jesteśmy wręcz zalewani najróżniejszymi okienkami, dlatego nowicjusze (tacy jak ja) potrzebują trochę czasu, żeby się w tym wszystkim połapać. Kiedy jesteśmy w posiadaniu piłki, to przed rozegraniem akcji musimy dokładnie zapoznać się z sugestiami trenera, który podpowie jakie zagranie będzie najlepsze w danej sytuacji. Możemy też ustalić własną taktykę, wymienić zawodników, żeby mieć na boisku osoby, które dobrze wykonają nasz plan, itp.

Potem gracze nie tylko obserwują, co wykonują ich zawodnicy, ale sami muszą wprowadzić w życie plan, jaki wcześniej ustalili. Wymaga to ogromnego skupienia, ponieważ każdy błąd będzie kosztować was utratę piłki, co w efekcie może doprowadzić przeciwną drużynę do punktowanego przyłożenia. Przyznam, że rozgrywka działa naprawdę sprawnie i kiedy już się ją opanuje, to nie ma zbyt długich przestojów na przeglądanie okienek z taktykami i innymi informacjami. Jeżeli szukacie w grach czegoś nowego i jesteście zmęczeni innymi „sportówkami” popularnymi w naszym kraju, to koniecznie sprawdźcie Madden NFL 22.

Madden NFL 22 – poradnik zakupowy

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące gry, które dodatkowo podpowiedzą wam, czy warto zainwestować w ten tytuł.

Ile godzin zajmuje ukończenie Madden NFL 22?

Podobnie jak w większości gier sportowych od Electronic Arts, tak samo i tutaj ciężko jest określić, ile czasu zajmie wam ukończenie tego tytułu. Jeżeli w ogóle możemy Madden NFL 22 traktować w takich kategoriach, ponieważ produkcja oferuje kilka trybów, które dodatkowo można dostosowywać wedle swoich potrzeb. Możecie więc śmiało założyć, że zawartości powinno wam wystarczyć do premiery kolejnej odsłony.

Na czym zagrać w Madden NFL 22?

EA Sports jak zwykle stara się o to, żeby w ich produkcje mogło zagrać jak najwięcej użytkowników. Dlatego też tegoroczna odsłona Maddena dostępna jest na niemalże wszystkich wiodących platformach, z wyłączeniem Nintendo Switch. W NFL 22 zagracie zatem na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i Xbox One. Warto jednak pamiętać o tym, że (tak samo jak w grze FIFA 22), wersje na platformy poprzedniej generacji oferują nieco gorszą oprawę wizualną oraz delikatnie okrojony gameplay.

Wersja językowa i data premiery Madden NFL 22

Jeżeli śledzicie na bieżąco tę serię, to doskonale wiecie, kiedy można spodziewać się premiery nowej części – ta debiutuje bowiem za każdym razem w sierpniu. Nie inaczej było tym razem – Madden NFL 22 trafiło do sklepów 22 sierpnia 2021 roku na wszystkich planowanych platformach, co oznacza, że fani futbolu amerykańskiego mogą kupować już swój egzemplarz. Niestety nie mam dobrej wiadomości dla osób, które liczą na polską wersję językową. Ten sport nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością, dlatego też polski wydawca nie przygotował polonizacji.

Grę do testów dostarczyła firma Monday PR, za co serdecznie dziękuję!

Madden NFL 22 na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Athlon X4 880K 4.0 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon RX 460 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Madden NFL 22 na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3350 3.4 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 680 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 50 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)