Data publikacji:

Co wiemy o Little Nightmares 2? Premiera, rozgrywka, platformy

Pierwsza odsłona Little Nightmares była niewielką produkcją niezależną, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez graczy i recenzentów. Producent poszedł więc za ciosem i czym prędzej wystartował z pracą nad oficjalną kontynuacją. Jeżeli chcecie poznać dalsze losy głównej bohaterki „jedynki”, to koniecznie sprawdźcie, co na ten moment wiemy o Little Nightmares 2.

Czytaj również: Najlepsze gry przygodowe
little nightmares 2

Kiedy odbędzie się premiera Little Nightamres 2?

Studio Tarsier w jednym ze zwiastunów Little Nightmares 2 ujawniło, że ich najnowsze dzieło trafi do sprzedaży 11 lutego 2021 roku. Tytuł dostępny będzie w polskiej wersji językowej (napisy).

Na jakich platformach dostępna będzie gra Little Nightmares 2?

Produkcja tworzona jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy poinformowali także, że w późniejszym terminie (nadal w 2021 roku) ich gra otrzyma stosowną aktualizację dla wersji PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wersja na konsole dziewiątej generacji dostępna będzie za darmo dla posiadaczy edycji na PS4 i XONE. Patch wprowadzi zmiany w grafice oraz płynności animacji.

Co wiemy o Little Nightmares 2? Rozgrywka i fabuła

W kontynuacji ponownie wcielimy się w tajemniczą bohaterkę określaną mianem Szóstki. W przeciwieństwie do „jedynki”, protagonistka otrzyma pomoc przewodnika o imieniu Mono, ukrywającego swoją twarz pod papierową torbą z wyciętymi otworami na oczy. Razem z dziewczyną w żółtym płaszczu musi przetrwać w świecie wypaczonym przez transmisję dochodzącą z mrocznej Wieży Sygnałowej, która poprzez telewizję miesza ludziom w głowach.Niestety, pomimo dwójki bohaterów, twórcy nie zdecydowali się na umożliwienie grania w kooperacji lokalnej i sieciowej. Zamiast tego, postać Mono będzie sterowana przez sztuczną inteligencję i ma dostosowywać się do zachowań Szóstki. Współpraca pomiędzy bohaterami będzie jednak konieczna do zaliczenia etapów zręcznościowych oraz rozwiązania zagadek logicznych.

Pod względem gameplayu, Little Nightmares 2 nie odbiega zbytnio od tego, z czym mieliśmy do czynienia w pierwowzorze z 2017 roku. Nadal akcję obserwujemy z boku, a całość została utrzymana w atmosferze horroru. Przez większość czasu gracz będzie również musiał unikać wykrycia przez agresywnych, wynaturzonych ludzi.

Tym razem twórcy postanowili jednak poszerzyć świat gry, nie izolując się ponownie w zamkniętej placówce Paszcza. Dzięki temu podczas zabawy trafimy do mrocznego lasu lub zwiedzimy ulice opustoszałego miasteczka. Jeśli chodzi o projekty lokacji, to zdecydowanie nie powinniśmy mieć powodów do narzekania.

Studio Tarsier postanowiło podzielić się z fanami wymaganiami sprzętowymi Little Nightmares 2, żeby osoby zainteresowane grą już teraz wiedziały, czy warto wymienić podzespoły swojego peceta przed premierą. Raczej nie pojawi się taka konieczność, ponieważ produkcja nie będzie potrzebowała zbyt mocnego komputera do uruchomienia na najwyższych detalach. Zresztą przekonajcie się sami.
Little Nightmares 2 na PC: minimalne wymagania sprzętowe
  • Procesor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD FX-4350 4.2 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 1280 MB GeForce GTX 570/2 GB Radeon HD 7850 lub lepsza System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
Little Nightmares 2 na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe
  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7870 lub lepsza
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
Autor: Łukasz Morawski