Data publikacji:

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered. Recenzja, poradnik i wymagania sprzętowe

Druga odsłona Modern Warfare, która pierwotnie zadebiutowała w 2009 roku, była dla mnie jedną z lepszych części serii Call of Duty. Produkcja oferowała świetną, filmową kampanię fabularną oraz ciekawe tryby sieciowe i misje kooperacyjne. Czy po tylu latach w produkcję Infinity Ward nadal gra się tak dobrze, jak w dniu premiery? O tym przekonacie się z dalszej części tekstu, a także poznacie parę wskazówek dotyczących rozgrywki.


call of duty modern warfare 2 remastered

Czy warto zagrać w Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered?

Po ogromnym sukcesie pierwszego Modern Warfare z 2007 roku, nawet nie zastanawiałem się nad kupnem kontynuacji. Studio poszło w sequelu w trochę bardziej bombastyczne klimaty, ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, liczne odniesienia do dzieła Michaela Baya sprawdziły się wtedy doskonale, a kampania fabularna była intensywna już od prologu do samego końca.

Wydana w tym roku odświeżona wersja nie różni się pod względem fabularnym, dlatego ponownie można wziąć udział w kontrowersyjnej misji „No Russian” i wyruszyć na łowy w celu dotarcia do Władimira Makarowa. W całość gra się jednak jeszcze lepiej, ponieważ twórcy przygotowali na potrzeby remastera poprawione tekstury, popracowali nad animacjami ludzi i usprawnili działanie oświetlenia.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered wygląda bardzo dobrze i śmiga bez żadnych spadków płynności (testowałem wersję na PC). Jeśli więc ponownie chcielibyście przeżyć ucieczkę z Gułagu czy śnieżną misję z ograniczoną widocznością, to koniecznie powinniście zainteresować się odświeżoną wersją gry.

Pamiętajcie tylko, że produkcja zgodnie z zapowiedziami została całkowicie wykastrowana z trybów sieciowych oraz kooperacyjnych. Akurat brak multiplayera jest jak najbardziej zrozumiały (kolidowałby z CoD: MW z 2019 roku), lecz żałuję, że pozbyto się przy okazji świetnych misji Spec Ops. Na szczęście cena remastera jest odpowiednio niska, przez co można wybaczyć mniejszą zawartość.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered – poradnik dla początkujących

Poziom trudności – w zremasterowanej wersji Call of Duty: Modern Warfare 2 możecie wybrać jeden z czterech poziomów trudności – rekrut, zwykły, doświadczony i weteran. Jeśli graliście już wcześniej w poprzedniej odsłony cyklu, to zalecam wybór trzeciego poziomu. Oferuje on rozgrywkę na stosunkowo wymagającym poziomie, ale traktującym gracza sprawiedliwie.

Weterana zalecam zaliczyć dopiero przy drugim podejściu, kiedy będziecie zaznajomieni z układem map i rozmieszczeniem na nich przeciwników. Gra staje się wtedy prawdziwym wyzwaniem, gdzie nawet najmniejszy błąd może kosztować was utratę życia. Przygotujcie się też na deszcz granatów, które w tym trybie są używane przez wroga na potęgę.

W pierwszej misji weźmiecie udział w obowiązkowym treningu zwieńczonym przejściem przez tor z przeszkodami. W zależności od tego, jak wam pójdzie, gra podpowie, na jakim poziomie trudności będziecie w stanie poradzić sobie w dalszej części gry.

Walka z przeciwnikiem – Modern Warfare 2 to dynamiczna strzelanka, w której przez większość czasu będziecie brać udział w strzelaninach z przeważającymi siłami wroga. Jeśli gracie na wyższych poziomach trudności, to musicie zachować spokój i nie bawić się w nieśmiertelnego komandosa. Zamiast tego biegajcie od zasłony do zasłony i czekajcie na moment aż przeciwnicy będą przeładowywać broń – wtedy jest najlepszy moment na ich odstrzelenie.

Przed przystąpieniem do kolejnej sekwencji misji zadbajcie o to, żeby wasza broń była przeładowana. Wymiana magazynku trwa chwilę czasu, przez co możecie nie zdążyć tego zrobić, gdy będziecie ostrzeliwani przez oponentów. Tyczy się to zwłaszcza shotguna, do którego trzeba ładować amunicję pojedynczo.

Jeśli wiecie, że nie zdążycie przeładować spluwy, to zmieńcie ją na broń dodatkową. Proces ten trwa o wiele szybciej, dzięki czemu nie dacie się zaskoczyć przeciwnikowi. Zadbajcie tylko o to, żeby drugi sprzęt był na tyle mocny, aby poradzić sobie z większymi grupami wroga. Zabierajcie więc wyposażenie pozostawione przez martwych przeciwników.

System leczenia - produkcja zrezygnowała z apteczek na rzecz automatycznie regenerującego się zdrowia. Jeśli ekran będzie robił się coraz bardziej czerwony, to oznacza, że za chwilę zginiecie. Pobiegnijcie czym prędzej do pierwszej lepszej przeszkody i odczekajcie chwilę aż wszystko wróci do normy. W grze zaimplementowano system czołgania, dzięki czemu możecie ukrywać się nawet za niskimi płotkami czy innymi elementami otoczenia.

Dane wywiadu – gra została podzielona na trzy akty składające się z osiemnastu rozdziałów. W każdym z nich można znaleźć specjalne laptopy z danymi wywiadowczymi. Twórcy łącznie rozmieścili na mapach czterdzieści pięć tego typu znajdziek. Informację o liczbie danych wywiadu przypisanych do rozdziału znajdziecie w spisie misji w menu głównym.

Zbieranie laptopów jest oczywiście opcjonalne, lecz zdecydowanie warto się nimi zainteresować dla urozmaicenia rozgrywki przy kolejnych podejściach do kampanii fabularnej. Konkretna liczba zebranych danych wywiadu odblokowuje ciekawe modyfikacje do gry, które zostały podzielone na trzy kategorie – wyzwanie, dla zabawy oraz wizualne.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • pamięć RAM: 8 GB
  • karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • miejsce na dysku: 45 GB
  • system operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz
  • pamięć RAM: 8 GB
  • karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • miejsce na dysku: 45 GB
  • system operacyjny: Windows 10 (64-bit)
Grę do testów dostarczyła firma Activision Blizzard, za co serdecznie dziękuję!

Przeczytaj także:

Autor: Łukasz Morawski