Data publikacji:

Borderlands 3 na Steam. Najważniejsze informacje o grze

Dzieło studia Gearbox Software po kilku miesiącach od premiery na konsolach oraz Epic Games Store w końcu dostępne jest na Steamie. Z tego tekstu dowiecie się wszystkich najważniejszych rzeczy o pecetowym wydaniu Borderlands 3 na platformie należącej do Valve.

borderlands

Premiera Borderlands 3 na Steam

Trzecia odsłona Borderlands zadebiutowała pierwotnie 13 września 2019 roku. W najnowsze dzieło Gearbox Software można było grać dotychczas na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

W ostatnim przypadku możliwe było jedynie uruchomienie gry przez launcher Epic Games Store, co spotkało się z krytyką wielu graczy. Jeśli więc czekaliście na wersję steamową, to ta jest już dostępna do pobrania, ponieważ premiera Borderlands 3 na Steam odbyła się 13 marca bieżącego roku.

Czym jest Borderlands 3?

Borderlands 3 to trzecioosobowa strzelanka kładąca ogromny nacisk na rozgrywki kooperacyjne. Cechami charakterystycznymi tytułu są cell shadingowa oprawa wizualna oraz nietuzinkowe poczucie humoru, które nie stroni od wulgarności.

Produkcja reprezentuje gry typu loot shooter, w których nieustannie zdobywamy nowe wyposażenie oznaczone wieloma statystykami. W grze fabuła została zepchnięta na dalszy plan (choć oczywiście nadal ma znaczenie), ponieważ główną atrakcję stanowi dynamiczna rozgrywka.

Gracze mają do dyspozycji cztery postacie reprezentujące inne klasy. Amara The Siren specjalizuje się w magicznych zdolnościach, Zane The Operative to typowy żołnierz korzystający z dobrodziejstw technologii, Moze The Gunner jest wspierana przez wielkiego mecha, a FL4K The Beastmaster potrafi przyzywać na pole walki najróżniejsze bestie.

Więcej o grze Borderlands 3 przeczytacie w recenzji i poradniku dla początkujących: Borderlands 3 na PC i PS4. Recenzja, jak grać, wymagania sprzętowe i wydania

Wspólne granie w Borderlands 3 pomiędzy Steam a Epic Games Store

Twórcy gry poinformowali, że do Borderlands 3 zostanie wprowadzona funkcja cross-playu (niedostępna na premierę) pomiędzy platformami Steam a Epic Games Store. W tym celu powstała usługa ShiFT Matchmaking mająca odpowiadać za dobieranie graczy do serwerów bez względu na to, z jakiego launchera korzystają. Opcję tę można jednak wyłączyć, jeżeli będziecie chcieli współpracować wyłącznie z osobami grającymi na Steamie.

Aby korzystać z funkcji cross-playu, trzeba aktywować „PC Cross-Play”, a następnie utworzyć nowego użytkownika. Jego nazwa nie może powielać się z inną wykorzystywaną w Borderlands 3, musi mieć od 3 do 16 znaków, a także zaczynać się od litery, a nie cyfry.

Przenoszenie zapisów gry z Epic Games Store na Steam

Jeżeli kupiliście już wcześniej Borderlands 3 na Epic Games Store, to będziecie mogli przenieść swoje sejwy do wersji na Steama. Niestety Gearbox Software nie przygotował w tym celu specjalnego programu, tylko trzeba dokonać tego ręcznie.

Zanim weźmiecie się za przenoszenie plików, zróbcie wcześniej kopie zapasowe sejwów, żeby nie stracić swoich postępów. Na stronie producenta znajdziecie dokładną instrukcję kopiowania zapisów rozgrywki: Transferring save files between epic and steam on PC.

Borderlands 3 na Steam – minimalne wymagania sprzętowe

  • procesor: AMD FX-8350 / Intel i5-3570 lub lepszy
  • pamięć RAM: 6 GB
  • karta graficzna: AMD Radeon HD 7970 / NVIDIA GeForce GTX 680 2 GB lub lepsza
  • miejsce na dysku: 75 GB
  • system operacyjny: Windows 7 / 10 (64-bit)

Borderlands 3 na Steam – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • procesor: AMD Ryzen 5 2600 / Intel i7-4770 lub lepszy
  • pamięć RAM: 16 GB
  • karta graficzna: AMD Radeon RX 590 / NVIDIA GeForce GTX 1060 6G lub lepsza
  • miejsce na dysku: 75 GB
  • system operacyjny: Windows 7 / 10 (64-bit)