Data modyfikacji:

Xbox Series S: specyfikacja, cena, premiera

Końcówka 2020 roku może być dla graczy niezwykle ekscytująca. Sony i Microsoft już niedługo wystartują ze sprzedażą swoich nowych konsol, dlatego z zaciekawieniem będziemy obserwować, która platforma zostanie lepiej przyjęta przez graczy. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 zostanie wydane w dwóch wersjach – standardowym i bez napędu. Okazuje się, że Microsoft poszedł podobną drogą, a Series X nie będzie jedyną platformą, jaką dla nas przygotował. Sprawdźcie, co wiemy o Xbox Series S.

Polecamy: Premiera i specyfikacja Xbox Series X

Xbox series S

Premiera konsoli Xbox Series S

Specjalnie dla was zebraliśmy najważniejsze informacje na temat premiery kowej konsoli Xbox Series S.

 1. Xbox Series S premiera
 2. Xbox Series S cena
 3. Xbox Series S specyfikacja
 4. Xbox Series S czy X
 5. Xbox Series S gry

Kiedy odbędzie się premiera Xbox Series S?

Oficjalna data premiery Xbox Series S nie została jeszcze potwierdzona przez Microsoft, dlatego może ulec delikatnej zmianie. Jeśli nie, to nowej generacji konsol od Giganta z Redmond możemy spodziewać się już 10 listopada 2020 roku. Wtedy też do sprzedaży trafi wersja Xbox Series X.

Jaka będzie cena konsoli Xbox Series S?

Na oficjalnym twitterowym profilu Xboksa pojawiła się informacja o cenie platformy Xbox Series S - ta została ustalona na 299 dolarów. Dosyć szybko do sprawy odniósł się także polski oddział, który ujawnił, że na terenie naszego kraju za nową konsolę Microsoftu przyjdzie nam zapłacić 1349 złotych.

Specyfikacja techniczna Xbox Series S

Konsola Microsoftu z serii „S” nie będzie różnić się od modelu Series X wyłącznie wyglądem oraz brakiem napędu optycznego. Pod obudową znajdziemy trochę inne podzespoły, które prezentują się następująco:
 • kolor urządzenia: matowy biały z czarnymi elementami
 • procesor: 8 rdzeni, 3.8 GHz Custom Zen 2 CPU
 • karta graficzna: 4 TFLOPS, 20 CUs, 1.55 GHz Custom RDNA 2 GPU
 • pamięć: 10 GB GDDR6
 • dysk: 512 GB NVME SSD
 • dysk zewnętrzny: obsługa dysku twardego w standardzie USB 3.2
 • napęd optyczny: brak
 • wymiary: brak szczegółów. Konsola mniejsza o 60% od Series X
 • wydajność konsoli: rozdzielczość do 1440p, przy 120 kl./s

Xbox Series S czy X – która konsola jest mocniejsza?

Konsola Xbox Series X ma być głównym produktem Microsoftu, którzy otworzy graczom drogę do wysokiej jakości gier nowej generacji. Urządzenie będzie posiadało lepsze parametry techniczne, niż seria „S”. W wersji „X” znajdziecie mocniejszą kartę graficzną (12 TFLOPS, 52 CUs, 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU), więcej pamięci RAM  (16 GB GDDR6) oraz pojemniejszy dysk (1 TB NVME SSD). Reszta parametrów z grubsza prezentuje się identyczne.

Mniejsza wydajność nie oznacza natomiast, że Series S nie będzie produktem warty zakupu. W tym przypadku po prostu gracze będą musieli zapomnieć o rozdzielczości 4K na rzecz i tak wysokiego 1440p. Wydawca twierdzi, że obraz powinien być płynny na sto dwadzieścia FPS-ów, ale jak z tym będzie faktycznie, przekonamy się za kilka miesięcy. Nawet jeśli w grę wchodziłoby 60 klatek na sekundę, to wynik ten i tak powinien być satysfakcjonujący dla graczy.

Jakie gry na Xbox Series S?

Słabsze parametry techniczne Xbox Series S zaniepokoiły część graczy, którzy obawiali się, że platformie jest bliżej do Xbox One X aniżeli konsol dziewiątej generacji. Producent potwierdził jednak, że na „słabszym” Xboksie również zagramy we wszystkie tytuły tworzone z myślą o Series X. Oczywiście będziemy musieli liczyć się z mniejszą płynnością oraz gorszą grafiką wynikającą z niższej rozdzielczości.

Oczywiście dla konsumentów istotna jest także informacja o braku napędu optycznego. W tym przypadku gracze będą musieli całkowicie przeskoczyć na cyfrową dystrybucję, ponieważ nic na ten moment nie wiadomo o zewnętrznym napędzie podłączanym do konsoli. Takowy zapewne nigdy się nie pojawi, ponieważ zaburzałoby to ideę powstania Xbox Series X.
Autor: Łukasz Morawski

Xbox Series S - Często zadawane pytania

Xbox Series S cena
Polski oddział Microsoft Xbox odniósł się ostatnio do informacji na temat zapowiadanych cen produktów w naszym kraju. Za nową konsolę Xbox Series S przyjdzie nam nad Wisłą zapłacić 1349 złotych.

Xbox Series S specyfikacja
Nowa konsola Xbox serii S dostępna będzie w białym, matowym kolorze z czarnymi elementami. Gdy zajrzymy dokładniej w specyfikację urządzenia, naszym oczom ukażą się między innymi: ośmio rdzeniowy procesor 3.8 GHz Custom Zen 2 CPU, karta graficzna 4 TFLOPS, 20 CUs, 1.55 GHz Custom RDNA 2 GPU, dysk 512 GB NVME SSD, pamięć 10 GB GDDR6. Wydajność konsoli będzie oscylowała wokół rozdzielczości do 1440p, przy 120 kl./s. Konsola będzie obsługiwała dysk twardy w standardzie UBS 3.2. Wiadomo również, iż konsola pozbawiona będzie napędu optycznego. Według doniesień prasowych konsola będzie o 60% mniejsza od Series X.

Xbox Series S data premiery
Oficjalna data premiery nie została potwierdzona, lecz jeśli nie wynikną żadne opóźnienia, możemy jej się spodziewać 10 listopada 2020 roku.