Data publikacji:

Gry na Xbox Series X w 2024 roku

W minionym roku na konsoli Xbox Series X|S, miało premierę wiele ciekawych gier multiplatformowych i ekskluzywnych, jak np. Forza Motorsport. Czy w nadchodzących miesiącach możemy oczekiwać kolejnych hitów? To się okaże! Sprawdźcie, jakie interesujące tytuły czekają na nas w 2024 roku na XSX.
gry xbox series x 2024

Najlepsze gry Xbox Series X 2024

Czytaj również: Gry na Xbox na dwa pady

Prince of Persia: The Lost Crown

Prince of Persia: The Lost Crown nie będzie pełnoprawną kontynuacją serii, tylko jej oficjalnym spin-offem z nowym bohaterem. W grze zanurzymy się w historii Sargona, elitarnego wojownika królewskiej gwardii, określanej mianem Nieśmiertelnych. Produkcja skupi się na misji ratowania porwanego księcia Persji, przetrzymywanego na Górze Qaf. Zaskoczeniem dla graczy może być zmiana kamery, która została ustawiona z boku protagonisty. Wynika to z tego, że twórcy chcieli stworzyć klasyczną dwuwymiarową metroidvanię z elementami platformowymi. Rozgrywka skupi się na odblokowywaniu nowych zdolności wraz z postępami fabuły, umożliwiając protagoniście pokonywanie silniejszych przeciwników i dając dostęp do wcześniej niedostępnych obszarów. Pomimo odejścia od konwencji poprzednich gier, The Lost Crown obiecuje fascynującą przygodę, gdzie nowe umiejętności stawiają przed graczem nieustanne wyzwania.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Ósma odsłona serii Yakuza obiecuje niezapomniane doświadczenia dla wiernych fanów i nowych graczy. Na wzór poprzedniej części, ponownie otrzymamy turowy system walki, a nie starcia w czasie rzeczywistym, jak we wcześniejszych odsłonach. Infinite Wealth opowie o wspólnych przygodach Ikibana Kasugi i Kiryu Kazumy, łącząc dwie kultowe postacie w fascynującej narracji. Japońskie studio Ryu ga Gotoku znane jest z zaskakujących zwrotów akcji i wszystko wskazuje na to, że tym razem również możemy spodziewać się prawdziwej jazdy bez trzymanki. Już sam fakt, że jeden z protagonistów jest chory na raka, sugeruje jeszcze bardziej emocjonujące podejście do fabuły. Oczywiście twórcy nie zapomnieli o charakterystycznych dla marki aktywnościach pobocznych. To właśnie w tych elementach Yakuza zawsze błyszczała, oferując nie tylko głęboką fabułę, ale także niekończącą się rozrywkę w postaci rozmaitych dodatków do głównej zabawy.

Tekken 8

Przygotujcie się na powrót kultowej serii bijatyk! W najnowszej odsłonie twórcy nie planują wywrócić marki do góry nogami, tylko skupiają się raczej na ewolucji niż rewolucji, wprowadzając subtelne modyfikacje i udoskonalenia rozgrywki znanej z poprzednich części. Tekken 8 obiecuje przepiękną oprawę wizualną, zaś pojedynki zapowiadają się jako prawdziwe dzieła sztuki. Warto również przygotować się na wprowadzenie nowych postaci, z czego każda zaoferuje unikatowy styl walki. Długo oczekiwany powrót tej kultowej serii zapowiada się obiecująco, a fani bijatyk mogą spodziewać się zarówno szacunku dla korzeni serii, jak i nowatorskich elementów, które mogą uczynić tę odsłonę wyjątkową.

Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghost of New Eden to gra RPG, w której będziemy śledzić losy niejakiego Reda mac Raitha, uzbrojonego zarówno w szablę, jak i karabin powtarzalny. Gra stawia na walkę ze zróżnicowanymi przeciwnikami w liniowym świecie, choć gracze będą mieli dużą swobodę w rozwijaniu postaci, ulepszaniu wyposażenia lub wytwarzaniu przedmiotów. Główny bohater podczas zabawy może liczyć na wsparcie swojej zmarłej partnerki, Antei Duarte, która jako zjawa ma zabijać przeciwników potężnymi atakami. Oczywiście dostęp do jej mocy będzie w pewien sposób ograniczany, aby walka nie była zbyt prosta. Twórcy Banishers: Ghost of New Eden obiecują intensywne starcia, a różnorodność broni i zdolności Reda mają sprawi, że gra nie będzie nudna. To się okaże!

Alone in the Dark

Alone in the Dark powróci jako reboot zainspirowany klasyczną serią z lat 90. Gra czerpie z oryginalnej trylogii Infogrames, łącząc motywy, postacie i miejsca z tamtych dzieł. Studio Pieces Interactive obiecuje psychologiczny horror w klimatach Lovecrafta i kina noir. Jest duża szansa, że się uda, ponieważ za scenariusz odpowiada utalentowany Mikael Hedberg (SOMA, Amnesia), natomiast projektami potworów zajmuje się Guy Davis, często współpracujący z Guillermo del Toro przy jego filmach. Akcja produkcji osadzona zostanie w latach 20. XX wieku, a historia ma się kręcić wokół Emily Hartwood poszukującej zaginionego wuja w domu dla psychicznie chorych. W obsadzie znalazło się miejsce dla Jodie Comer jako Emily i Davida Harboura jako detektywa Carnby’ego. Nowe Alone in the Dark to obietnica fascynującego połączenia klasyki z nowoczesnym podejściem do horroru.

Dragon’s Dogma II

Dragon’s Dogma II będzie rozbudowanym RPG-em ze zręcznościowym systemem walki, utrzymanym w czasie rzeczywistym. Capcom obiecuje otwarty świat bez sztucznych ograniczeń, z miastami, wioskami, lasami, kopalniami i innymi lokacjami charakterystycznymi dla fantasy. Hideaki Itsuno (twórca „jedynki”) nadzoruje produkcję, zapewniając dbałość o szczegóły zarówno w misjach głównych, jak i zadaniach pobocznych. Gra ma zaoferować różnorodność w rozwoju postaci, umożliwiając graczom wybór między różnymi stylami walki, od miecza po łuk. Warto też dodać, że tytuł bazuje na silniku graficznym RE Engine, dzięki czemu oprawa wizualna prezentuje się imponująco. Poprzednia część przeszła trochę bez echa, więc może teraz się uda.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Nie da się ukryć, że ukraińskie studio GSC Game World nie ma ułatwionego zadania podczas prac nad kontynuacją kultowego S.T.A.L.K.E.R.-a. Mimo wszystko projekt zapowiada się niezwykle ciekawie, a efekty prac producenta prawdopodobnie poznamy już w marcu bieżącego roku. Druga odsłona serii otrzymała o wiele większy budżet, co może zaowocować bardziej rozbudowaną rozgrywką. Już teraz widać, że twórcy przygotowali oprawę wizualną, która śmiało może stawać w szranki z innymi tytułami AAA wydanymi w podobnym czasie.

Senua’s Saga: Hellblade II

Hellblade II kontynuuje historię celtyckiej wojowniczki Senuy, silnie eksplorując jej schizofrenię. Konsultacje z ekspertami oraz rozmowy z osobami cierpiącymi na tę chorobę miały pomóc twórcom przedstawić jej doświadczenia w realistyczny sposób. Twórcy obiecują skomplikowaną fabułę, inspirującą się celtyckimi i nordyckimi legendami. Teaser zapowiada głębsze zagadnienia, ukazując, jak szaleństwo kształtuje bogów, mitologię i religię. W przeciwieństwie do poprzedniej części, „dwójka” otrzymała wsparcie finansowe Microsoftu, więc twórcy mieli większą swobodę w projektowaniu gameplayu. To może być najlepsza gra na XSX w 2024 roku!

Gothic Remake

Nowa wersja Gothika na ten moment pozostaje wielką tajemnicą, ponieważ twórcy niezbyt ochoczo dzielą się nowymi materiałami. Mimo wszystko widać, że ekipie Alikmia Interactive zależy na tym, aby oddać w ręce graczy jak najbardziej dopracowany produkt, o czym może świadczyć chociażby proszenie fanów marki o wskazówki odnośnie do gry. Twórcy ewidentnie słuchają uwag społeczności, co może wyjść remake'owi na dobre. Czy tak będzie? To się jeszcze okaże, choć dotychczasowe screenshoty sugerują, że producentowi całkiem nieźle udało się uchwycić klimat pierwowzoru.
Zdjęcie: materiały prasowe Ryu ga Gotoku
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.