Data modyfikacji:

Jaki fotel gamingowy do 300 zł?

Długie siedzenie przed komputerem bywa bardzo obciążające dla kręgosłupa i mięśni. Istnieje prawdopodobieństwo, że zła pozycja oraz niewygodne siedzisko doprowadzi w przyszłości do wielu nieprzyjemności i problemów zdrowotnych, których można bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy kupić odpowiedni fotel gamingowy zaprojektowany z myślą o wielogodzinnym graniu. Tylko, czy do 300 złotych uda się kupić odpowiedni fotel dla graczy? O tym przekonacie się w dalszej części tekstu.

fotel gamingowy do 300 zł

Czy jest sens kupować fotel gamingowy do 300 zł?

Porządne modele krzeseł dla graczy potrafią kosztować kilkaset złotych, a niekiedy nawet przekraczać próg tysiąca złotych. Takie fotele są zaprojektowane z myślą o wymagających użytkownikach ceniących wysokie standardy. Nie oznacza to natomiast, że tańsze warianty do niczego się nie nadają. Owszem, nie znajdziecie w nich podświetlenia RGB, ani wielu opcji dostosowywania podłokietników i oparcia, ale i tak zawsze jest to znacznie lepsze rozwiązanie od klasycznego krzesła biurowego.

Tańsze fotele zazwyczaj wykonane są ze sztucznej skóry, która po jakimś czasie może ulec przetarciom. Jeśli jednak będziecie odpowiednio dbać o krzesło, regularnie je czyszcząc i smarując specjalnymi do tego celu preparatami, to obicie wytrzyma znacznie dłużej.

W sprzedaży można jednak znaleźć też niedrogie fotele gamingowe wykonane z miękkiego materiału lub sportowej siatki. To ostatnie rozwiązanie jest o tyle dobre, że lepiej przepuszcza powietrze, dzięki czemu w gorące dni ciało tak bardzo się nie poci.

Decydując się na kupno fotela dla graczy do 300 złotych, upewnijcie się także, że do zestawu dołączane są specjalne poduszki pod plecy i głowę. Oczywiście nie są one obowiązkowe, ale zdecydowanie poprawiają komfort użytkowania takiego mebla i dodatkowo zabezpieczają kręgosłup przed zbytnim obciążeniem.

Warto też wybierać modele posiadające miękkie, wypchane gąbką podłokietniki. W ten sposób wasze przedramiona i łokcie nie będą się tak szybko męczyć. Puszyste podłokietniki docenią przede wszystkim osoby grające na padach, ponieważ wtedy większa część ręki potrzebuje podparcia.

Polecane modele foteli dla graczy do 300 zł

Huzaro Force 3.0 Red

Fotel firmy Huzaro wykonany został ze skóry ekologicznej, która (jak twierdzi producent) jest bardzo wytrzymała na przetarcia. Maksymalne obciążenie wynosi aż sto dwadzieścia kilogramów, dlatego osoby grubsze bądź wyższe nie powinny obawiać się korzystania z fotela. Force 3.0 Red posiada typowo gamingowy design oraz dwie regulowane poduszki pod kark i lędźwie.

Lazy Gaming Chair Mk4

Krzesło dla graczy firmy Lazy Gaming to zdecydowanie jeden z lepszych produktów w tej kategorii cenowej. Fotel posiada wytrzymałą chromowaną podstawę oraz intuicyjny mechanizm cradle polegający na jednoczesnym przechylaniu podłokietników wraz z oparciem. Dzięki temu ręce mogą odpoczywać w tym samym czasie co plecy, a gracz nie musi zmieniać swojej pozycji.

U-fell Racer 249

Fotel dla gracza U-fell Racer 249 zdecydowanie daleki jest od ideału, ale osoby z ograniczonym budżetem powinny być z niego zadowolone. Krzesło nie posiada żadnych dodatkowych funkcji, ale za to jego obicie zostało wykonane z oddychającej tkaniny siatkowej. Do zalet należy doliczyć także chromowaną metalową podstawę i gumowe kółka zapobiegające rysowaniu podłogi.

Huzaro Force 3.0 Grey Mesh

Na koniec zostawiłem bardzo ciekawy fotel gamingowy, który powinien przypaść do gustu osobom ceniącym minimalizm. Produkt firmy Huzaro wygląda skromnie i elegancko, a przy tym jest bardzo funkcjonalny. Do siedziska wykorzystano gąbkę Free Air, którą połączono z tzw. zimną pianką. Dzięki temu męskie genitalia nie są narażone na przegrzanie, co bywa bardzo niebezpieczne dla zdrowia.