Data publikacji:

Samurai Jack: Battle Through Time. Premiera, wymagania

„Samuraj Jack” to kultowy serial animowany emitowany na stacji Cartoon Network. Historia tytułowego bohatera była na tyle ciekawa, że doczekała się już kilku growych adaptacji, które w mniejszy lub większy stopniu nawiązywały do materiału źródłowego. Czy tym razem twórcy przygotowali dla nas coś nowego? O tym przekonacie się z dalszej części tekstu poświęconego grze Samurai Jack: Battle Through Time.

Samurai Jack: Battle Through Time

Czym jest Samurai Jack?

Pierwszy odcinek seriali animowanego zadebiutował w 2001 roku na kanale Cartoon Network, a seria doczekała się czterech sezonów. Piąty pojawił się niespodziewanie po kilkunastoletniej przerwie i dokończył wszystkie dotychczasowe wątki.

Autorem produkcji był Genndy Tartakovsky, który przygotował także takie popularne dzieła jak „Laboratorium Dextera” lub „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”. Współtworzył tównież  kreskówkę „Atomówki”, opowiadającą o trzech superbohaterkach.

„Samuraj Jack” teoretycznie był serialem dla dzieci, lecz przemycał wiele treści przeznaczonych dla dorosłego odbiorcy. Największym atutem produkcji było czerpanie inspiracji z innych dzieł popkultury i kultury wysokiej. W dziele Tartakovsky’ego można znaleźć zarówno odniesienia do konkretnych produkcji (np. „Blade Runner”), jak i całych nurtów (filmy gangsterskie, kino samurajskie).

Sprawdź również nasz przegląd filmów i seriali animowanych dla dorosłych.

Premiera Samurai Jack: Battle Through Time – najważniejsze informacje o grze

Historia przedstawiona w Battle Through Time jest kontynuacją wydarzeń z piątego sezonu serialu. Główny bohater przenosi się w czasie, żeby powstrzymać niebezpiecznego Aku przed wszystkimi złymi rzeczami, jakie wyrządził w czasie trwania serialu.

Dzięki temu gracze mogą obcować z całkowicie nową historią, lecz poruszać się w lokacjach znanych z oryginału. Fabuła przygotowana na potrzeby gry ma być całkowitym zwieńczeniem konfliktu pomiędzy Aku a Jackiem.

Samurai Jack to gra akcji typu slasher z elementami platformówki. Jeżeli graliście w takie produkcje jak Devil May Cry czy Darksiders, to wiecie, czego się spodziewać po gameplayu. Twórcy jednak poszli o krok dalej i co jakiś czas rozgrywka przemienia się w typowego side-scrollera, w którym wydarzenia obserwujemy z boku, niczym w klasycznych grach z czasów NES-a.

Studio Soleil oddało w ręce graczy szeroki wachlarz broni, od katan, poprzez ciężkie młoty, na potężnych kosach kończąc. Ponadto protagonista może korzystać z łuku oraz broni palnej, w tym z karabinu maszynowego. Na potrzeby gry przygotowano też kilka rodzajów zbroi, które odblokowywane są wraz z postępami fabuły.

Oprawa wizualna Samurai Jack: Battle Through Time nawiązuje od oryginału. Jeżeli więc podobał wam się styl artystyczny serialu animowanego, to nie powinniście mieć problemów z odbiorem grafiki w grze. Co ciekawe, angielskich głosów udzielili ci sami aktorzy, co w produkcji Carton Network.

Dzieło studia Soleil skupia się wyłącznie na kampanii fabularnej, dlatego nie znajdziecie w nim żadnych dodatkowych trybów wieloosobowych. Premiera Samurai Jack: Battle Through Time odbyła się 21 sierpnia 2020 roku. Tytuł dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Samurai Jack: Battle Through Time na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3470 3.6 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7750 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 10 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

Samurai Jack: Battle Through Time na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i7-7700 3.6 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 10 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Autor: Łukasz Morawski