Data modyfikacji:

Ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych

Planujecie kupno nowej drukarki, ale nie wiecie, jaki model wybrać? Z tego zestawienia dowiecie się, jaka drukarka atramentowa wielofunkcyjna powinna trafić do waszego biura lub domu.

Ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych 2021

Urządzenia wielofunkcyjne, jakie trafiły na poniższą listę, były dobierane na podstawie popularności w serwisie Ceneo.pl. Pod uwagę były brane również ich parametry oraz zróżnicowanie pod kątem producentów.

  1. Brother InkBenefit Plus DCP-T510W
  2. Brother MFC-J3930DW
  3. Epson EcoTank L3151
  4. Brother InkBenefit Plus DCP-T710W
  5. Epson EcoTank L3160
  6. HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075
  7. Canon Pixma TS5150
  8. HP DeskJet Ink Advantage 3789
  9. Canon Pixma MG3650SS
  10. HP OfficeJet PRO 6950 AiO
ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych

Na co zwrócić uwagę, kupując drukarkę atramentową wielofunkcyjną?

Decydując się na kupno drukarki atramentowej, musicie liczyć się z tym, że zazwyczaj są one wolniejsze od modeli laserowych. Jednocześnie są sporo tańsze i zazwyczaj zajmują znacznie mniej miejsca, co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie.

Przed kupnem drukarki atramentowej upewnijcie się także, ile kosztują kartridże z tuszem albo atrament w buteleczkach, który służy do uzupełniania pojemników. W tańszych modelach zazwyczaj tusze bywają stosunkowo drogie, choć nie zawsze jest to problemem. Jeśli ze sprzętu korzystacie sporadycznie w domu, to koszt eksploatacji nie powinien mieć dużego znaczenia. Co innego w przypadku biura – tutaj lepiej kupić droższą drukarkę, ale tańszą w użytkowaniu.

Podczas wyboru warto sugerować się również pojemnością podajnika na papier oraz rozdzielczością druku, skanu i kserowania. Istotne jest także to, w jakim tempie urządzenie jest w stanie drukować dokumenty w kolorze i w wersji monochromatycznej. Aczkolwiek w tym przypadku również ważniejsze jest to dla pracowników biurowych, niż standardowych użytkowników domowych, korzystających z drukarki „raz na jakiś czas”.

Sprawdź również, jakie drukarki z tanim tuszem są warte uwagi.

Brother InkBenefit Plus DCP-T510W

Częstym problemem starszych drukarek atramentowych była wymiana niepraktycznych kartridży z tuszem. Firma Brohter rozwiązała ten problem poprzez zastosowanie pojemników na cztery rodzaje atramentów, które uzupełnia się ze specjalnych buteleczek.

Co więcej, do uzupełnienia tuszu nie potrzeba skomplikowanych procedur – wystarczy otworzyć klapkę skrywającą pojemniki, a następnie odkorkować zbiornik, do którego chcecie wlać atrament. Urządzenie posiada podajnik na 150 arkuszy, a także jest w stanie drukować 10 stron na minutę w kolorze i 27 stron na minutę w wersji monochromatycznej.

Brother MFC-J3930DW

To urządzenie sprawdzi się przede wszystkich w biurach, gdzie z drukarki będzie korzystało przynajmniej kilku pracowników. Wynika to z faktu zastosowania dwóch ogromnych podajników na papier, które są w stanie przechowywać aż 500 arkuszy. Ponadto model MFC-J3930DW posiada tryb automatycznego dwustronnego druku, bez konieczności ręcznego przekładania kartek.

Jest to więc w pełni zautomatyzowana drukarka, którą dodatkowo można sterować za pomocą smartfona. Rozdzielczość wydruku wynosi 4800x1200 dpi, zaś szybkość prezentuje się następująco: 20 stron na minutę w mono i 22 stron na mintę w kolorze.

Epson EcoTank L3151

Najlepsze drukarki atramentowe wielofunkcyjne powinny oferować wysokiej jakości wydruk oraz jak najlepsze tempo pracy. Urządzenie firmy Epson spełnia oba te warunki. Dzięki wysokiej rozdzielczości 5760x1440 dpi możecie drukować nawet fotografie (bez ramek!), nie tracąc przy tym detali oraz kolorów.

Ponadto sprzęt jest w stanie wydrukować aż 33 strony na minutę w wersji monochromatycznej oraz 15 stron na minutę w kolorze. Producent zapewnia również, że przy pełnym zbiorniku czarnego tuszu, można wydrukować aż do 8100 stron.

Brother InkBenefit Plus DCP-T710W

Kolejne praktyczne urządzenie wielofunkcyjne od firmy Epson, które doskonale sprawdzi się w mniejszych biurach. Nie tylko można na nim drukować materiały w bardzo wysokiej jakości (rozdzielczość maksymalna wynosi 6000x1200 dpi), to na dodatek kopiarka nie psuje jakości oryginalnych dokumentów, a skanowane arkusze zapisują się w chmurze. W ten sposób każdy pracownik może mieć do nich natychmiastowy dostęp, bez konieczności przenoszenia plików na pendrive’ach.

Epson EcoTank L3160

Kolejna w tym zestawieniu drukarka atramentowa od firmy Epson, która może pochwalić się ogromną wydajnością atramentów. Z zestawu tuszy dołączonego do urządzenia wydrukujecie ponad 8000 stron w czerni i bieli, a także aż 6500 stron kolorowych. Sprzęt nie jest szczególnie szybki (5 stron na minutę w kolorze i 10 storn na minutę w mono), ale za to nadrabia bardzo dużą rozdzielczością: druk w 5760x1440, skanowanie i kopiowanie w 1200x2400 dpi.

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Producenci technologii użytkowej bardzo często skupiają się na funkcjonowaniu swoich urządzeń, zapominając przy tym o nowoczesnym designie. Jeśli chcecie, żeby wasze biuro lub pokój nie był zagracony brzydką drukarką, to koniecznie zainteresujcie się urządzeniem wielofunkcyjnym firmy HP.

Model DeskJet Plus Ink Advantage 6075 prezentuje się bardzo schludnie i elegancko, dzięki czemu może pełnić nawet funkcje elementu wystroju wnętrza. A jeśli chodzi o parametry, to te wyglądają następująco: 7 stron na minutę w kolorze, 10 stron na minutę w mono, rozdzielczość 1200x1200 dpi.

Canon Pixma TS5150

Ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych nie mógłby mieć miejsca bez urządzeń firmy Canon. Ten producent również ma w swojej ofercie bardzo dobre drukarki, czego najlepszym przykładem jest model Pixma TS5150. Sprzęt oferuje wysoką rozdzielczość wydruku 4800x1200 dpi i jest w stanie wydrukować około 7 kolorowych stron w ciągu minuty oraz 13 stron na minutę w czerni i bieli.

HP DeskJet Ink Advantage 3789

Jeżeli szukacie taniej i dobrej drukarki atramentowej wielofunkcyjnej do domowego użytkowania, to HP DeskJet Ink Advantage 3789 będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Urządzenie kosztuje jedynie trochę ponad trzysta złotych, a oferuje rozdzielczość 4800x1200 dpi oraz jest w stanie wydrukować ponad 5 stron na minutę w mono i 8 stron na minutę w kolorze.

Nie jest to może oszałamiający wynik, ale idealnie sprawdzi się do sporadycznego drukowania dokumentów. Ponadto sprzęt zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu będziecie go mogli postawić nawet na biurku obok monitora czy laptopa. To doskonały wybór dla uczniów i studentów!

Canon Pixma MG3650SS

Jeszcze jedno urządzenie firmy Canon w tym zestawieniu, które powinno bardzo dobrze sprawdzić się w domowych warunkach. Urządzenie jest stosunkowo niewielkie, a do tego można się z nim łączyć drogą bezprzewodową za pomocą smartfona. W ten sposób każdy z domowników może w dowolnym momencie skorzystać z drukarki, nawet jeśli nie przebywa w tym samym pomieszczeniu, co ona – wystarczy być podłączonym do wspólnej sieci.

HP OfficeJet PRO 6950 AiO

Ten model drukarki wielofunkcyjnej firmy HP poleciłbym przede wszystkim osobom, które kserują bardzo dużo dokumentów. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby proces ten był jak najbardziej zautomatyzowany - nie trzeba cały czas pilnować arkuszy oraz dokładać ręcznie kolejnych kartek.

Mimo wszystko nie można pominąć tego, że sprzęt świetnie radzi sobie również z drukowaniem – model OfficeJet PRO 6950 AiO wydrukuje aż 29 stron mono w ciągu minuty oraz 24 stron na minutę w kolorze.