Data modyfikacji:

Drukarki z tanim tuszem. Ranking najlepszych

Drukujecie dużo i ciągle musicie wymieniać tusze? Podpowiadamy wam, jak nie stracić przy tym zbyt dużo pieniędzy. Zobaczcie nasz ranking najlepszych drukarek z tanim tuszem.

Drukarka tania w eksploatacji to marzenie każdego, kto musi drukować dokumenty. Wybraliśmy dla was 10 modeli tanich drukarek w których koszty drukowanie nie są wysokie. Staramy się na bieżąco aktualizować artykuł, niektóre produkty jednak znikają ze sprzedaży - zachęcamy do zajrzenia na dół strony, gdzie znajdziecie najpopularniejsze obecnie drukarki atramentowe i tanie urządzenia wielofunkcyjne (drukarka, skaner i ksero).

Kupno nowej drukarki tak naprawdę nie stanowi wielkiego problemu. Przedział cenowy jest dosyć spory, dlatego każdy znajdzie urządzenia adekwatnego do zasobności swojego portfela. Takie podejście może być jednak odrobinę zgubne, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że im tańszą kupimy drukarkę atramentową, tym droższy tusz będzie wykorzystywała.

W poniższym zestawieniu przybliżę wam dziesięć produktów, które powinny mniej więcej wyważyć obie te rzeczy. Jako, że tzw. „zamienniki” cieszą się dużą popularnością, to brałem przede wszystkim je pod uwagę. Niektóre tusze mimo wszystko mogą wydawać się wam drogie, ale często w tych przypadkach, oferują lepszą jakość wydruku.

I jeszcze jedna rada. Zapewne zastanawiasz się, czy nowa drukarka ma tusz? W 99% przypadków jest on dołączony do sprzętu. W innym przypadku powinieneś znaleźć wyraźną adnotację na stronie sklepu.

Canon Pixma G1411 - drukarka tania w eksploatacji

Model Pixma G1411 jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób poszukujących drukarki z tanimi tuszami. Oryginalne kosztują tak mało, że nie znalazłem nawet żadnych zamienników. Urządzenie obsługuje formaty A4, A5, B5, Com10, DL, Legal i Letter, można na niej drukować zarówno na papierze zwykłym, jak i fotograficznym. Prędkość druku w czerni wynosi 8.8 stron na minutę. Poziom hałasu dochodzi do 54.5 dB.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): brak danych
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 25 zł za 135ml

Drukarka Epson Ecotank L3151

To nie tylko drukarka, a urządzenia wielofunkcyjne. Atrament wystarcza nawet na trzy lata: Zawiera równowartość maks. 82 kartridży. Wyjątkowo niski koszt drukowania: druk do 8100 stron czarno-białych i 6500 stron kolorowych. System nowej generacji do napełniania pojemników z atramentem: Łatwe i wygodne napełnianie atramentem bez bałaganu dzięki ulepszonym butelkom

 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu w kolorze czarnym: 25 zł (na 4500 stron)

Canon Pixma TS5050

Model Pixma TS5050 to doskonała propozycja nie tylko dla osób drukujących czarno-białe dokumenty, ale także dla tych, którzy lubią przenosić ulubione zdjęcia bądź grafiki na papier. Głowica drukująca FINE korzysta jednocześnie z atramentów w pięciu kolorach, dzięki czemu wydruk oferuje bardzo wysoką jakość oraz zostaje pozbawiony nawet najmniejszych szczegółów. Drukarka Canona w trybie monochromatycznym jest zdolna do wydrukowania prawie trzynaście stron w ciągu minuty.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): ok. 8 zł za 27 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): ok. 54 zł za 15,4 ml

Epson L3110

Producent sprzętu zapewnia, że dołączony do zestawu komplet atramentów jest w stanie wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi nawet trzy lata. Wynika to z tego, że model L3110 pozbawiony został kartdridży na rzecz dużego pojemnika, który uzupełnia się atramentem ze specjalnych buteleczek. Pełen zbiornik umożliwi wydrukowanie ponad ośmiu tysięcy stron czarno-białych i niemalże sześć i pół tysiąca stron w kolorze!
 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): brak informacji
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): ok. 24 zł za 65 ml

Epson L3111 EcoTank

Kolejna drukarka firmy Epson w tym zestawieniu, która zastąpiła kartridże pojemnikami na atrament. System ten jest bardzo praktyczny i niezwykle łatwy w obsłudze. Plusem tego rozwiązania jest to, że tusz można uzupełnić w dowolnym momencie, bez konieczności czekania do wyczerpania zbiornika. Urządzenie Epson L3111 EcoTank dodatkowo umożliwia kopiowanie dokumentów oraz skanowanie i drukowanie fotografii bez marginesów.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): brak informacji
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): ok. 33 zł za 65 ml

HP OfficeJet Pro 6230

Dzięki niewielkiemu rozmiarowi, drukarka HP OfficeJest Pro 6230 bardzo dobrze sprawdzi się w niewielkich biurach, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na postawienie kolejnych sprzętów. Do tego, jak na tak małe gabaryty, urządzenie posiada stosunkowo pojemny podajnik papieru, co znacząco ułatwi pracę podczas częstego drukowania obszernych raportów. Szybkość druku w kolorze wynosi 10 stron na minutę, zaś w mono w tym samym czasie jest w stanie wydrukować pięć stron więcej.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): ok. 49 zł za 61 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): ok. 79 zł za 10 ml

Canon Pixma TS705

Drukarka Pixma TS705 to urządzenie dla osób o dosyć sporych wymaganiach, które nie ograniczają się wyłącznie do drukowania na kartkach A4. Sprzęt firmy Canon doskonale radzi sobie z różnymi formatami oraz rodzajami papieru, a przy tym można nim sterować za pomocą smartfona. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i małych firmach, gdzie z drukarki korzysta maksymalnie kilka osób.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): ok. 35 zł za 30 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): ok. 44 zł za 11,2 ml

Brother DCP-J772DW

Jeżeli zależy wam na jak najszybszym druku, to zdecydowanie powinnyście zainteresować się modelem DCP-J772DW od firmy Brother. Urządzenie jest w stanie wydrukować w trybie monochromatycznym prawie trzydzieści stron w ciągu zaledwie jednej minuty. Do tego należy wspomnieć o bardzo pojemnym podajniku papieru, który jest w stanie zmieścić aż sto dwadzieścia arkuszy.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): ok. 33 zł za 12,9 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): ok. 49 zł za 5,2 ml

Hp Deskjet Ink Advantage 5275

Ogromną zaletą Advantage 5275 jest nowoczesny design, dzięki czemu urządzenie dobrze prezentuje się zarówno w domu, jak i biurze. Kolejnym plusem drukarki jest możliwość drukowania na obu stronach jednocześnie.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor):47 zł za 15ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 44 zł za 5ml

Epson XP 2100

Przykład niezbyt drogiej drukarki. Jest to urządzenie przeznaczone dla osób rzadko drukujących, dzięki czemu koszt całościowy będzie bardzo atrakcyjny.

Autor: Łukasz Morawski