Data modyfikacji:

Drukarki z tanim tuszem. Ranking najlepszych

Drukujecie dużo i ciągle musicie wymieniać tusze? Podpowiadamy wam, jak nie stracić przy tym zbyt dużo pieniędzy. Zobaczcie nasz ranking najlepszych drukarek z tanim tuszem.

Drukarka tania w eksploatacji to marzenie każdego, kto musi drukować dokumenty. Wybraliśmy dla was 10 modeli tanich drukarek w których koszty drukowanie nie są wysokie. Staramy się na bieżąco aktualizować artykuł, niektóre produkty jednak znikają ze sprzedaży - zachęcamy do zajrzenia na dół strony, gdzie znajdziecie najpopularniejsze obecnie drukarki atramentowe i tanie urządzenia wielofunkcyjne (drukarka, skaner i ksero).

Kupno nowej drukarki tak naprawdę nie stanowi wielkiego problemu. Przedział cenowy jest dosyć spory, dlatego każdy znajdzie urządzenia adekwatnego do zasobności swojego portfela. Takie podejście może być jednak odrobinę zgubne, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że im tańszą kupimy drukarkę atramentową, tym droższy tusz będzie wykorzystywała.

W poniższym zestawieniu przybliżę wam dziesięć produktów, które powinny mniej więcej wyważyć obie te rzeczy. Jako, że tzw. „zamienniki” cieszą się dużą popularnością, to brałem przede wszystkim je pod uwagę. Niektóre tusze mimo wszystko mogą wydawać się wam drogie, ale często w tych przypadkach, oferują lepszą jakość wydruku.

I jeszcze jedna rada. Zapewne zastanawiasz się, czy nowa drukarka ma tusz? W 99% przypadków jest on dołączony do sprzętu. W innym przypadku powinieneś znaleźć wyraźną adnotację na stronie sklepu.

Canon Pixma G1411 - drukarka tania w eksploatacji

Model Pixma G1411 jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób poszukujących drukarki z tanimi tuszami. Oryginalne kosztują tak mało, że nie znalazłem nawet żadnych zamienników. Urządzenie obsługuje formaty A4, A5, B5, Com10, DL, Legal i Letter, można na niej drukować zarówno na papierze zwykłym, jak i fotograficznym. Prędkość druku w czerni wynosi 8.8 stron na minutę. Poziom hałasu dochodzi do 54.5 dB.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): brak danych
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 25 zł za 135ml

Drukarka Epson Ecotank L3151

To nie tylko drukarka, a urządzenia wielofunkcyjne. Atrament wystarcza nawet na trzy lata: Zawiera równowartość maks. 82 kartridży. Wyjątkowo niski koszt drukowania: druk do 8100 stron czarno-białych i 6500 stron kolorowych. System nowej generacji do napełniania pojemników z atramentem: Łatwe i wygodne napełnianie atramentem bez bałaganu dzięki ulepszonym butelkom

 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu w kolorze czarnym: 25 zł (na 4500 stron)

Epson L382

Drukarka jest właściwie urządzeniem wielofunkcyjnym, ponieważ można na niej również skanować i kserować dokumenty. Model L382 nie wymaga wymiany kartridży, tusz uzupełnia się za pomocą buteleczek. Jest to ewidentnie drukarka tania w eksploatacji.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 20 zł za 70ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 30 zł za 70ml

Hp Deskjet Gt 5820

Największym atutem drukarki HP Deskjet jest obsługa Sieci, dzięki czemu można drukować dokumenty i zdjęcia bezpośrednio ze smartfona. Urządzenie drukuje 8 stron w czerni w minutę. Model GT 5820 posiada wszystko, co powinna mieć drukarka z tanimi tuszami

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor):20 zł za 90ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 32 zł za 70 ml

Brother Dcp-310Cn

Urządzenie oprócz drukowania pozwala również na skanowanie oraz kserowanie dokumentów. Maksymalna szybkość druku mono wynosi 12 stron na minutę. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 6000 x 1200 dpi.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor):36 zł za zestaw 4 x 24ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 97 zł za 15ml

Canon Pixma Ip7250

Model Pixma IP7250 od Canona jest stosunkowo tani, a przy tym oferuje całkiem ciekawe funkcje, jak np. obsługa sieci, drukowanie bezpośrednio na płytach, a nawet automatyczne drukowanie dwustronne.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 20 zł za 25 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 62 zł za 22 ml

Canon Pixma Mg5750

Kolejne niezwykle tanie urządzenie od Canona, tyle, że z delikatnie ograniczonymi funkcjami. Mimo to, nadal posiada obsługę sieci, dzięki czemu można drukować bezpośrednio ze smartfona. Szybkość druku mono wynosi 12 stron na minutę.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 22 zł za 23ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 59 zł za 22ml

Brother Dcp-J4120Dw

Prestiżowy produkt, oferujący szereg funkcji dla wymagającego użytkownika. Drukarka Brohter drukowanie bezpośrednio z usług DropBox, Evernote, Google Drive oraz OneDrive. Prędkość druku w czerni wynosi aż 35 stron na minutę.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 40 zł za 22ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 91 zł za 17ml

Hp Deskjet Ink Advantage 5275

Ogromną zaletą Advantage 5275 jest nowoczesny design, dzięki czemu urządzenie dobrze prezentuje się zarówno w domu, jak i biurze. Kolejnym plusem drukarki jest możliwość drukowania na obu stronach jednocześnie.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor):47 zł za 15ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 44 zł za 5ml

Epson XP 2100

Przykład niezbyt drogiej drukarki. Jest to urządzenie przeznaczone dla osób rzadko drukujących, dzięki czemu koszt całościowy będzie bardzo atrakcyjny.