Data publikacji:

Jakie słuchawki do CS GO? 

Gra Counter Strike: Global Offensive to niezwykle wciągająca gra, która zebrała miliony graczy na całym świecie. Aby rozgrywka była komfortowa, należy wyposażyć się w odpowiednie słuchawki. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu solidnego headsetu. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawek do CS:GO? 

Gracze spędzają przed ekranem komputera często długie godziny, dlatego komfort jest niezwykle istotny. Podczas zakupu słuchawek należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zastosowaną membranę. Materiał niskiej jakości sprawi, że głowa może się nadmiernie pocić. Warto spojrzeć również w jakim zakresie słuchawki mają regulację. To pomaga w idealnym ich dopasowaniu do głowy! 

Dobre słuchawki do CS:GO powinny mieć solidny mikrofon. W ten sposób będzie możliwa komunikacja z innymi graczami. Wiele modeli ma opcję regulowania kąta nachylenia mikrofonu, co świetnie sprawdza się w dopasowaniu do własnych preferencji. Dzięki temu nie musisz się martwić, że mikrofon będzie Ci przeszkadzał podczas grania. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to niezwykle istotne jest pasmo przenoszenia. W dobrych modelach zakres częstotliwości wynosi 10-20 000 Hz. Tak naprawdę im wyższa wartość, tym lepsza jakość dźwięku.  

Podczas zakupu gracze stają przed dylematem - kupić słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe. Do CS:GO polecamy słuchawki przewodowe, ponieważ gwarantują stabilne połączenie bez najmniejszych opóźnień. W przypadku tańszych modeli bez przewodów mogą występować niewielkie opóźnienia w dostarczaniu dźwięku. W dynamicznych grach akcji liczy się każda sekunda, dlatego warto mieć to na uwadze. Topowe słuchawki bezprzewodowe radzą sobie zdecydowanie lepiej. To jednak wiąże się z o wiele większymi wydatkami. 

Polecane słuchawki do CS:GO 

HyperX Cloud Alpha Pro 

Bardzo dobre słuchawki przewodowe z mikrofonem. Pasmo przenoszenia wynoszące 13-27000 Hz i przetworniki o wielkości 50 mm zapewniają dźwięk na najwyższym poziomie. Wbudowany mikrofon można ustawić zgodnie ze swoimi preferencjami, co jest dodatkowym atutem. Słuchawki wykonano z miękkiej membrany, która nie powoduje dyskomfortu nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. 

Razer Kraken X Lite 

To jedne z popularniejszych słuchawek gamingowych dostępnych na rynku. Stosunek jakości do ceny został zachowany znakomicie, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów. Zakres częstotliwości wynosi 12-28000 Hz, natomiast czułość mikrofonu wynosi 45 dB. Średnica membrany wynosi 40 mm, przez co słuchawki są idealnie dopasowane do głowy. Ten model ma kabel o długości 1,3 metra. 

Steelseries Arctis 5 

Słuchawki przygotowane z myślą o nieco bardziej wymagających graczach CS:GO. SteelSeries S1 mają świetne pasmo przenoszenia 20-22000 mm, a przetworniki 40 mm generują czysty dźwięk z dobrymi basami. Mocną stroną tego modelu jest panel chat mix, który zawiera przyciski funkcyjne na obudowie. Użytkownik może je dostosować według własnych upodobań. 

Creative Labs Sound Blaster 

To doskonała propozycja dla mniej wymagających użytkowników. Słuchawki Sound Blaster od firmy Creative mają pasmo przenoszenia 20-20000 Hz. Miękki pałąk dobrze leży na głowie, dlatego podczas gry nie będziesz czuł, że masz założone słuchawki. Dodatek aksamitu i pluszu podnosi wygodę użytkowania. Do łatwiejszego sterowania mikrofonem przygotowano dedykowanego pilota umieszczonego na przewodzie. To bardzo dobry model w rozsądnej cenie! 

Zdjęcie: Unsplash
Autor: Bartłomiej Mazurek