Data modyfikacji:

Mortal Kombat 11 Ultimate. Recenzja, poradnik i wymagania

Studio NetherRealm przyzwyczaiło już graczy do tego, że po kilkunastu miesiącach od premiery ich gry, do sprzedaży trafia kompletne wydanie, zawierające podstawkę wraz ze wszystkimi dotychczasowymi dodatkami. Tak też stało się z Mortal Kombat 11, które otrzymało swoją edycję Ultimate. Sprawdźcie, czy warto wydać na nią pieniądze oraz jaka jest jej zawartość.

Polecamy: Gry 2021

Mortal Kombat 11 Ultimate

Mortal Kombat 11 Ultimate na PC: minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i7-750 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • System operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)

Mortal Kombat 11 Ultimate na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
 • System operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)

Czy warto zagrać w Mortal Kombat 11 Ultimate? Recenzja gry

O grze pisałem w maju ubiegłego roku, dlatego zachęcam was do zapoznania się z recenzją podstawowej wersji gry Mortal Kombat 11. Znajdziecie w niej między innymi moją pochwałę dla ciekawie poprowadzonej kampanii dla pojedynczego gracza, zmianom w systemie walki oraz przepięknej, niemalże fotorealistycznej, oprawy wizualnej. Jedenasta odsłona cyklu udowodniła, że seria ma przed sobą świetlaną przyszłość, a jej twórcy doskonale wiedzą, jak ulepszać kolejne części.

A trzeba przyznać, że musi to być niezwykle trudne zadanie, zważywszy na charakter rozgrywki. Mogłoby się wydawać, że bijatyki ze względu na swoją konstrukcję, nie dają twórcom zbyt dużego pola do popisu. NetherRealm Studios pokazało jednak, że jak się chce, to można jeszcze wiele wycisnąć z tego gatunku.

Po ponad roku od premiery oryginału do sprzedaży trafiło oficjalne fabularne rozszerzenie, które także wchodzi w skład pakietu Ultimate. Mortal Kombat 11 Aftermath kontynuuje wątki z fabuły „jedenastki” i robi to w fantastyczny sposób. Podczas grania dałem się jeszcze bardziej porwać historii niż w trybie kampanii podstawowej wersji. Wynika to chociażby z faktu, że dodatek w dużej mierze skupia się na postaci Shang Tsunga, w którego wcielił się fenomenalny Cary-Hiroyuki Tagawa, powtarzając tym samym swoją rolę z kultowej ekranizacji z 1995 roku.

Oczywiście kampania w Mortal Kombat 11 Ultimate to nie jedyna atrakcja. Na graczy czeka kilka dodatkowych trybów, które mogą zapewnić rozrywkę na wiele, wiele długich wieczorów. Do dyspozycji graczy oddano między innymi klasyczną Wieżę, gdzie po kolei ścieramy się z różnymi oponentami oraz dodano Wieżę Czasu, która wprowadza do walki modyfikatory. Gracze mogą także zwiedzać ogromną Kryptę oraz rywalizować z innymi graczami w trybach sieciowych. Produkcja oferuje łącznie około czterdziestu wojowników – oj, jest w czym wybierać!

Produkcja została również zoptymalizowana pod kątem dziewiątej generacji konsol. Posiadacze wersji na PS4 i XONE otrzymają darmową aktualizację na PlayStation 5 i Xbox Series X|S, która zaoferuje jeszcze lepszą grafikę, znacznie krótsze ekrany ładowania oraz obsługę cross-play. Oznacza to, że jeśli kupiliście edycje na konsole Sony i Microsoftu, to możecie grać ze sobą w Sieci. Funkcja ta nie obowiązuje jednak na pecetach i Switchu.

Mortal Kombat 11 Ultimate to pozycja obowiązkowa dla miłośników bijatyk. Kompletne wydanie jest tak bogate w zawartość, że autentycznie zazdroszczę osobom, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z tym tytułem. Ja natomiast cieszę się znacznie podrasowaną oprawą wizualną (gra nawet na Xbox Series S wygląda genialnie!) i próbuję zapamiętać najlepsze kombosy nowych postaci. Patrząc na ich liczbę, trochę mi to zajmie!

Mortal Kombat 11 Ultimate - poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść Mortal Kombat 11 Ultimate?

Jeżeli w Mortal Kombat 11 Ultimate interesuje was przede wszystkim fabuła i nie radzicie sobie zbyt dobrze z takim gatunkiem gier, to koniecznie zacznijcie zabawę na jak najniższym poziomie trudności. Dzięki temu żaden z pojedynków nie powinien wam sprawić większych problemów, dzięki czemu nie zablokujecie sobie drogi do finału.

Zdecydowanie polecam też dokładnie zapoznać się z interaktywnym samouczkiem przygotowanym przez twórców gry. Warto ponadto nauczyć się na pamięć najważniejszych kombinacji ciosów postaci, którą sterujecie. Dopiero z czasem próbujcie bardziej skomplikowanych ruchów, z pomocą których szybciej będziecie rozprawiać się z oponentami.

Ile godzin zajmuje ukończenie Mortal Kombat 11 Ultimate?

Ukończenie kampanii fabularnej z podstawowej wersji gry powinno wam zająć około piętnastu godzin. Do tego czasu możecie doliczyć kolejne pięć-sześć godzin z rozgrywki przygotowanej na potrzeby rozszerzenia Aftermath. W niektórych momentach można dokonywać wyborów, które delikatnie wpływają na przebieg historii. Jeśli więc chcecie poznać opowieść z każdej perspektywy, to doliczcie dodatkowe kilka godzin zabawy.

Co wchodzi w skład Mortal Kombat 11 Ultimate?

Osoby, które kupią to wydanie otrzymają:

 • Podstawową wersję gry
 • Dodatek Aftermath – kampania fabularna, 25 skórek dla postaci, nowi bohaterowie (Sheeva, Fujin, RoboCop)
 • Kombat Pack 1 – 25 skórek dla postaci, nowi bohaterowie (Shang Tsung, Nightwolf, Sindel, Joker, Terminator T-800, Spawn)
 • Kombat Pack 2 – nowi bohaterowie (Mileena, Rain, John Rambo)

Na czym zagrać w Mortal Kombat 11 Ultimate?

Kompletne dzieło NetherRealm Studios dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Premiera Mortal Kombat 11 Ultimate – kiedy?

Produkcja trafiła do sprzedaży 17 listopada 2020 roku na wszystkich planowanych platformach. Mortal Kombat 11 Ultimate posiada polską wersję językową (napisy).

Grę do testów dostarczyła firma Cenega, za co serdecznie dziękuję!