Data publikacji:

Jaki komputer do 4000 zł kupić?

Komputer to nieodłączny element codzienności w dzisiejszych czasach. Wiele osób korzysta z niego każdego dnia podczas pracy, nauki lub zabawy. Niezależnie od tego, jakie będzie jego główne zastosowanie, podczas wyboru odpowiedniego dla siebie modelu warto postawić na taki o możliwie jak najlepszej jakości i satysfakcjonujących parametrach. Dobry komputer to urządzenie, które powinno bezawaryjnie służyć przez kilka lat, dlatego jego jakość to kluczowa cecha. W sklepach z komputerami znaleźć można różnorodne egzemplarze, które posiadają różnie dostosowane parametry. Wśród wszystkich modeli wyróżnić można standardowe komputery do codziennego, bliżej nieokreślonego użytku oraz zaawansowane i rozbudowane komputery gamingowe, które charakteryzują się wydajnymi podsystemami. To, jaki wybrać komputer, zależy głównie od przyszłego użytkownika oraz od planowanego przeznaczenia.
komputer do 4000

Komputer do 4 tysięcy złotych – co powinien posiadać?

W bogatym zbiorze komputerów, których cena nie przekracza 4 tysięcy złotych, znaleźć można dobre i wartościowe modele, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet wymagających użytkowników. O jakości komputera w większości decydują zastosowane w nim rozwiązania oraz parametry. Komputery z tej półki cenowej powinny zawierać:
  • wydajny procesor – to niezwykle ważne, ponieważ ten element bardzo wpływa na jakość działania komputera. W urządzeniach do 4 tysięcy złotych znaleźć można wydajne jednostki, takie jak Ryzen 5 lub Intel Core i5,
  • dobra karta graficzna – ta właściwość wpływa na płynność przekazu, dlatego warto wybrać model z dobrą karta graficzną. Takie rozwiązanie zapewni komfortowe korzystanie z komputera nawet przez dłuższy czas. W komputerach w tej cenie najczęściej umieszcza się karty graficzne z serii GeForce RTX lub Radeon,
  • dysk SSD – ten element jest szczególnie ważny w komputerach przystosowanych dla graczy. Dobry dysk SSD sprawia, że ładowanie poziomów w grach, które tego wymagają, odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku dysku HDD,
  • pamięć RAM – najbardziej optymalna ilość pamięci RAM w komputerze to 8 GB. Taka wartość pozwala na swobodne i komfortowe korzystanie z urządzenia.

Komputer do gier do 4000 zł

4000 zł to kwota, która wystarcza na zakup dobrego, wydajnego komputera gamingowego, który świetnie posłuży nawet przez kilka lat. Dobry komputer dla gracza powinien posiadać procesor co najmniej 4-rdzeniowy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na częstotliwość taktowania procesora, ilość wątków oraz pamięć. Karta graficzna to także ważny aspekt komputera. W przypadku karty istotna jest wielkość pamięci VRAM. Najbardziej podstawową kartą graficzną w tej cenie jest ta posiadająca 4 GB pamięci. Pamięć RAM w komputerze gamingowym z tej półki cenowej nie powinna być mniejsza niż 8 GB, a najlepsze rozwiązanie to kupno komputera z 16 GB pamięci RAM. Sprzęt z takimi parametrami sprawnie poradzi sobie z obsługą nowych gier. Wśród polecanych komputerów gamingowych znajdują się:

Komputronik Infinity X300

To wyjątkowo wydajny sprzęt, który został wyposażony w 8-wątkowy procesor Intel i odświeżoną kartę graficzną GTX 1650. Pamięć RAM o wartości aż 16 GB to idealne rozwiązanie, które zapewnia płynne działanie gry oraz dobre ustawienia graficzne nawet w rozdzielczości Full HD. Płyta główna zamontowana w tym komputerze to Asus Prime H510M-D. Wykorzystanie solidnego zasilacza o mocy 450 W z certyfikatem 80 Plus to gwarancja nieprzerwanej pracy oraz możliwość swobodnej wymiany karty graficznej na lepszą.

Acer Nitro 50

Nowoczesny model komputera z 6-rdzenowym procesorem Intel Core i5, który zapewnia płynne działanie, a 64 GB pamięci RAM odpowiada za najlepszą wydajność urządzenia. Dedykowana karta graficzna Nvidia to gwarancja najwyższej jakości przesyłu obrazu, co zapewnia komfortowe użytkowanie sprzętu. Zestaw dysków twardych w tym modelu to dysk HDD o pojemności 1 TB oraz mniejszy dysk SSD, który ma 256 GB. Wbudowany zasilacz posiada moc 500 W, co gwarantuje bezpieczną i satysfakcjonującą pracę.

Komputer stacjonarny do 4000 zł

Wśród komputerów stacjonarnych z tego przedziału cenowego wybrać można kilka egzemplarzy, które zasługują na szczególne zainteresowanie:

Apollo EMPEROR

Komputer wyposażony przez producenta w 6-rdzeniowy procesor Intel Core, który gwarantuje doskonałą wydajność i wygodę podczas korzystania z urządzenia. Dzięki umieszczonej karcie graficznej GeForce GTX, która oferuje wysoką wydajność i moc obliczeniową, użytkownik może swobodnie grać w wymagające gry bez obawy o pogorszoną jakość. Pamięć RAM w tym modelu charakteryzuje się taktowaniem 2666 MHz, co gwarantuje wysoką wydajność. Wykorzystany tu dysk SSD znacząco podnosi wydajność systemów oraz przyśpiesza procesy uruchamiania, ładowania oraz transferu danych.

Komputronik Infinity X500

Ten model posiada 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i5-10400F, który świetnie sprawdza się nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także sprawnie obsługuje wymagające gry. Karta graficzna umieszczona w tym modelu to GTX 1650 z 4 GB własnej pamięci. Takie rozwiązanie zapewni świetną jakość podczas grania w popularne gry. Dysk SSD o pojemności 500 GB to optymalny wybór dla użytkownika, który nie będzie kolekcjonował wielu gier, a pamięć RAM wynosząca 16 GB zapewnia sprawne działanie urządzenia. Komputer został wyposażony w designerską obudowę Chieftec Scorpion 3, która oprócz względów estetycznych posiada także inne funkcje. Odpowiada za satysfakcjonującą cyrkulację powietrza, a cztery wbudowane podświetlane wentylatory zapewniają stałe ochładzanie pracujących podzespołów.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!