Data modyfikacji:

Klawiatury mechaniczne do 300 zł dla graczy. Ranking TOP 10 dobrych klawiatur gamingowych

Klawiatury mechaniczne po latach niebytu triumfalnie powróciły na rynek PC. Stało się to w dużej mierze za sprawą graczy, którzy na nowo odkryli ich zalety, wśród których znalazła się zwiększona trwałość, niezawodność oraz odporność na uszkodzenia i zalania. Przedstawiamy zestawienie dobrych klawiatur mechanicznych do 300 złotych.

klawiatury mechaniczne
Na początku rewolucji informatycznej, która przypadła na lata 70. i 80. XX wieku klawiatury mechaniczne były normą w używanych wówczas zestawach komputerowych. Z czasem ich produkcja stała się jednak coraz bardziej nieopłacalna i zostały prawie całkowicie wyparte przez lżejsze i znacznie tańsze klawiatury membranowe. W wielu sytuacjach jednak modele mechaniczne będą lepszym rozwiązaniem. Dlatego podpowiadamy, jaka klawiatura mechaniczna będzie dobrym wyborem.
Fascynacja miłośników elektronicznej rozrywki możliwościami klawiatur mechanicznych zaczęło się na dobre wraz z narodzinami profesjonalnej i międzynarodowej sceny e-sportowej. Grający na pecetach zawodnicy szukający każdego sposób na zdobycie choć drobnej przewagi nad oponentami, szybko odkryli zalety oraz docenili niezawodność tych urządzeń. Ręka w rękę szli z nimi producenci, którzy zaczęli oferować coraz lepszy sprzęt. Dzięki szerokiemu zainteresowaniu „mechanikami” możemy teraz bez problemu kupić w miarę dobre modele za niewielkie pieniądze. Poniżej przedstawiamy zestawienie przedstawiające 10 klawiatur mechanicznych w cenie do 300 złotych.

Czym jest klawiatura mechaniczna?

Jaka jest różnica między klawiaturą mechaniczną a membranową? Na pierwszy rzut oka klawiatura mechaniczna do złudzenia przypomina swój membranowy odpowiednik. Każdy z jej klawiszy używa jednak specjalnych przełączników połączonych z klawiszami. To właśnie one wydają charakterystyczne i satysfakcjonujące głośne kliki. Ich konstrukcja gwarantuje niezawodność działania oraz szybszy czas rejestracji wciskanych przycisków.

W sprzedaży znajdziemy klawiatury z kilkoma dziesiątkami różnych typów przełączników. Dla wygody użytkowników zostały one podzielone na trzy podstawowe grupy, które są opisane kolorami. Różnią się one między sobą głośnością oraz wrażliwością na nacisk. Są to:
  • przełączniki niebieskie/blue [dźwiękowo-dotykowe] – najgłośniejsze przełączniki stworzone przede wszystkim z myślą o pracy z tekstem;
  • przełączniki brązowe/brown [dotykowe] – uniwersalne przełączniki, nadające się do zabawy z grami oraz dłuższego pisania;
  • przełączniki czerwone/red [liniowe] – lubiane najbardziej przez graczy, ponieważ są najcichsze i nie wymagają silnego nacisku.
Wybór jednego z wariantów pozostaje kwestią gustu użytkownika. Niektórzy producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują konkretne modele klawiatur w kilku różnych wersjach, różniących się tylko typem przełącznika.

Decydując się na nową klawiaturę mechaniczną, warto przyjrzeć się też jej dodatkowemu wyposażeniu i funkcjom. W przypadku urządzeń do 300 złotych, w dużej mierze ogranicza się ono do podświetlenia klawiszy diodami LED, czasami z opcją wyróżnienia pojedynczych przycisków, która przydaje się w grach.

Top 10 klawiatur mechanicznych dla graczy w cenie do 300 złotych 

Logitech G413 Carbon

Jedna z najlepszych klawiatur w tym segmencie cenowym. Produkt Logitecha odznacza się wysoką jakością wykonania oraz prostym designem, który nie korzysta z typowej gamingowej estetyki, mającej swoich zatwardziałych przeciwników. Urządzenie posiada precyzyjne i czerwone przełączniki Romer G. Górna część obudowy wykonana została ze stopu aluminium i magnezu, z jej boku znajdziemy dodatkowy port USB. Wszystkie klawisze podświetlone są czerwonymi lampkami LED o kilku stopniach jasności.

Natec Fury Tornado

Bardzo tania klawiatura (nieco powyżej 100 złotych) z niebieskimi przełącznikami o czasie reakcji 8 ms. Urządzenie posiada możliwość ustawienia dziesięciu różnych trybów oraz trzech poziomów jasności tęczowego podświetlenia klawiszy. Składane nóżki umożliwiają z kolei regulację kąta jego nachylenia.

Genesis Thor 300 TKL RGB

Dobra klawiatura mechaniczna za nieco ponad 200 złotych. Urządzenie posiada wytrzymałą aluminiową obudowę oraz pełne podświetlenie klawiszy z 25 trybami. Sprzęt wyposażony został w czerwone przełączniki z czasem reakcji 8 ms. Warto dodać, że w sklepach znajdziemy również tańsze wersje Genesis Thor 300 TKL, zarówno z czerwonymi, jak i niebieskim przełącznikami, które pozbawione są oświetlenia RGB.

MODECOM Volcano Lanparty RGB

Kompaktowy model pozbawiony klawiatury numerycznej, który dostaniemy w cenie około 280 złotych. Sprzęt zamknięty w aluminiowej obudowie dostępny jest w wariancie z brązowymi lub niebieskimi przełącznikami. Na wyposażeniu ma również w pełni regulowane intensywne oświetlenie RGB LED.

SPC Gear GK530 Tournament Kailh

Model dostępny w trzech wersjach (przełączniki red, brown lub blue). Zaletą urządzenia jest kompaktowa i minimalistyczna konstrukcja (bez klawiszy numerycznych) zabezpieczona metalową obudową. Oświetlenie LED posiada dziesięć trybów. Pięć z nich może ustawić sam użytkownik.

MSI Vigor GK30 COMBO

Pełnowymiarowa klawiatura wykonana z solidnych materiałów i dostępna w cenie około 260 złotych. Gracze mogą tu łatwo zmienić wygląd klawiszy, wybierając barwy podświetlenia spośród milionów kolorów i wielu efektów animacji światła. W zestawie znajduje się również mysz.

iBOX Aurora K-3 KRGD

Kolejny pełnowymiarowy model w zestawieniu, który dodatkowo został wyposażony w podpórkę na nadgarstki. Sprzęt korzysta z brązowych przełączników, a jego front został wykonany z aluminium. Nie zabrakło tu również podświetlenia RGB (20 trybów pracy). Na uwagę zasługuje atrakcyjna cena wynosząca około 160 złotych.

Marvo KG901 US

Niewielka klawiatura mechaniczna do 100 zł z niebieskimi przełącznikami. Model posiada indywidualnie podświetlane klawisze oraz oferuje wiele schematów oświetlenia RGB.

SPC Gear GK450

Kompaktowa i łatwa w transporcie klawiatura za nieco ponad 200 złotych. Wyposażona została w metalowy front, czerwone przełączniki oraz podświetlenie RGB z dziesięcioma programowalnymi trybami pracy.

Savio Tempest Rx Outemu

Niezwykle tani model, którego właścicielami staniemy się już po wydaniu około 120 złotych. Producent wyposażył go w niebieskie przełączniki. Mimo niskiej ceny, urządzenie może pochwalić się aluminiowym frontem, a także podświetleniem LED (tylko kolor niebieski) z dziesięcioma trybami działania i regulacją jasności.