Data modyfikacji:

Destiny 2: poradnik dla początkujących. Jak grać, najlepsza klasa postaci, tygiel, itp.

Przypominamy krótki poradnik dla początkujących graczy, którzy zaczynają grać w Destiny 2. Gra wciąż cieszy się popularnością, niektórzy mogą mieć jednak problemy z opanowaniem mechanizmów. Kilka podpowiedzi pomoże rozpocząć przygodę z Destiny 2 bez zbędnych nerwów.

Druga odsłona Destiny w założeniach praktycznie w niczym nie odbiega od poprzedniczki. Część graczy nie miała jednak styczności z "jedynką", dlatego ten poradnik jest skierowany właśnie do takich osób. Chcielibyście zagrać w Destiny 2, ale obawiacie się, że rozgrywka będzie dla was za trudna? Poniższe wskazówki powinny pomóc wam przetrwać na polu bitwy.

WYBÓR KLASY POSTACI W DESTINY 2- JAKA NAJLEPSZA?

Przed przystąpieniem do zabawy, musimy stworzyć własnego bohatera. Zanim jednak zdecydujemy o kosmetycznych zmianach w wyglądzie, zostajemy poproszeni o dokonanie wyboru jednej z trzech klas Strażników - Tytan, Łowca i Czarownik. Warto poważnie zastanowić się jaki styl gry nas interesuje, ponieważ w późniejszym czasie nie będziemy mieli możliwości przeskoczenia na inną profesję.

Tytani to moim zdaniem najlepiej zoptymalizowana jednostka w Destiny 2 - jego ataki są silne, a wytrzymałość stoi na odpowiednio wysokim poziomie. Jest to zatem dobry kandydat dla początkujących graczy, którzy będą odnosić dużo obrażeń od ataków przeciwników. Jeśli natomiast liczy się dla was prędkość poruszania i dynamika zmiany broni, powinniście wybrać Łowcę.

Musicie jednak pamiętać, że w tym przypadku obrona polegać będzie na robieniu uników, ponieważ ta klasa jest dosyć mocno podatna na śmierć. Czarownik natomiast to świetna propozycja dla osób lubujących stawiać na czary mary. Osobiście odradzam tę klasę świeżakom, ponieważ w tym przypadku jest trochę duży próg wejścia.

LEVELOWANIE POSTACI W DESTINY 2

Bungie stwierdziło, że na tę chwilę maksymalnym poziomem, jaki możemy osiągnąć jest 20-sty. Warto dobić do niego jak najszybciej, ponieważ tylko wtedy odblokujemy dostęp do większości dostępnych atrakcji i trybów. Żeby zrobić to jak najszybciej, nie wystarczy wyłącznie zaliczanie misji fabularnych. Zamiast tego, lepiej poświęcić czas na aktywności poboczne, jak chociażby Polowania czy Szturmy.

W tym drugim przypadku możemy ponadto liczyć na zdobycie legendarnego pancerza lub uzbrojenia, co dodatkowo zwiększa ogólny poziom mocy naszej postaci.

Obecnie limit ustalono na 300, aczkolwiek początkowo osiągnięcie takiego poziomu wydaje się być niemożliwe. Trzeba pewnie poczekać do pierwszych Najazdów, które będą prawdziwym wyzwaniem dla zaprawionych graczy. Wracając jednak do levelowania postaci, warto nadmienić, że wraz z każdym poziomem otrzymujemy punkty doświadczenia, które następnie wykorzystujemy do rozwijania danej podklasy (każda klasa ma ich maksymalnie trzy).

W przypadku Tytana otrzymujemy m.in. zdolności Słonecznego Pogromcy, co pozwala nam na rzucanie w oponentów płonącymi toporami. Żeby jednak aktywować tę funkcję, trzeba najpierw napełnić pasek mocy, który wzrasta wraz z naszymi staraniami na polu walki.

JAK WALCZYĆ W DESTINY 2?

Destiny 2 nie jest grą trudną, pod warunkiem, że stosujemy się do informacji dotyczących naszej mocy. Jeśli widzimy wskazówkę, zalecającą nam przystąpienie do Nocnego Szturmu z minimalnym poziomem mocy 240, to weźmy ją sobie do serca. Spróbowałem zaliczyć taką aktywnością mając dziesięć punktów mniej, co bardzo szybko skończyło się totalną katastrofą.

Podczas starć wielokrotnie natrafimy na niemilców posiadających barierę ochronną. Warto na tę okoliczność mieć przygotowaną broń energetyczną, ponieważ tylko w ten sposób zniszczymy tarczę nie tracąc przy tym tony amunicji.

Koniecznie strzelajcie również w głowy przeciwników lub słabe punkty (zazwyczaj poznacie je po pomarańczowych światłach czy innych charakterystycznych elementach), jeśli chcecie ich szybko wykończyć. Taka porada wydaje się być banalna, ale podczas zamieszania jakie towarzyszy przy większości starć, łatwo o tym zapomnieć.

Pamiętajcie też, że choć przechodzicie większość misji w pojedynkę, to i tak cały czas jesteś online. W efekcie, nieustannie czyha na was zagrożenie, dlatego uważajcie kiedy korzystacie z ekwipunku lub przeglądacie Nawigatora. Pojęcie pauzy w Destiny 2 nie istnieje.

EKSPLORACJA ŚWIATA W DRUGIEJ CZĘŚCI DESTINY

Świat gry składa się z czterech podstawowych planet, podzielonych na kilkanaście lokacji. Właściwie od pierwszej chwili na danej mapie, mamy dostęp do wszystkich jej zakamarków. Warto jednak trochę zwolnić, ponieważ im dalej idziemy, tym większe czeka na nas zagrożenie.

Przechadzka przez lokacje bywa też niekiedy mozolna, jeśli chcemy dotrzeć w jakiś oddzielny punkt, dlatego warto w tym celu rozglądać się za pojazdami przeciwników. Swojego ścigacza otrzymujemy dopiero po zakończeniu kampanii, więc do tego czasu trzeba jakoś kombinować.

Do ogarnięcia sytuacji służy nam mapa, na której zaznaczone są wszystkie istotne punkty miejscówki, po której się szwędamy. W przypadku wersji na PlayStation 4, po jednorazowym wciśnięciu touchpada, bohater korzysta z umiejętności Ducha skanującego otaczający nas teren. W ten sposób, w czasie aktywnym widzimy w jakim kierunku mamy zmierzać do punktu docelowego lub gdzie uruchomimy misje poboczne i główne.

WYPOSAŻENIE POSTACI W DESTINY 2

Istotnym aspektem gier takich jak Destiny jest zbieranie najróżniejszego złomu, który w mniejszym lub większym stopniu zwiększy statystyki postaci. Gra nam tego nie tłumaczy, dlatego warto pamiętać, że posiadane uzbrojenie oraz opancerzenie można modyfikować. Niektóre bronie mają kilka zmiennych cech, które możemy skorygować.

Gdyby to było za mało, zawsze możemy dorzucić do tego dodatkowe modyfikacje, dodające do ataku moc żywiołów, bądź po prostu zwiększające ich siłę rażenia. Istnieje także możliwość nasycenia posiadanego sprzętu inną bronią. Zapamiętajcie to, gdyż tylko w ten sposób będziecie w stanie naprawdę dopakować wasze pukawki.

KAMIENIE MILOWE W GRZE

Kolejną szybką drogą do zwiększania poziomu postaci oraz jej mocy jest zaliczanie Kamieni Milowych, które nakreślają nam jakiś kontekst fabularny, nawet po ukończeniu głównego wątku. Po ich zaliczeniu, zazwyczaj otrzymujemy od zleceniodawców potężne Engramy, kryjące w sobie solidny sprzęt. Żeby się do niego dostać, należy polecieć do HUB-a i znaleźć odpowiednią osobę parającą się deskrypcją tych magicznych przedmiotów - poznacie ją po migającej ikonce.

TYGIEL, CZYLI MULTIPLAYER W DESTINY 2

Zdecydowanie największą rolę w Destiny 2 odgrywają starcia PvE, natomiast nie zapominajmy, że dzieło Bungie posiada również świetny tryb wieloosobowy umożliwiający konfrontacje pomiędzy graczami. W tym celu udajemy się do Tygla, gdzie dołączamy do Szybkiej Gry lub Rywalizacji. W obu przypadkach mamy do czynienia z kilkoma najróżniejszymi trybami, takimi jak chociażby Team Deatchmatch, czy swoiste Capture the Flag.

Podczas rywalizacji z żywymi graczami pamiętajcie też o tym, żeby jak najszybciej celować w czułe punkty - w tym przypadku w głowę. Odpowiednio zarządzajcie również posiadanymi umiejętnościami, żeby móc zaskoczyć przeciwną drużynę.

Dobrym sposobem jest także nieustanne bycie w ruchu, ponieważ wtedy macie szansę, że zdołacie szybko uciec oponentowi, który ma was na celowniku. Ogromną siłę ma też cios z piąchy, który bardzo często jest lepszym wyborem niż strzelanie z bliska do innego gracza.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki chociaż trochę ułatwią początkującym graczom wejście do świata Destiny 2. Jak już wcześniej pisałem, produkcja studia Bungie nie jest bardzo wymagająca, ale tylko pod warunkiem, ze stosujemy się do ustalonych przez producenta zasad.

Wiele rzeczy nie zostało też powiedziane wprost, przez co o niektórych mechanikach dowiadujemy się przypadkiem lub zbyt późno, przez co nie wykorzystujemy odpowiednio potencjału naszej broni lub pancerza. W powyższym tekście nie chciałem zdradzać jednak wszystkiego, gdyż odkrywanie pewnych rzeczy samemu daje znacznie większą satysfakcję.

Więcej o drugiej odsłonie gry przeczytacie w recenzji Destiny 2 mojego autorstwa.

 Autor: Łukasz Morawski