Data publikacji:

Gry podobne do Far Cry 6

Szósta odsłona serii Far Cry nie odbiega zbytnio od tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach. To w dalszym ciągu dynamiczna pierwszoosobowa strzelanka z otwartym światem, w której gracze mają ogromną swobodę działania. Jednym z atutów tego epizodu bez wątpienia jest klimat inspirowany kulturą Kolumbijczyków. Jeżeli szukacie gier z podobną rozgrywką lub traktujących o takiej samej tematyce, to w tym zestawieniu znajdziecie kilka produkcji podobnych do Far Cry 6.

Sprawdź również: Gry podobne do Call of Duty

gry podobne do far cry

Gry dla fanów Far Cry 6. Polecane tytuły

  1. Sniper: Ghost Warrior Contracts 2
  2. Dying Light 2
  3. Just Cause 4
  4. Call of Duty: Black Ops - Cold War
  5. Rage 2
  6. Halo Infinite
  7. theHunter: Call of the Wild
  8. Tom Clancy’s The Division 2

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Far Cry to cykl, w którym od zawsze mogliśmy bawić się różnymi rodzajami broni, w tym karabinami wyborowymi. Jeżeli lubicie FPS-y, gdzie można eliminować przeciwników z dużej odległości, to koniecznie powinniście sprawdzić drugą odsłonę serii Sniper: Ghost Warrior Contracts. Polskie studio CI Games przygotowało naprawdę solidną strzelankę, w której gracz może sam zaplanować sobie sposób, w jaki chce zaliczyć daną misję. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby działać po cichu, z odległości lub strzelać do oponentów z bliskiego zasięgu.

Dying Light 2

Szósta odsłona Far Cry to jedna wielka piaskownica, w której można zrobić sobie przerwę od fabuły, żeby pozwiedzać świat gry oraz zaliczać aktywności poboczne. Na takich samych zasadach działa Dying Light 2 od rodzimego studia Techland. Tutaj także musimy wspinać się na bardzo wysokie wieże, żeby odblokować nowe wyzwania na mapie i możemy swobodnie przemieszczać się po mieście w poszukiwaniu nowych zadań lub dodatkowych wydarzeń. W grze Polaków równie dużą rolę odgrywa crafting oraz własnoręcznie wykonany oręż.

Just Cause 4

Czwarta część Just Cause to kolejna gra w tym zestawieniu, oferująca bardzo duży, otwarty świat. Jednocześnie dzieło zespołu Avalanche Studios oferuje podobne środowisko, ponieważ tutaj mamy do czynienia z fikcyjnym państwem Solis w Ameryce Południowej. Mapa pod wieloma względami przypomina tereny zielone, jakie znajdziemy w Yarze, gdzie ma miejsce akcja Far Cry 6. Produkcja Szwedów cechuje się też szalonym gameplayem, w którym walka z przeciwnikami jest dosyć mocno przerysowana. Główny bohater posiada również liczne pokręcone gadżety, dające mu ogromną przewagę nad przeciwnikami. Świetnie sprawdza się też możliwość przejmowania kontroli nad najróżniejszymi maszynami, począwszy od samochodów, poprzez czołgi, a na śmigłowcach kończąc.

Call of Duty: Black Ops - Cold War

Studio Treyarch podczas prac nad Cold War postanowiło powrócić do czasów Zimnej Wojny, dlatego obecność Kuby była tutaj wręcz obowiązkowa. Podczas kampanii fabularnej trafiamy do tego kraju, gdzie naszym zadaniem jest przechwycenie pewnego naukowca. Oczywiście gra nie jest sandboksem jak Far Cry 6, ale za to nie brakuje w niej równie efektownej (a nawet jeszcze lepszej!) wymiany ognia z oponentami. Jednocześnie jest to dobra propozycja gry dla osób, które zakochały się w kubańskim klimacie z produkcji Ubisoftu – tutaj co prawda dostaniecie tego niewiele, ale za to w bardzo dobrym stylu.

Rage 2

Jeśli chodzi o klimat i tematykę, to oczywiście druga część Rage jest kompletnie innym tytułem, niż Far Cry 6. Produkcję polecam natomiast graczom kochającym otwarte światy w grach oraz miłośnikom efekciarskiej rozwałki z użyciem cudacznego wyposażenia. W grze dostępny jest też pojazd, co można traktować jako kolejny wspólny punkt z serią Ubisoftu. Rage 2 to prawdziwa jazda bez trzymanki, za którą odpowiada doświadczone studio Avalanche. Zespół pracował nad tym tytułem razem z legendami branży, id Software – to właśnie ten producent odpowiada za takie marki, jak Doom lub Quake.

Halo Infinite

Seria Halo już od pierwszej odsłony oferowała stosunkowo duże lokacje, lecz mimo to kampania fabularna zazwyczaj była bardzo liniowa. Ogromna zmiana nastąpiła w 2021 roku, kiedy do sprzedaży trafiła odsłona o podtytule Infinite. Studio 343 Industries ewidentnie chciało dotrzeć do bardziej współczesnych graczy, którzy zdążyli przyzwyczaić się do rozwiązań stworzonych przez Ubisoft na potrzeby marki Far Cry. Oznacza to, że w Halo Infinite możemy zaliczać misje poboczne, przejmować posterunki wroga oraz bawić się w poszukiwanie znajdziek.

theHunter: Call of the Wild

Dzieło studia Expansive Worlds to zdecydowanie najbardziej nietypowa produkcja, jaka trafiła do tego zestawienia. TheHunter nie jest bowiem szalonym shooterem, w którym musimy obalić złego dyktatora, tylko tytułem skupiającym się na myślistwie. W serii Far Cry polowanie na zwierzęta już od dawna stanowi jeden z istotniejszych elementów gameplayu, ponieważ dzięki pozyskanym surowcom możemy wytworzyć nowe wyposażenie oraz przydatne gadżety. Gdyby więc zainteresowała was ta tematyka i szukalibyście czegoś zrobionego bardziej na poważnie, to polecam sprawdzić Call of the Wild.

Tom Clancy’s The Division 2

Jeżeli czujecie się zawiedzeni poziomem gameplayu szóstej części Far Cry, ale w dalszym ciągu chcielibyście zagrać w jakiś przebój od Ubisoftu, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Tom Clancy’s The Division 2. Tutaj też wcielamy się w swego rodzaju rebeliantów, którzy muszą walczyć z przeważającymi siłami wroga. Istotne jest także zbieranie coraz lepszego wyposażenia, pozyskiwania surowców oraz podbijania kolejnych posterunków wroga w celu otrzymywania dostępu do bezpiecznych stref. Ogromną zaletą drugiej odsłony The Division jest możliwość zabawy w kooperacji, co znacząco urozmaica zaliczanie misji fabularnych.

Polecamy: Autor kolażu: Łukasz Morawski przy wykorzystaniu materiałów prasowych Ubisoftu i 343 Industries
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.