Data modyfikacji:

Co wiemy przed premierą Far Cry 6?

Ubisoft nie zwalnia tempa i cały czas inwestuje w swoje najpopularniejsze marki. Nie tylko fani Assassin’s Creed i Watch Dogs będę mieli powody do radości, ponieważ francuski wydawca i producent zapowiedział, że pracuje także nad szóstą odsłonę swojej sztandarowej trzecioosobowej strzelanki. Z tego tekstu dowiecie się wszystkich najważniejszych rzeczy dotyczących Far Cry 6.

far cry 6

Far Cry 6 – premiera i platformy

O pracach nad szóstą odsłoną serii mówiło się w kuluarach już od jakiegoś czasu, lecz w większości były to niekontrolowane wycieki bądź plotki. Twórcy nie mogli pozwolić sobie na przepływ nieoficjalnych informacji, dlatego zaprezentowali grę w połowie lipca podczas prezentacji Ubisoft Forward. Producent nie tylko zapowiedział swój tytuł, ale także podzielił się od razu datą premiery Far Cry 6. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w „szóstkę” zagramy już 18 lutego 2021 roku!

Ubisoft poinformował także, na jakich platformach zagramy w Far Cry 6. Tytuł tworzony jest zarówno z myślą o konsolach obecnej, jak i nowej generacji. Oznacza to, że produkcja dostępna będzie na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Oczywiście nie zabraknie również wersji na komputery osobiste. Twórcy planują wydać też grę na platformie streamingowej Google Stadia.

Kontrowersje może wzbudzać wersja pecetowa, ponieważ gra ominie popularną platformę Steam! Tytuł będzie można zakupić wyłącznie w serwisach Uplay oraz Epic Games Store.

Sprawdź także inne gry 2021.

Far Cry 6 – fabuła i świat gry

Szósta odsłona Far Cry zabierze graczy do fikcyjnego państwa Yara inspirowanego Kubą. Mieszkańcy kraju żyją w skrajnej biedzie i pod dyktandem brutalnego dyktatora Antona Castillo. Jego rola ma być dosyć mocno rozpisana.

Mężczyzna nie tylko ma rządzić silną ręką, ale także będzie przygotowywał swojego trzynastoletniego syna do przejęcia funkcji władcy. Co ciekawe, wyglądu i głosu antagoniście użyczył aktor Giancarlo Esposito, którego z pewnością doskonale kojarzą fani serialu „Breaking Bad”.

Po raz pierwszy w serii, gracze będą mogli zwiedzać duże miasto pełniące funkcję stolicy kraju. Esperanza ma mieć ogromny wpływ na przebieg fabuły i rozgrywki. Twórcy dają do zrozumienia, że to właśnie ta metropolia będzie najważniejszym celem partyzantów, której przejęcie może doprowadzić do wyzwolenia kraju spod jarzma tyrana.

Głównym bohaterem (lub bohaterką) gry będzie Dani Rojas. Lokalny mieszkaniec Yary, który razem z ruchem oporu pragnie za wszelką cenę obalić dyktatora.

Far Cry 6 – rozgrywka i kwestie techniczne

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to nie należy spodziewać się większych zmian w stosunku do poprzednich części. Far Cry 6 ma być bardziej ewolucją sprawdzonych rozwiązań, niż rewolucją dla serii. Nadal będziemy mieć do czynienia ze strzelanką osadzoną w otwartym świecie, z wieloma aktywnościami pobocznymi i posterunkami, które będzie trzeba odbijać w celu zwiększenia wpływów rebeliantów.

Do dyspozycji graczy zostanie oddanych wiele pojazdów oraz maszyn, które nie będą służyły wyłącznie za transport, ale także jako narzędzia do walki z przeciwnikami. Na jednej z grafik promocyjnych gry widoczny jest nawet czołg! Oprócz tego pojawi się możliwość jazdy na koniu, co może znacząco urozmaicić gameplay.

W Far Cry 6 pojawi się możliwość upgrade’owania wyposażenia z pomocą przedmiotów znalezionych w świecie gry. Bohater może korzystać zarówno z broni białej, jak i bogatego arsenału broni palnej. Podczas walki będzie można skorzystać z pomocy wynajętych rewolucjonistów lub specjalnie oswojonych zwierząt.