Data modyfikacji:

Akcesoria do PS4 i PS5, czyli co dodatkowo kupić do PS4 i PS5?

Kupiliście PlayStation 4 lub 5 i zostało wam jeszcze trochę pieniędzy? Koniecznie przeznaczcie je na nowe gry albo dokupcie przydatne akcesoria, dzięki którym jeszcze bardziej będziecie mogli wykorzystać potencjał obu konsol Sony. Sprawdźcie, jakie dodatkowe urządzenia bądź gadżety możecie podłączyć do PS4 i PS5.

Sprawdź również, jakie są najlepsze gry na PlayStation 5.
akcesoria ps4

Najciekawsze akcesoria do PlayStation 4. Co warto kupić?

Kontroler DualShock 4

Oczywiście w zestawie z konsolą znajduje się jeden pad, ale zawsze lepiej mieć drugiego pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajomy wpadnie w odwiedziny, a wtedy można na podzielonym ekranie zagrać w najróżniejsze tytuły lub rozegrać wspólny meczyk w FIFA. Warto dodać, że w sprzedaży znajdziecie całą masę licencjonowanych kontrolerów DualShock 4 w najróżniejszych kolorach, dlatego nie musicie ograniczać się wyłącznie do standardowego, czarnego modelu.

Nakładka z tylnymi przyciskami do DualShock 4

Czasami odnosicie wrażenie, że w niektórych produkcjach przydałyby się dodatkowe klawisze? Jeżeli kiedykolwiek taka myśl przyszła wam do głowy, to oznacza, że obowiązkowo powinniście zainteresować się specjalną nakładką do pada od PlayStation 4, która umożliwia zaprogramowanie czterech dodatkowych przycisków wedle własnych preferencji.

Kontrolery HoriPad Mini

Wasze dzieci coraz bardziej zaczynają interesować się grami, ale standardowe pady DualShock 4 są dla nich trochę zbyt duże i ciężkie? Z pomocą przychodzi firma Hori, która wydała całą serię kontrolerów w wersji mini – dużą zaletą tych urządzeń jest to, że doskonale pasują do dziecięcych rączek. Dzięki temu nawet kilkulatki mogą cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami, a przy tym nie będą zbytnio obciążać nadgarstków.

Gogle PlayStation VR

Technologia wirtualnej rzeczywistości jeszcze kilka lat temu wydawała się luksusem, na który może pozwolić sobie wyłącznie garstka osób. Sony udowodniło jednak, że jest w stanie stworzyć dosyć tanie gogle VR, które będą oferowały akceptowalną jakość obrazu. Ponadto firma zadbała o to, żeby PlayStation VR było cały czas wspierane przez innych twórców, którzy stworzyli specjalne gry z myślą o tym urządzeniu.

Kontrolery PlayStation Move

Większość gier stworzonych z myślą o PlayStation VR wymaga podłączenia (bezprzewodowo oczywiście) do konsoli kontrolerów ruchowych PlayStation Move. Kiedy gramy w trybie wirtualnej rzeczywistości, wtedy odpowiadają one za ruch naszych rąk, co np. przydaje się w grach logicznych bądź akcyjniakach, gdzie faktycznie możemy poczuć, jakbyśmy trzymali w dłoni broń. Z PS Move można także korzystać bez włączonych gogli – wtedy przydają się one jako ruchomy pilot do operowania w menu konsoli.

PlayStation VR Aim Controller

Okulary wirtualnej rzeczywistości zdecydowanie najlepiej sprawdzają się podczas grania w widowiskowe strzelanki, a takich na PlayStation VR zdecydowanie nie brakuje. Jeśli więc chcecie w pełni poczuć moc takich tytułów jak Farpoint czy Truth & Blood, to dokupcie specjalny kontroler w kształcie karabinu, w którym możecie umieścić swoje PlayStation Move.

Nakładki na analogi do pada

Im dłużej gracie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że oryginalne gumy na analogach ulegną wytarciu. Wtedy korzystanie z kontrolera bywa niezbyt komfortowe, ponieważ palce ślizgają się po powierzchni gałki, co utrudnia poruszanie się postacią bądź celowanie w shooterach. W takiej sytuacji wystarczy kupić dodatkowe nakładki na analogi, które posiadają znacznie bardziej ergonomiczny kształt, a do tego są nieco wyższe, dzięki czemu dłoń lepiej układa się na padzie.

Zewnętrzny dysk twardy do PS4

Cyfrowa dystrybucja zyskuje na coraz większej popularności, co przekłada się jednocześnie na większe zapotrzebowanie na wolną przestrzeń dyskową. Jeżeli lubicie mieć zainstalowanych wiele gier na dysku i powoli zaczyna brakować wam miejsca, to możecie wesprzeć się zewnętrznym dyskiem Seagate Game Drive, który został zaprojektowany z myślą o współpracy z konsolą Sony. W ten sposób możecie przenosić dane z konsoli na komputer albo instalować wiele dodatkowych tytułów, bez konieczności odinstalowania starszych gier.

Wybieramy akcesoria do PlayStation 5

Kontroler DualSense

Podobnie, jak w przypadku DualShocka 4, tutaj także możecie wybrać kilka wariantów kolorystycznych. Wcześniej jako powód kupna drugiego kontrolera podałem lokalną kooperację na jednej konsoli. Jednakże warto pamiętać o tym, że zapasowy pad przydaje się także w sytuacji, gdy podstawowy ulegnie rozładowaniu w najmniej spodziewanym momencie. Podczas rozgrywania meczów online, nie musicie więc tracić czasu na szukanie ładowarki, tylko od razu możecie kontynuować zabawę z drugim DualSense.

Stacja ładująca do padów

A jeśli uparcie twierdzicie, że nie potrzebujecie dodatkowego kontrolera, to może zachęci was kupno stacji ładującej? W sprzedaży dostępne są zarówno modele tworzone przez zewnętrznych producentów, jak i licencjonowany sprzęt Sony, który designem odpowiada temu, jak wygląda konsola.

Dedykowane słuchawki do PS5 – Pulse 3D

Sony zadbało także o to, żeby użytkownicy konsoli PlayStation 5 mogli cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. W tym celu powstał dedykowany headset, który oferuje technologię audio 3D, dzięki której jeszcze bardziej można zanurzyć się w ulubionej muzyce z gier lub podczas walki z przeciwnikami. Do wyboru macie dwa kolory – biały oraz czarny.

Kamera HD do PlayStation 5

Nowa konsola Sony także otrzymała własną kamerę, która działa na tych samych zasadach, co w przypadku PS4. Jeżeli lubicie streamować rozgrywkę bądź montujecie filmiki z gier na konsoli, to takie urządzenie z pewnością wam się przyda.

Pilot do PS5

Współczesne konsole nie służą wyłącznie do grania – to przede wszystkim rozbudowane centra rozrywki, na których można słuchać muzyki oraz oglądać ulubione filmy i seriale na platformach streamingowych. Jeżeli korzystacie z PlayStation 5 w takich celach, to warto mieć pod ręką elegancki pilot stworzony przez Sony z myślą o tej platformie.

Autor: Łukasz Morawski