Data publikacji:

Najlepsze gry na PS5 - ranking


Udało wam się kupić PlayStation 5 i nie wiecie, od jakich produkcji powinniście zacząć przygodę z konsolą Sony? W tym zestawieniu znajdziecie listę najlepszych gier na PS5, przy których z pewnością będziecie się doskonale bawić.

najlepsze gry na ps5
Produkcje trafiły do zestawienia na podstawie ocen w serwisie Metacritic oraz wedle moich preferencji. Każdy z wymienionych na liście tytułów bez problemu możecie kupić poprzez serwis Ceneo.pl lub dostępny jest za darmo na konsoli. 

Najlepsze gry na PlayStation 5 – polecane tytuły


1. Demon’s Souls
2. Spider-Man: Miles Morales
3. Returnal
4. Resident Evil Village
5. Sackboy: Wielka przygoda
6. Astro’s Playroom

Demon’s Souls


Oryginalna wersja Demon’s Souls trafiła do sprzedaży w 2009 roku i od tamtej pory bardzo mocno się zestarzała, dlatego w tym przypadku remake był jak najbardziej wskazany. Za prace nad nową wersję wzięło się studio Bluepoint Games, które doskonale poradziło sobie z postawionym zadaniem. Producent całkowicie od podstaw przygotował oprawę wizualną, począwszy od delikatnego przeprojektowania lokacji, poprzez poprawienie modeli postaci i przeciwników, a na przygotowaniu nowych tekstur kończąc. 

Spider-Man: Miles Morales


Tytułowy Miles Morales pojawił się już w podstawowej wersji gry Spider-Man z 2018 roku, lecz pełnił tam zaledwie rolę postaci pobocznej. Pod koniec 2020 roku do sprzedaży trafiło samodzielne rozszerzenie, w którym przyjaciel Petera Parkera przejmuje pałeczkę po swoim mentorze i to on musi zadbać o porządek na ulicach Nowego Jorku. Twórcy wprowadzili parę zmian w gameplayu, wynikających przede wszystkim z unikatowych zdolności protagonisty. Grafika na PlayStation 5 prezentuje się wręcz niesamowicie, zwłaszcza wtedy, gdy włączymy tryb wideo z aktywnym RTX. 

Returnal


Większość gier przedstawionych w tym zestawieniu dostępna jest również na PlayStation 4, lecz nie w tym przypadku. Returnal to pełnoprawny tytuł ekskluzywny dla PS5, dzięki czemu twórcy mogli w pełni skupić się na zaprojektowaniu swojej gry pod kątem tej platformy. Widać to na pierwszy rzut oka, ponieważ oprawa wizualna znacząco odstaje od tego, co widzieliśmy w konkurencyjnych produkcjach. Zachwyca przede wszystkim płynność rozgrywki, podczas której na ekranie dzieje się tak dużo, że niekiedy trudno ogarnąć wszystko wzrokiem. 

Resident Evil Village


Choć ósma odsłona cyklu Resident Evil jest grą mutliplatformową, to jednak wersja na konsole 9. generacji oferuje najlepsze doznania graficzne. Na PlayStation 5 zagramy nie tylko w natywnej rozdzielczości 4K, ale także przy stabilnych sześćdziesięciu klatkach na sekundę. Jeśli lubicie klimatyczne horrory, kładące spory nacisk na walkę z przeciwnikami, to przy Village będziecie bawić się doskonale. Produkcja trzyma w napięciu od początku do samego końca, nawet na moment nie dając graczowi wytchnienia. 

Sackboy: Wielka przygoda


Dobrych platformówek na konsolach nigdy za wiele! Studio Sumo Digital wykorzystało popularną markę LittleBigPlanet i przerobiło ją na swoją modłę. W ten sposób otrzymaliśmy trójwymiarową kooperacyjną grę platformową dla czterech graczy, w której użytkownicy przejmują kontrolę nad sympatycznymi szmacianymi ludzikami. Z racji kolorowej oprawy wizualnej oraz braku przemocy, gra dedykowana jest wspólnej zabawie dla całych rodzin.

Astro’s Playroom


Jeśli dopiero planujecie kupić PlayStation 5 i chwilowo brakuje wam pieniędzy na nowe gry, to nie martwcie się – będziecie mieć w co grać. Z pomocą przychodzi fenomenalna produkcja Astro’s Playroom, która jest przeinstalowana na każdej konsoli i można w nią grać bez żadnych dodatkowych kosztów. Choć tytuł sprawia wrażenie wyłącznie pokazówki mocy PS5 oraz kontrolera DualSense, to jednak w rzeczywistości jest to w pełni kompetentna platformówka 3D, w której kierujemy poczynaniami małego robocika i zdobywamy artefakty powiązane z marką PlayStation. 
Autor: Łukasz Morawski