Games with Gold vs PlayStation Plus – styczeń 2018

0

Kto wygrał w tym miesiącu?

Rozpiski udostępnione przez Microsoft i Sony zazwyczaj wywołują w mediach społecznościowych drobne sprzeczki pomiędzy graczami, którzy bronią swoich ulubionych wydawców. Czasami bywa też tak, że ujawnione gry są na tyle słabe, że nawet najwierniejsi fani nie są w stanie powstrzymać się od wyrażenia niezadowolenia. Sprawdźmy, jak sytuacja wygląda w tym miesiącu!

Sprawdźcie, jak wyglądała sytuacja w ubiegłych miesiącach:
2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPAD, GRUDZIEŃ
2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

gwg

Styczniowa oferta zdecydowanie lepiej prezentuje się od grudniowego rzutu. Tym razem, w Games with Gold zawitają interesujące tytuły, które z pewnością znajdą swoich amatorów. The Incredible Adventures of Van Helsing III to przyjemny hack & slash, polegający przede wszystkim na koszeniu coraz to potężniejszych przeciwników. Praktycznie klon Diablo, tyle, że w innych klimatach. W miarę fajna pozycja na długie godziny. Bardzo dobrze prezentuje się również ZOMBI, które jest portem gry z konsoli Nintendo Wii U. Produkcja posiada ciekawą mechanikę, polegającą na tym, że po każdym zgonie wcielamy się w nową postać, a nasz poprzedni bohater przemienia się w żywego trupa. Warto również dodać, że tytuł dostępny był wiele miesięcy temu w ofercie PlayStation Plus.

W przypadku gier na Xboksa 360 (oraz XONE dzięki wstecznej kompatybilności), Microsoft poszedł w klasykę bądź w starocia – jak zwał tak zwał. Tomb Raider: Underworld był bardzo udaną odsłoną, wyprowadzającą serię na nowe tory. Co prawda, dzisiaj gra nie wygląda już tak dobrze, jak dziewięć lat temu, ale i tak nadal warta jest uwagi. To samo można powiedzieć o Army of Two, czyli grze posiadającej jeden z lepszych trybów kooperacyjnych w historii. Jeśli macie kumpla do wspólnego pykania na konsoli, a nie mieliście okazji zagrać wcześniej w produkcję Electronic Arts, koniecznie nadróbcie zaległości.

The Incredible Adventures of Van Helsing III (XONE) – 2015
Ocena na Metacritic: 64/100 (ocena wersji na PC)

ZOMBI (XONE) – 2015 (gra była już wcześniej w PS+)
Ocena na Metacritic: 71/100

Tomb Raider Underworld (X360, XONE) – 2008
Ocena na Metacritic: 76/100

Army of Two (X360, XONE) – 2008
Ocena na Metacritic: 72/100

 
1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz