Data modyfikacji:

Ranking telewizorów. Sprawdź, jaki telewizor wybrać

Telewizor to nieodłączny element wyposażenia każdego domu. Jest urządzeniem umożliwiającym kontakt ze światem, zapewniającym rozrywkę i relaks. To źródło informacji o otaczającej rzeczywistości oraz sposób na odpoczynek. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia.

Rozwój techniki spowodował, że telewizory posiadają coraz to nowe funkcjonalności. Jeśli chcesz być na bieżąco i reagować na każde nowinki, zacznij od zapoznania się z propozycjami telewizorów przygotowanymi przez naszą redakcję. W naszym minirankingu telewizorów znajdziesz zestawienie popularnych, nowoczesnych telewizorów, dostępnych na każdą kieszeń.
ranking telewizorów

Polecane telewizory

  1. Telewizor LG OLED55B8
  2. Telewizor Philips 43PFS5803
  3. Telewizor Samsung UE55NU8002

Zakup telewizora – na co zwracać uwagę?

Szukając idealnego telewizora, zastanów się najpierw nad oczekiwaną przekątną ekranu. Weź pod uwagę, że wybór wielkości telewizora powinien być dopasowany do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Uwzględnienie tego czynnika pozwoli ci w pełni cieszyć się jakością obrazu i nie będzie stanowić obciążenia dla wzroku.

Ważnymi parametrami są również rozdzielczość i ostrość obrazu. Na rynku dostępne są urządzenia o zróżnicowanej rozdzielczości od HD Ready po Full HD i 4K UHD. Różnią się one liczbą odwzorowywanych kolorów, definicją detalu i jakością szczegółów.

Nie możesz też zapomnieć o systemie dźwiękowym oferowanym przez poszczególne telewizory. Wybierając wymarzony model zapoznaj się z możliwościami nagłośnienia, jakie oferuje. Nie mniej ważne jest także posiadanie inteligentnego systemu SMART TV, który umożliwi ci sterowanie urządzeniem za pomocą głosu, dostęp do internetu czy do ulubionych portali społecznościowych.

Telewizor LG OLED55B8 – inteligencja dla wymagających

Tym co wyróżnia telewizor LG OLED55B8 jest bez wątpienia wykorzystanie rewolucyjnej technologii sztucznej inteligencji LG AI Think® opartej o inteligentny procesor Alpha7.

To urządzenie bliższe jest robotom, niż standardowym telewizorom. Do jego obsługi nie potrzebujesz już dłużej pilota. Użytkownik wydaje polecenia głosowe w języku polskim i w ten sposób komunikuje się z telewizorem LG. Za pomocą głosu wyszukuje interesujące treści, modyfikuje ustawienia, sprawdza pogodę, łączy się z internetem. Technologia LG AI wpływa również na jakość uzyskiwanego obrazu.

Ekran LG OLED pozwala wydobyć idealną czerń, co poprawia uzyskiwany kontrast i zapewnia odtworzenie pełnej gamy kolorów. Telewizor LG może poszczycić się rozdzielczością 4K UHD, co w połączeniu z zastosowanymi rozwiązaniami Cinema HDR gwarantuje niezapomniane doznania wizualne. Przekonasz się o tym już w pierwszych sekundach swojego ulubionego serialu kiedy poczujesz, że twój salon właśnie zamienia się w salę kinową.

Wrażenia wizualne i efekt kinowy potęguje innowacyjny system nagłośnienia Dolby Atmos®. Dzieje się tak dzięki dźwiękowi obiektowemu 360 oraz czułemu odwzorowywaniu każdego, nawet najdrobniejszego szelestu.

Pomimo posiadania dużej przekątnej ekranu – 55 cali – telewizor LG OLED55B6 może stanowić dyskretne i stylowe dopełnienie każdego wnętrza. Brak tylnego podświetlenia ekranu sprawia, że wydaje się on jeszcze smuklejszy niż w rzeczywistości – tak jakby sam unosił się w powietrzu.

Telewizor Philips 43PFS5803 – jakość i prostota

Telewizor Philips 43PFS5803 cechuje minimalistyczny design: wszystko za sprawą rezygnacji z klasycznej podstawy i zastąpienia jej nóżkami. Prostota formy nie oznacza jednak braku wykorzystania zaawansowanej technologii. Rozdzielczość LED Full HD pozwala na uzyskanie wyrazistego obrazu o znakomitej definicji szczegółów i kontraście, z zastosowaniem pełnej gamy kolorów. Czerpanie radości z takiego obrazu możliwe jest dzięki technologii Philips Pixel Plus HD.

Interesującym rozwiązaniem jest także funkcja Philips Smart TV obsługiwana za pomocą systemu operacyjnego SAPHI. Intuicyjne i przejrzyste menu umożliwia szybki dostęp do ulubionej rozrywki: portali społecznościowych, bilbliotek filmów i zdjęć.

Telewizor Philips jest urządzeniem posiadającym zintegrowany interfejs komunikacyjny. Dodatkowo dostępne są złącze USB, dwa wejścia HDMI oraz funkcja Easylink. System Philips Easylink gwarantuje wygodną obsługę wszystkich urządzeń współpracujących z telewizorem za pomocą jednego pilota, a port USB czyni cię niezależnym od aktualnego programu telewizyjnego.

W każdej chwili możesz obejrzeć swój ulubiony film lub serial podłączając przenośny dysk.

Telewizor Samsung UE55NU8002 – ostrość i czystość obrazu

Telewizor Samsung UE55NU8002 to idealny wybór dla osób poszukujących najwyższej jakości obrazu. Ta uzyskana została dzięki specjalnie zaprojektowanym rozwiązaniom: technologii Dynamic Crystal Color oraz technologii HDR 1000.

Telewizor Samsung posiada rozdzielczość UHD 4K, co oznacza czterokrotnie większą liczbę pikseli od rozdzielczości Full HD. Taka rozdzielczość umożliwia dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów obrazu. Wspomniany system Dynamic Crystal Color gwarantuje natomiast paletę miliarda kolorów, a technologia HDR 1000 poprawia kontrast, jasność i głębię koloru.

Takie połączenie przeniesie cię w nieznany dotąd świat pełnej gamy barw, detali i wrażeń wzrokowych. Warto wspomnieć, że urządzenie wyposażone jest dodatkowo w szeroki kąt widzenia. Tym samym możesz bez ograniczeń cieszyć się jakością obrazu bez względu na miejsce w pomieszczeniu, w którym aktualnie się znajdujesz i kąt spoglądania na ekran.

Telewizor Samsung to jednak nie tylko ostrość i czystość obrazu, to także interaktywne i inteligentne urządzenie, które zmieni twoje postrzeganie telewizora. System Smart Hub to domowe, prywatne centrum rozrywki – szybki dostęp do portali społecznościowych, internetu, bibliotek VOD. Aplikacja Smart Thing umożliwia zintegrowanie urządzenia ze smartfonem i pozostałymi dostępnymi sprzętami. Dzięki temu wygodnie sprawdzisz pocztę, zaprogramujesz temperaturę ogrzewania czy uzyskasz dostęp do potrzebnych danych.

Autorka: Patrycja Hendzel