Data modyfikacji:

Gry planszowe dla dorosłych, czyli Loża szyderców i Gierki małżeńskie

Chcesz spędzić czas ze znajomymi dobrze się bawiąc, niekoniecznie w głośnym lokalu? A może planujesz wakacje i szukasz sposobu na spędzenie wolnej chwili z bliskimi, kiedy pogoda zawiedzie? Oto propozycja 5 gier planszowych dla dorosłych, które mogą przypaść ci do gustu.

Polecane gry planszowe dla dorosłych

 • Tajniacy
 • Loża szyderców
 • Szeryf z Nottingham
 • The Godfather: Imperium Corleone PL
 • Gierki małżeńskie
 • Gry planszowe dla dorosłych - każdy znajdzie coś dla siebie!

  Ze względu na rosnącą popularność, planszówkowy rynek gier planszowych obfituje w rozmaite produkty . Począwszy od prostych i niewymagających główkowania gier, których rozgrywka trwa kilkadziesiąt minut, po gry strategiczne, których rozbudowa i kolekcjonowanie odpowiedniego ekwipunku może trwać nawet kilka godzin. Nie można zapominać również o tajemniczych, przygodowych planszówkach, których fabuła wciąga niczym dobra książka!

  Tajniacy - zostań tajnym agentem!

  Chcesz wcielić się w rolę szefa wywiadu, kierującego grupą agentów? Ostrzegam - nie jest to proste! Twoim zadaniem jest opracowanie hasła (pojedynczego słowa), dzięki któremu agenci będą w stanie wskazać kryptonimy należące do ich grupy.

  A może zawsze marzyłeś o tym by zostać agentem i w morzu kryptonimów znajdujących się na kartach na stole, wytypować te, które na myśli ma podający tajną wskazówkę szef wywiadu? Uwaga! Między szpiegami znajduje się także zabójca!

  Tajniacy to uniwersalna gra planszowa, która mimo swej prostoty oferuje wiele unikalnych rozgrywek. Dzięki bogatej wyobraźni graczy i wieloznaczności słów, które znajdują się na kartach, często rozgrywka kończy się nieposkromionym śmiechem. Krótkie, 10-15 minutowe, tury sprawiają, że liczba i kombinacja graczy (maksymalnie 8) zmienia się bardzo szybko, co nadaje dynamiczności grze. Ze względu na duże zainteresowanie grą planszową Tajniacy, powstały dodatki, które urozmaicają przebieg gry. Warto wspomnieć o Tajniacy: BEZ CENZURY, wydaniu gry planszowej TYLKO dla dorosłych, fanów nieco bardziej sprośnych kryptonimów. Wybór należy do Ciebie!

  Loża szyderców - bo śmiech to zdrowie

  Jeżeli masz dystans do siebie, lubisz się śmiać i żartować z wszystkiego wokół - ta gra planszowa na pewno spełni twoje oczekiwania. Loża szyderców to zestaw 100 (czasami bardzo zaskakujących) pytań oraz niespełna 400 prześmiewczych, niecenzuralnych odpowiedzi, które pozwolą na wywołanie lawiny śmiechu wśród uczestników zabawy, których może być nawet dwudziestu!

  Twoim zadaniem jest udowodnienie poprzez sprawną wymianę kart i odpowiednie błyskotliwe dopasowanie odpowiedzi do zadanych pytań, że to właśnie ty zasługujesz na miano szydercy roku i to właśnie w twoim towarzystwie brzuch aż boli ze śmiechu. Zbyt poważni uczestnicy gry - miejcie się na baczności! Dzięki specjalnie przygotowanej, dedykowanej do gry planszowej, aplikacji na smartfony - dla mało zabawnych, przewidziane są zaskakujące kary. W końcu śmiech to zdrowie!

  Szeryf z Nottingham - nie daj się złapać

  Jest to planszówka dla wszystkich graczy, którzy cenią strategiczne knucie, oszukiwanie, nieczyste zagrania, a przy tym jak najszybsze bogacenie się. Przedsiębiorczość i zaradność (no i trochę łapówkarstwo) to cechy, które poprowadzą cię na sam szczyt w grze planszowej Szeryf z Nottingham. W rozgrywce może brać udział maksymalnie 8 graczy i trwa ona około 60 minut. Zasady gry nie są bardzo skomplikowane, nawet oporni gracze z czasem stwierdzają, że jest to rewelacyjna gra planszowa dla dorosłych.

  Anglia - ciężkie czasy Księcia Jana, ty jako biedny kupiec, ale za to z głową pełną pomysłów i forteli, które możesz wykorzystać przeciwko rozliczającemu cie szeryfowi (również niezbyt zamożnemu, co akurat… można wykorzystać, w końcu szeryf też człowiek). Tylko od ciebie zależy, czy czysty jak łza, zgodnie z prawem przewieziesz swoje towary nie odnosząc przy tym dużego zysku, czy może wykorzystasz swoje umiejętności blefu przewożąc kontrabandę i kilka dodatkowych przedmiotów, z których wpadnie do twojej sakwy całkiem niezła kasa.

  Na klimat gry, oprócz ciekawie przedstawionej fabuły, wypływają także emocje graczy, które należy poprawnie odczytać, aby jako szeryf trafnie ocenić, czy przewożone łupy są zgodne z prawem Księcia Jana, czy może kryje się tam kontrabanda. Jedno jest pewne błędna ocena sytuacji, będzie cie słono kosztować. Gra kończy się, kiedy każdy z graczy spełni rolę szeryfa dwukrotnie. Wygrywa ten, kto dzięki przebiegłości stanie się najbogatszym z wszystkich kupców.

  Czytaj również: Gry planszowe podobne do Monopoly

  The Godfather: Imperium Corleone PL - zbuduj swoje własne imperium

  Witaj w świecie mafii Nowego Jorku! Dołóż swoją cegiełkę w budowaniu imperium przyjmując zlecenia od samego Don Corleone. W tym środowisku do bogatych świat należy - więc ceń każdy pieniądz i dbaj o to, by twoja familia rosła w silę. Jesteś fanem filmu Ojciec Chrzestny? Zatem przebieg fabuły gry planszowej nie będzie ci obcy.

  Maksymalna liczba graczy to 5 osób. Rozgrywka trwa nawet do trzech godzin, spędzonych w otoczeniu gangsterów, haraczy oraz dużej kasy. Zasady i przebieg gry wymagają dużej uwagi i skupienia, choć nie są bardzo skomplikowane. Podczas określonych tur wypełniasz polecenia, dbasz o rozrost swojej familii oraz wykonujesz liczne… egzekucje. Rzeka Hudson może okazać się momentami bardzo przydatna. Gra The Godfather: Imperium Corleone zdecydowanie ujmuje licznymi możliwościami i rozbudowaną akcją, jednak jest to pozycja dla bardziej zaawansowanych graczy.

  Gierki małżeńskie - jak dobrze znasz swojego partnera?

  Na koniec propozycja dla par, początkujących małżeństw lub odwrotnie - tych z bardzo długim stażem. Krótka (rozgrywka trwa około 40 minut), prosta, przyjemna (no chyba, że mąż zapomniał daty rocznicy ślubu…) gra planszowa dla dorosłych. Łączy w sobie elementy quizu, który pozwoli sprawdzić, czy odpowiemy dokładnie tak samo jak druga połowa, ale także kalamburów. Rywalizacja może przebiegać zarówno w obrębie jednej pary, jak również kilku par, które tworzą drużyny (maksymalnie 4).

  Zadania mieszczą się w obrębie 4 kategorii w których możemy sprawdzić naszą pamięć, skojarzenia, zachowania w różnych sytuacjach oraz wzajemne zrozumienie. Za prawidłowo wykonane polecenia zdobywamy punkty. Gierki małżeńskie wygrywa para z największą liczbą punktów, zyskując jednocześnie bardzo ciekawy voucher, który - zapewniam was, może okazać się BARDZO przydatny w codziennym życiu.

  Autorka: Oliwia Mazurek

  Polecane artykuły o grach planszowych:

 • Recenzja gry Takenoko
 • Najlepsze gry planszowe dla dzieci
 • Najpopularniejsze gry fabularne