Wybór urządzenia, które będzie służyło do wyświetlania w domowym zaciszu materiałów wideo to zawsze poważna sprawa – od tej decyzji zależy wszak, jak komfortowe i pasjonujące będzie granie w ulubione gry, oglądanie przebojów kinowych czy kibicowanie ulubionej drużynie podczas transmisji.
Przez lata podstawowym wyborem większości użytkowników pozostawały telewizory (najpierw kineskopowe, teraz głównie LCD), ale obecnie coraz częściej ustępują one pola konkurentowi, który może zaoferować lepszą jakość obrazu, większą przekątną ekranu (i to dowolnie regulowaną) oraz cały zestaw dodatkowy, niezwykle przydatnych funkcji. Mowa tu oczywiście o nowoczesnym projektorze multimedialnym.
Oczywiście, projektory jako takie nie są szczególnym novum – dostępne są od lat i od dawna doceniano ich zalety, takie jak wspomniana już duża przekątna obrazu czy świetna, kinowa jakość. Problem ze starszymi urządzeniami tego typu polegał jednak na tym, że były one wyraźnie droższe niż typowe telewizory, a jednocześnie do uzyskania maksymalnej jakości obrazu wymagały specyficznych warunków (odpowiedniego ekranu i zaciemnienia pomieszczenia).
Z nowoczesnymi projektorami jest jednak zupełnie inaczej – w szczególności zaś dotyczy to najnowszych, dostępnych w atrakcyjnych cenach projektorów firmy Epson, które nie tylko generują znakomity, ostry i pozbawiony jakichkolwiek opóźnień obraz Full HD i 4K, ale na dodatek pod względem wygody obsługi nie ustępują typowym (i topowym!) telewizorom LCD. Jednocześnie oferują kilka kluczowych zalet – w tym np. możliwość dopasowania wielkości ekranu do danego pomieszczenia czy liczby widzów oraz wysoką mobilność, pozwalającą bez problemu zabrać urządzenie np. do znajomych czy na weekendowy wyjazd.
Dodajmy, że w przypadku urządzeń Epsona maksymalna długość przekątnej ekranu to nawet 300” (czyli 7,6 metra) - na rynku nie znajdziemy telewizorów, które oferowałyby cokolwiek zbliżonego. Kto raz miał okazję obejrzeć film lub mecz, czy zagrać na takim ekranie, ten wie, że to zupełnie inne doznanie niż to, co może zaoferować najlepszy nawet telewizor. Tym bardziej, że Epson postarał się, by było ono możliwie najbardziej pełne – obraz generowany przez nowoczesne projektory japońskiego producenta charakteryzuje się tak wysoką jasnością, że bez problemu można go oglądać również w jasnym pomieszczeniu, w ciągu dnia. Jednocześnie wysoki poziom kontrastu gwarantuje, że czerń i ciemne kolory są naprawdę widoczne i wyraźne, a „Tryb szybki” eliminuje opóźnienia w wyświetlaniu obrazu i zapewnia płynną projekcję.
Uzyskanie tak wysokiej jakości obrazu – i to w praktycznie każdych warunkach – jest efektem zastosowania w urządzeniach firmy autorskiej technologii wyświetlania obrazu 3LCD. W skrócie rzecz ujmując, bazuje ona na wyświetlaniu jednocześnie wszystkich kolorów podstawowych (RGB), co tworzy na ekranie obraz o doskonałej jakości, który jest zawsze ostry i wyraźny, jednocześnie pozostając przyjaznym i niemęczącym dla oczu widzów. W porównaniu z konkurencyjną technologią DLP (w której sercem systemu jest wirujące koło wyświetlające naprzemiennie elementy składowe obrazu) 3LCD gwarantuje nie tylko lepszej doznania wizualne, ale również brak uciążliwego (szczególnie po dłuższym seansie) efektu migotania. Urządzenia japońskiego producenta mogą również pochwalić się wysokim natężeniem światła barwnego – CLO – co przekłada się na jasne, wiernie odwzorowane kolory, które ożywiają wyświetlane materiały.
Istotnym atutem produktów Epsona jest również cały zestaw dodatkowych funkcji – projektory firmy potrafią m.in. wyświetlać materiał 3D (a także konwertować wideo 2D do 3D), komunikować się bezprzewodowo z źródłem sygnału (np. komputerem), a także wyświetlać obraz z podłączonych do nich urządzeń mobilnych (np. tabletów – można choćby w ten sposób grać na ekranie o przekątnej kilku metrów).
Co nie mniej istotne, w ofercie Epsona znajdziemy całą gamę urządzeń, które doskonale sprawdzą się jako kluczowy element domowego centrum rozrywki i idealnie wpiszą się w potrzeby użytkowników o różnych budżetach. Do wyboru jest wiele modeli, od wszechstronnego, dostępnego w przystępnej cenie Epsona TW650, po sprzęt dla najbardziej wymagających czyli np. doskonały dla graczy model TW5650 (Full HD 1080p, wyposażony m.in. we wbudowany głośnik 10W oraz regulację kąta ustawienia obiektywu) lub doskonały procesor laserowy krótkiego rzutu (tzn. umożlwiający wyświetlanie obrazu o dużej przekątnej z bardzo niewielkiej odległości) EH-LS100, który wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością obrazu, ale również niespotykanie długim czasem eksploatacji - wbudowane laserowo źródła światła wystarczy na 10 lat typowej eksploatacji.
Artykuł powstał we współpracy z marką Epson.