Data modyfikacji:

Premiery gier - marzec 2019

Czas na najlepsze premiery gier z marca 2019 roku. Poniżej lista kilku tytułów na komputery oraz konsole PS4, XONE i Switch, które warto kupić w tym roku.
W tym artykule znajdziecie najciekawsze nowości z marca 2019 roku. Po więcej informacji odwiedźcie nasz kalendarz premier na cały rok.

Premiery gier - marzec 2019

DARK SOULS TRILOGY

Seria Dark Souls to bez wątpienia prawdziwy fenomen w branży gier. Styl rozgrywki przyjęty przez From Software jest inspiracją dla innych twórców, którzy chętnie produkują gry z gatunku soulslike. Historia serii dobiegła już końca, a teraz wszystkie odsłony razem z dodatkami można kupić w jednym, zbiorczym wydaniu. Pierwsza i druga część dostępne są w wersjach zremasterowanych. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 1 marca 2019 roku.

LEFT ALIVE

Uwielbiam markę Front Mission i z niecierpliwością wyczekuję premiery piątej części. Fani serii muszą jednak uzbroić się w cierpliwości, jednakże w międzyczasie do sprzedaży trafi oficjalny spin-off przygotowany przez studio Square-Enix. W przeciwieństwie do głównych odsłon cyklu, Left Alive nie jest strategią turową, lecz grą akcji z elementami survivalu. Mechów oczywiście nie zabrakło. Premiera gry na PC i PS4 została zaplanowana na 5 marca 2019 roku.

DEVIL MAY CRY 5 

Pierwsza, naprawdę gorąca premiera marca. Nieokrzesany Dante powraca po kilku latach przerwy w swojej klasycznej formie. Wraz z nim do gry zawitał ponownie Nero oraz całkowicie nowy protagonista określany mianem V. Za produkcję ponownie odpowiada studio Capcom, którego celem było przygotowanie jak najbardziej rozbudowanej i spektakularnej odsłony cyklu. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 8 marca 2019 roku.

TOM CLANCY’S THE DIVISION 2

Pierwsza odsłona The Division została raczej ciepło przyjęta przez graczy. Do dzisiaj sporo osób w nią gra, co pokazuje, że marka ma ogromny potencjał. Kontynuacja w dużej mierze prezentuje się podobnie do poprzedniczki, ale osobiście nie widzę w tym nic złego. Skoro pewne rzeczy działają, to warto je rozwijać, a nie wprowadzać rewolucję. Ogromne wrażenie robi odwzorowanie Waszyngtonu w skali jeden do jednego. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 12 marca 2019 roku.

THE SINKING CITY

Studio Frogwares postanowiło zrobić sobie małą przerwę od Sherlocka Holmesa i spróbować swoich sił z twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja The Sinking City osadzona została w latach 20. ubiegłego wieku na terenie Nowej Anglii. Głównym bohaterem jest prywatny detektyw, którego zadaniem będzie odkrycie przyczyny potężnej powodzi pewnego miasteczka. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 21 marca 2019 roku.

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE

Jedna z ważniejszych premier tego roku, przynajmniej dla osób uwielbiających gatunek soulslike. Sekiro: Shadows Die Twice pozostaje wierny mechanikom znanym z serii Dark Souls, lecz wprowadza kilka modyfikacji. Przede wszystkim, rozgrywka kładzie spory nacisk na skradanie i ciche eliminowane przeciwników oraz umożliwia eksplorację mapy przy pomocy linki z hakiem. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 22 marca 2019 roku.

ASSASSIN’S CREED III / LIBERATION REMASTERED 

Ludzie twierdzą, że nie lubią remasterów, a te uparcie sprzedają się na potęgę. Osobiście cieszę się z ulepszonej wersji trzeciej części, ponieważ planowałem odświeżenie przygody Connora. Poza tym, dla wielu graczy to będzie pierwsza okazja do nadrobienia Liberation, które pierwotnie zadebiutowało na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Posiadacze przepustki sezonowej do AC: Odyssey otrzymają obie gry za darmo. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 29 marca 2019 roku.

TROPICO 6 

Marka Tropico zadebiutowała w 2001 roku i pomimo niezbyt oszałamiającej popularności, jakoś tam sobie radziła na rynku gier. Szósta część nie wywraca podstawowych zasad do góry nogami, a raczej rozwinęła ideę poprzedniczek. Premiera gry na PC została zaplanowana na 29 marca 2019 roku.

Autor: Łukasz Morawski